Narkóza pri ošetrení u zubára pre dospelého

2. jún 2024

Ahojte
Poprosim bez blbych komentarov
Robili niekomu zubneosetrenie v narkoze pri panickom strachu zo zubarov?
Chcem si dat dokopy chrup,treba mi vytiahnut 5 korenov,a jeden zub vytiahnut a to ja so svojim strachom nezvladnem
Nie u sukromneho zubara tam by som sa nedoplatila,viem,ze to robia v KE alebo v PO v nemocnici,,,,ale je to mozne aj pri dgz panicky strach?
Dakujem za odpovede

sisska96
2. jún 2024

Však hádam výdržis vytrhnutie zubu a koreňov. Nie je to nič hrozné. Dá ti injekciu, neboli to

autor
2. jún 2024

@sisska96 keby som to zvladla ,neziadala by som o pomoc,ci sa to da
Presne pre take zenske,ako si ty tu clovek radsej pise anonymne ,,,,snad sa milsie spravas k detom

klip0
2. jún 2024

@sisska96 keď ma paničky strach tak nevydrží. Nie pre bolesť ale pre strach.

Autorka ja som tiež chcela v narkoze, bála som sa. Ale dala som si spraviť novou zubarkpu prvý zub a strach prešiel lebo viem že to nieje nič hrozne. Skús možno raz a uvidíš

autor
2. jún 2024

@klip0 vies co skusala som,male kazy som zvladla s injekciou a pri prvych dvoch som musela vziat aj tabletku na ukludnenie ,ostatne zuby mam ok,len to trhanie ,zubarka by mi vymenny listok dala,len neviem ani ona nevedela ,ci to postaci,ja som schopna odist z kresla,jednoducho to nedam

klip0
2. jún 2024

Chápem. A s tou tabletkou na ukludnenie? Prípadne nejaký rajský plyn alebo také niečo ?
Myslím si, že ak uspať tak asi len sukromne, ale.mozno poradia inak

sisska96
2. jún 2024

Ježiši 😅😅

autor
2. jún 2024

@klip0 robia v narkoze praveze v nemocnici aj v PO aj v KE ,ja som z vychodu,len neviem aky papier na to potrebujem
Nedam to s tbl,pichla mi injekciu a ja som skoro odpadla od strachu
@sisska96 roluj dalej dakujem,,,,,dufam,ze take nieco nikdy ty ani nikto z tvojich blizkych nebude musiet riesit hrdinka

ukulela
2. jún 2024

Skús sa opýtať na rajský plyn. Druhá vec, že lacné to nebude. A zrejme bude treba potvrdenie a dg aj od psychológa. Nie len výmenný od zubarky... Hľadaj, ries.

ukulela
2. jún 2024

... Môj malý šiel do narkózy kvôli nespolupraci so zubarkou. Boli sme na vyšetrení u psychologicky. Poisťovňa potom narkózy hradila. Samotné ošetrenie už bolo vrámci bežného cenníka. Byť tebou, skúsim rajský plyn.

sisska96
2. jún 2024

Čo máš PMS, že si taká podraždená 😅

autor
2. jún 2024

@ukulela v nemocnici ked to robia tak to nieje take drahe praveze ,preto skusam najprv fakultne nemocnice
Rajsky plyn nema nasa dr ,ale mozem sa skusit este spytat aj na tuto formu

gemerka17
2. jún 2024

Chod sa informovať na pracovisko, kde by si to chcela robiť. Da sa to aj cez poisťovňu vybaviť ale bude to náročné. Určite ti treba papier od psychiatra alebo psychologa (podľa toho čo ti uzná pracovisko). Nečakaj nejaký prívetivý prístup a pomoc so všetkým to vybaviť. Musíš všetko obvolat, dohodnúť sa a uvidíš ci to vôbec pôjde. Presne pre takéto prípady je ta súkromná sféra, ktorá to spraví.

autor
2. jún 2024

@gemerka17 ano u sukromnika to spravia ved preco nie ale vyslo by to fakt dost € ,,,,no nic skusim zajtra zavolat do PO aj do KE a uvidim co mi povedia ,a dakujem

minenkak
2. jún 2024

Ja som mala presne takýto strach zo zubára ako ty,zuby nie až tak zničené,ale musela som ísť na operáciu s celustami a odvtedy som šťastná , že zaberajú aj infekcie,radšej si dám pichnúť injekciu,ako riešiť narkozu,teraz idem na dve operácie,jedna zas zuby a čeľuste a ver tomu ,že by som bola radšej ,keby sa to dalo spraviť iba s infekciami a to narkozu zvládam úplne v pohode, ísť do narkózy sú uplne zbytočne a veľké starostí a ani ti ju nemusia dovoliť ak budeš mať trochu zlé výsledky alebo budeš prechladnuta

autor
2. jún 2024

@minenkak bola som uz 4x v narkoze ale pre ine zdr.problemy

mamina7070
2. jún 2024

zvycajne sa dlho caka na termin a bude treba nalez od psychiatra zavolaj si na konkretne oddelenia cakat na termin mozes aj rok
takze treba toho psychiatra na zaciatok aby si mala odporucanie

autor
2. jún 2024

@mamina7070 psycholog nestaci?

mamina7070
2. jún 2024

psycholog nie je lekar on neindikuje vykon v CA

minenkak
2. jún 2024

Tak načo sa sereš do ďalšej narkózy,zbytočne úplne,dnes tie infekcie tak zaberajú ,že nič človek necíti.

lienka.7
2. jún 2024

Nepredpokladám, ze ta kvôli tomu dajú do úplnej narkózy. Skôr ti dajú oblbovaky...

autor
2. jún 2024

@minenkak a mam zit s takym chrupom,ked to inak nedam?

tetapetra
2. jún 2024

Na tvojom mieste si to zistím na mieste. Pokiaľ to z nás žiadna neabsolvovala, ťažko radiť. Tiež som počula, že takto riešia auti deti, ale viac neviem

minenkak
2. jún 2024

Dáš si pichnúť infekcie a nebudeš nič cítiť

mamina7070
2. jún 2024

sak to zacni rieist zajdi na oddelenie a vysvetlia ti postup tak aby to poistovna schvalila a aj casove hladisko
ale teda najprv by som skusila ine moznosti ako je medikacia, rajsky plyn atd

tilly
2. jún 2024

Ja som chcela tiež, ale teda viac sa bojím narkózy... tiež som bola 4 krát a keď sa dá zvládnuť zákrok aj inak, beriem to.
Ja teda okrem strachu, ktorý spätne nechápem, mám veľký problém s davivym reflexom.
Našla som si chapaveho, skvelého zubára, ku ktorému chodím úplne v pohode. Až nechápem všetky tie stavy, čo som mala predtým. Keby som ho našla skôr, mohlo to byť jednoduchšie aj lacnejšie.

enmery
2. jún 2024

Dá sa to, ale jedine tak, že prinesieš papier od psychiatra. Toto isté riešil môj kamarát. Priniesol papier od psychiatra a urobili mu zákrok v kompletnej narkóze.

viestta
2. jún 2024

Zubar nech ti da vymenny listok na stomatochirurgiu, pojdes sa tam dohodnut co a ako. V KE mas stomatochirurgiu v novej aj v starej nemocnici a este na Bacikovej pri radnici Stareho mesta

autor
2. jún 2024

@viestta dakujem a nevies ci treba papier od psychiatra?

viestta
2. jún 2024

Neviem, nikdy som to neriesila, poradila slom len kde su nesukromne stomatochirurgie

cvargajedna
2. jún 2024

Áno treba papier od psychiatra a potom stým ísť do starej/novej nemocnici potom dajú termín na zákrok ale budeš musieť spraviť predoperačné