Napravili sa nikomu vyskočené platničky?

redredwine
11. feb 2021

Zdravim, chcela by som vediet, ze ci je tu niekto, komu sa podarilo vratit vyskocene platnicky/herniu/protruziu platniciek bez operacie? Ak ano, co ste prosim robili, popripade mate kontakt na nejakeho fyzioterapeuta v BA a okoli? SM metoda mi nepomaha, nakolko akykolvek pohyb noh, okrem chodze, mi sposobuje brnenie v lavom chodidle.

kacena4
12. feb 2021

no je rozdiel protruzia a hernia, hernia je lahsia kedze nie je naruseny obal, staci cvicenie a casom by sa mala napravit, aj sm je super len ho treba cvicit pod dohladom a len tolko kolko mozes hoci 3x denne po 10min len zakladne cviky. ine je ked je tam utlak na nerv popr. prasknuta extruzia, to uz je vytecena platnicka a tlaci na nerv miechy. mali sme to aj to, dcere sa hernia upravila cca po 1-2 rokov cvicenia sm systemu a to mala dost vela vysunutu, ja som mala prasknutu s utlakom a tam uz jedine operacia a odstranenie tej vytecenej platnicky ale sm system mi pomahal aj tak, no nie je to zazracny liek treba poctivo a pravidelne cvicit

olinaaaa
12. feb 2021

@redredwine mne o 3 mm sa vratila spet

redredwine
autor
15. feb 2021

@kacena4 dakujem za odpoved

redredwine
autor
15. feb 2021

@olinaaaa dakujem za odpoved

teleskop
18. jan 2023

@kacena4 hovoris opacne... Protruzia disku – vyskočená platnička presakuje do prasklín väzivového prstenca, môže sa vysunúť do priestoru medzi 2 stavcami. Ak sa vysunie smerom von, mimo miechových koreňov, nespôsobuje žiadne problémy. Ak ale materiál vo vnútri platničky praskol a dostal sa do priestoru, nazývame to herniou disku.

teleskop
18. jan 2023

@olinaaaa prosim ta a poradis ako?

jesenzima
18. jan 2023

@redredwine môj muž cvičil, ale teda veľmi veľmi poctivo, a zlepšilo sa to ...

timka6
26. okt 2023

@jesenzima ahoj prosim ta a ake cviky cvičil ? Mal predtým aj bolesti ? A teraz uz nemá ? Ďakujem za odpoved

jesenzima
26. okt 2023

@timka6 cvičil úplne jednoduchý cvik, ľahol si na zem na brucho, oprel sa lakťami a dvíhal sa pomaly hore. Toto bol ale cvik určený priamo na jeho problém, takže neodporúčam robiť pokusy bez fyzioterapeuta.. bolesti mal, ledva sa hýbal, dnes už je normálne fungujúci človek bez akéhokoľvek problému ...