Napravenie haluxov bez operácie.

8. mar 2020

Baby podarilo sa vám niektorej napraviť haluxy bez operácie?cvikmi alebo fyzioterapiu?
Ďakujem za každú odpoved

bociandy
8. mar 2020

Napravit nie (operaciu som nikdy nezvazovala), ale zacala som nosit barefoot topanky a uplne prestali boliet.

janinah
8. mar 2020

Nenapravíš,ale oddiališ operáciu.Nie cvikmi,ale podporou priečnej aj pozdlžnej klenby nohy správnou obuvou a pomôckami....ale treba,aby nohu videl ortoped,niekedy nemá význam trpieť a čakať.

margaretka_
8. mar 2020

Ja teda nemam ziadnu diagnozu, ani som s tym nebola u dr, ale bolievali ma tie klby, od kedy nosim barefoot, nebolia 🙂

autor
8. mar 2020

Ďakujem barefoot nepoznám a určite si ich pozriem.

autor
8. mar 2020

@janinah ďakujem za odpoveď. Veľmi sa operácie bojím tak som dúfala že nieco existuje čo som na nete nenasla

gemerka17
9. mar 2020

cvikmi a fyzioterapiou sa dá vývin resp. väčšie vybočovanie zastaviť, prípadne za istý čas je možné zlepšenie ale to závisí aj v akom stave to vlastne máš. Pamätaj, že všetko čo sa prípadne naučíš pred operáciou (ako cvičiť, akú obuv nosiť, aké pomôcky používať, ako správne chodiť) ti pomôže v pooperačnom období a aj v ďalších rokoch tvojej existencie.

autor
9. mar 2020

@gemerka17 ďakujem za radu. Takže sa tomu nevyhnem. Včera som čítala diskusie tu na MK že po operáciách to býva ešte horšie a baby tu operáciu ľutovali. Bojím sa toho

gemerka17
9. mar 2020

všetko zaleží v akom to máš v súčasnosti stave, o operácií rozhoduje skôr aké s tým máš problémy (bolesti) prípadne, či ti to veľmi vadí z estetického hľadiska. Čo sa týka operácie, tak metód je veľa, tak isto platí, že, čo lekár to iná pooperačná starostlivosť a áno tiež je možnosť, že to nemusí byť ok a bude to ešte horšie aj po operácií

autor
9. mar 2020

@gemerka17 neviem ja tipujem prvý alebo druhý. Ešte ma to nebolieva až tak. Z estetického hľadiska mi to vadí maximálne, a tlačia má niektoré topánky.operacia podľa mňa bude tak či tak keďže sa to bude zhorsovat

gemerka17
9. mar 2020

netipuj a smer ortopéd, nech ti to zhodnotí a urobí sa RTG a určí daný uhoľ. To či sa to bude zhoršovať závisí iba na tebe, keď nič pre to neurobíš aby sa to zlepšilo tak zhoršovať sa to isto časom bude. Je však toho veľa toho čo musíš spraviť, aby bol dosiahnutý nejaký výsledok.