Napína vás z prihrievaného jedla?

13. aug 2024

Je tu niekto tak šialený ako ja že ho napina z prihrievaneho jedla najmä masa?
Asi som chorá na hlavu naozaj..nikto v mojom okoli to nemá…
Keď mám v robote obed z predošlého dňa stresujem od rana či to zjem či sa nepovracam - hlavne keď je to mäso .. ostatok a aj polievky sú v pohode

anjelik2358
13. aug 2024

Tiež to mám

siegi
13. aug 2024

Kuracie maso mi smrdi ked je prihrievane a to kupujeme bud farmarske alebo domace od znamych

autor
13. aug 2024

@anjelik2358 tak to som rada že niesom sama doposiaľ som ešte nikoho nestretla s takouto diagnózou😅
A ako to riesis ty? Máš vždy čerstvé ?

vyrovnanaosoba
13. aug 2024

Áno, vadí mi prihrievane mäso. Jediné, čo mäsové nevadí, je plnená kapusta a guláš. Iné nezjem prihrievané.
A ani zemiaky nezjem ohrievané.

zuzitko74
13. aug 2024

Nie, niektoré prihrievané jedlo je dokonca lepšie, než čerstvé.

bublinka1426
13. aug 2024

ano napina
napina ma aj z tohoto horka

jakubrianka
13. aug 2024

viac krát tu ženy písali v diskusiách, že im jedlo na druhý deň nechutí tak varia sebe aj deťom každý deň, alebo max. každý druhý. Čiže isto nie si jediná.

simsalabim
13. aug 2024

Nie, ani by ma nenapadlo varit denne 😇 Ale tak ja som vegetarianka.

h2
13. aug 2024

Nie si šialená a nie je to ani žiadny psychický blok. V prihrievanom jedle stúpa hladina histamínu, hlavne v mäse. Ľudia, čo sú na to citliví, s tým majú problémy. Netušila som to, ale presne s týmto má problém moja kamoška, vlastne ona má tráviace problémy už celé roky a toto jej povedala lekárka, že nič prihrievané nech neje. Pomohlo jej to.

andreakotesova
13. aug 2024

@siegi
@vyrovnanaosoba zohrievane kuracie mäso je fakt blee 🤢 bravčové, hovädzie mi zohrievane neprekáža. Ta hydina chytí po zohrievani takú zvláštnu pachuť...

anjelik2358
13. aug 2024

Doma mi to nevadí keď ohrievam na sporaku, ale jedlo musí byť max. jeden deň staré. V robote mi to strašne vadilo keď som musela ohrievať v mikrovlnke - mala som problém zjesť, nadvihovalo ma. Radšej som chodila na obedy do reštiky alebo som si niečo kupila v potravinách.

deti95060810
13. aug 2024

nie.. zjem aj nie že na druhý deň. ale aj na tretí... však ak je OK tak v pohode.

sissy27
13. aug 2024

nie a neviem si predstaviť toto riešiť - v práci nemám možnosť si variť a dať mesačne 200-300€ len za moje obedy plus si nadrábať každý deň, lebo nemám šancu za 30min sa ísť niekde normálne najesť, je pre mňa nezmysel.
Ja zas potrebujem mať na obed plnohodnotné teplé jedlo, nestačí mi nejaký sendvič alebo zelenina.

sense
13. aug 2024

Nenapina má ale nechutí nám, hlavne hydina nie....hovädzie ešte ok ... Plus teda sú jedla ktoré mi chutia také také odstate ale prehrievane v steameri

oli18
13. aug 2024

V restikach by vas malo napinat . Nema kto varit, vyuceni kuchari su vonku, tu vari kde kto. Nechodim vobec.

lakebabe
13. aug 2024

Áno cely život . Len keď sa začne varené zohrievat ma ide zadavit z tej arómy. Od detstva to riešili tak, že mama varila mne denne trochu a ostatným na viac dni a odkedy si varím sama varím denne trochu. Muž to najskôr nechápal , ale keď videl ze radšej budem na suchom chlebe ako zjesť včerajší obed zvykol si. Varím proste dve porcie nič viac

patus_2
13. aug 2024

Áno, aj ja mám problém s prihrievanym jedlom. Ešte z predchádzajúceho dňa si dám, ale iba niektoré jedlá. Veľmi som sa čudovala keď som videla ten nový trend, varenie do krabičiek na x dní.

mamickalisticka
13. aug 2024

Mam to tak isto, nezjem opätovne ohriate jedlo, ak tam je mäso. Nikdy. Radšej budem každý deň variť čerstvé ako sa takto tryzniť. Jediné jedlo, ktoré zjem na druhý deň je šošovicove karí, ak ho urobím veľa.

mamickalisticka
13. aug 2024

@patus_2 presne.. že mäso na 4dni. Fuj. V živote nikdy by som to nedokázala.

meringe70
13. aug 2024

Ja mäso moc nejem, len výnimočne v reštikách, doma ho nerobíme. Naše bežne jedlo v pohode prihrievam, ale všetko na panvici, vtedy mi chutí aj ohrievané 🙂

luccija
13. aug 2024

Nenapina, ale nemám rada jedlo z druhého dňa.Max niečo na šťave, segedín...ja ani ryžu a zemiaky nezjem z dna predtým mne už zemiaky nechutia ani večer.A úplná hrôza je pre mňa nosiť v dóze jedlo do roboty zjem, ale nechutí mi to

fadama
13. aug 2024

Varíme každý deň. Nezjem jedlo z predošlého dňa okrem pár výnimiek ( kapustnica, šalát)
A ani dózy do práce by som nenosila 🤢

autor
13. aug 2024

@patus_2 bože to som tiež pozerala.. jedna influencerka ze majú navarené na celý týždeň a uložené v krabickach a majú pokoj… 😵😰🤢(a hlavne mäso )

lucia13022023
13. aug 2024

Všetko čo si zohrejem alebo je deň staré je pre mňa nechutne. Jem vždy čerstvé, práve urobené jedlo. Dokonca aj školské desiate boli pre mňa nočnou morou. Ten teply Syr v rožku 🤮

rozculena
13. aug 2024

zas samé fajnovky

hiro
13. aug 2024

Nie

januska12323
13. aug 2024

Jasné že nevadí. Vadí mi len pokazené a to ani nejem. Ak to proste nezješ var len na jeden deň, aký problém.

petamich
13. aug 2024

Ano aj ja to mam 🙂 napr. zohriate rezne nedam vyslovene mi to smrdi, zjem radsej studene maso

veve889
13. aug 2024

Ja neznasam varit, tak mi nevadi aj na 3 den to iste zohrievane 🤣 podla mna nech si kazdy vari alebo zohrieva ako chce, len nech tym nikoho neobtazuju ako napr. moj sused nevari, ale nezje zohrievane a dokonca ani rozmrazene mäso (cerstve z obchodu a zamrazene) z coho suseda uvari cerstvy obed. Len cerstve a tak uvarit. By som takych ludi poslala do teplych krajin.

taktotedanie
13. aug 2024

Co tak maso jest len cerstve? 🤷🏻‍♀️ ak chces na dva dni tak si pories bezmasite jedlo predsa