Nárok na covid pass a karanténa

18. nov 2021

Ahojte,

mam otazocku... Bola som v karantene po pozit. antigene. Na covid pass nemam narok lebo je len po pcr teste. A teraz ak pojdem este teraz na pcr ( antigen bol 07.11) a bola by som este pozit. musim ist opat do karanteny? A dalsia otazka bol by PCR este vobec pozitivny?

Dakujem

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. nov 2021

@cocolino234 nie, nie som.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
18. nov 2021

@cocolino234 lenže jej už skončila karanténa a teraz zistila, že nemá nárok na covid pass tak chce ísť zas na PCR a pýta si ci jej vyjde pozitívny keď bola pred 10 dňami pozitívna na Ag

matkahelka
18. nov 2021

pcr pozitivna budes takmer s istotou. pcr pozitivitu zachyti po tyzdnoch, neraz este aj po 2mesiacoch. a karantenu si zopakujes. teda aspon moj muz dostal z RUVZ take istrukcie.

autor
18. nov 2021

@cocolino234 zajtra mam termin na PCR, karantenu este ani nemam ukoncenu. Zajtra by mala byt. Covid sme cela rodina prekonali ( uz sme bez priznakov) Takze aj napriek tomu, ze uz to mam za sebou mam byt v karantene? A ak budem mat este pozitivny PCR tak potom opat karantena?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
18. nov 2021

PCR budeš mať zrejme stále pozitívny

autor
18. nov 2021

@matkahelka idem tam zavolat, zda sa mi to ako hlupost aby som bola v karantane mesiac 🤦🏼‍♀️

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
18. nov 2021

@cocolino234 no len ona sa ani nemusí registrovať staci keď si spraví PCR len si ho teda zaplatí

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia147852
18. nov 2021

A prečo si nešla hneď na pcr keď ti antigen vyšiel poz, resp mala si príznaky? Veď všade sa to stále hovorí, že pass platí jedine po pcr teste. Od leta sa to rieši. No ak pôjdeš teraz na pcr a vynde poz si zas v karantene

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
18. nov 2021

@cocolino234 ak by bola ockovana, tak covid pass z prekonania predsa nepotrebuje, nemyslis?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
18. nov 2021

@cocolino234 aha, okej, tu jej správu mi neukázalo kým som to písala 😁 tak mesiac v karanténe 👍🏽

autor
18. nov 2021

@cocolino234
@lucia147852 dievcata, nesla som lebo mi volali z RUVZ a rovno ze mam kontaktovat svojho obvodneho. A neviem ked mam pozit. antigen a mam priznaky tak mi prislo ze by to malo platit ...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. nov 2021

@cocolino234 obvodny sa putal ako sa citim, ake mam priznaky a vypisal erecept. Urcite som mala covid, lebo kazdy s kym som bola bol na pcr a bol pozit.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. nov 2021

volala som, takze vraj nemusim ist do karanteny opat. Ale nepovedala to nejak jednoznacne

lala123
18. nov 2021

Ja som tak mala u deti . V rodine bol manžel poz aj na pcr bol. Deťom som robila ant doma tri krat poz plus mierne príznaky , volala som dr a ona zapísala do karty. Potom asi po 4 dňoch mi to nedalo a presne aby deti mali aj covid pas išla som na pcr a boli poz. Volala som dr či sa predlžuje karantena a že nie že karantena sa počíta od poz ag testu . Takze aj tebe sa počíta od ag testu ak to mas zaznačené v karte u lekára...moja mladšia j poz a státie dieťa prekonané napriek našej karanténe je už v skole

autor
18. nov 2021

@lala123 Volala som asi s dvoma pracovnickami na RUVZ, takze potrebujem od obvodneho potvrdenie ze som uz ok a ze nie je potrebne ist opat do karanteny, ze som covid prekonala.

autor
18. nov 2021

a mam to poslat na ruvz aby o mne vedeli

luliu
18. nov 2021

@cocolino234 píše, že je pozitívna, pozitívny musí byť v karanténe hned

luliu
18. nov 2021

O tom či budeš v karanténe alebo by si nemusela byť rozhodne tvoj lekar alebo hygiena.

autor
18. nov 2021

@luliu uz som to pisala, treba potvrdenie od lekara ze uz nie je potrebna karantena

tarra6
18. nov 2021

Mojej dcére vyšiel pozitívny antigénový test. Kontaktovala som jej lekárku a tá mi povedala, že ju mám objednať aj na PCR. Objednala som ju, termín jej dali až o 7 dní (!). O dva dni ju kontaktovali z RUVZ a povedali dátum, kedy jej končí karanténa. Po 10 dňoch. Tiež som zvedavá, že keď jej vyjde PCR pozitívny (a to doktorka povedala, že zvyčajne pozitívny vyjde), že ako to bude ďalej. 😒