Nanič spánok pred menštruáciou

22. feb 2021

Ahojte,

Chcela by som sa opýtať či pred menštruáciou je normálne ak mám úplne nanič spánok . Odkedy mi skončila ovulácia, plodné dni tak sa každú jednu noc budím v noci na každé jedno pretočenie, zmena polohy, na chlad, na teplo . A aj keď zaspím tak mávam samé sny iba tehotenstve, o tom ako som tehotná, ako rodím , o tom ako mám s partnerom bábo ešte aj pohlavie v tom sne viem...

stanulienkat
22. feb 2021

Ano,je to normalne. Su to hormonalne zmeny.
Ja tyzden pred ms neviem spat. Spim par hodin.

autor
22. feb 2021

@stanulienkat mám to teraz prvýkrát pred menzesom tak ma to prekvapilo lebo ja stále spím ako dudek. 😂

simsalabim
22. feb 2021

Aj ja to mavam. Pomahaju vyssie davky B6. A ja si vtedy davam aj Melatonin. Inak som schopna nespat celu noc aj oar dni po sebe 🤷‍♀️ Prislo to az vekom.

autor
22. feb 2021

@simsalabim mám 26 rokov a každý mesiac ma prekvapí niečo nové čo som ešte nemala. Je zaujímavé ako sa ženské telo v tomto mení 🙈

lianka123
22. feb 2021

Mam presne to iste. 2-3dni pred ms spim iba 5-6 hodin

autor
22. feb 2021

@lianka123 ja práveže chodím spávať pred polnocou a budík mám na 9tu... ja sa necítim ráno nevyspatá ja sa citim proste na prd z toho že sa zobudím na každý jeden pohyb... to PMS je strašne . Dnes sa mi vtlačili slzy pri televíznych novinách 😂😂

simsalabim
22. feb 2021

Budik na 9?😂 Ja mavam budik na 5. Musi to byt super vstavat v takom case.

autor
22. feb 2021

@simsalabim ja som momentálne doma od januára kvôli tejto situácii tak preto teraz takto vstávam ( a nemám ešte deti 😃 )

kinderzwillinge
22. feb 2021

@simsalabim Asi trochu mimo temu, ale ako funguje ten melatonin?? Som v Tvojom veku a tiez problemy v urcite noci so spankom. Mala som aj lieky na predpis od obvodneho, ale uspali ma tak, ze som bola odpalena este na druhy den pol dna ☹

simsalabim
22. feb 2021

@kinderzwillinge uzijes ho cca 30min pred spankom. Nie je navykovy. Tvori sa v tele prirodzene hlavne v tme, reguluje spanok, ma vplyv aj na imunitu. Uzivam ho vzdy par dni po sebe, kym sa mi opat spanok upravi a potom zas spim bez neho. Mna v obdobi pred menzesom zachranuje. Ja v tom obdobi fakt nedokazem bez neho zaspat dakedy aj celu noc 2-3 dni po sebe a potom odkvecnem. Tak uz radsej uzivam Melatonin. Ja osobne 5mg, ale ty si over, aky ti bude fungovat. 1mg asi bude malo.

ctrl
22. feb 2021

@kinderzwillinge Melatonin skracuje dĺžku zaspávania , ale nepredlžuje ho aspoň u mna to fungovalo . Brala som 5mg , a to nehovorím čo všetko som už skúšala , Magnezium glycinate večerné aj denne , Baldrian , Menoxin , čaje , difuzovanie s olejmi Dottera , dostala som ešte typ na tabletky Dottera Zendocrine na očistu pečene alebo poznám ľudí ktorým pomohol tento prášok
https://m.heureka.sk/doplnky-stravy/adelle-davi...
Tak ešte tíeto dva produkty chcem vyskúšať
Ja nespím už dva roky bohužiaľ je to už poklesom estrogénu a tiež som ostala už na tabletkách na spanie ale nie je to riešenie aspoň pre mna .
Rozmýšľala som aj o oleji CBD . Treba teda len skúšať čo na daný organizmus zaberie u každého je to individuálnea každému pomoze niečo iné . Budem rada ak tu pridajú další a poradia .

ctrl
22. feb 2021

@simsalabim to je super že ti takto dobre zabera ja sim ho musela vysadiť hlavne preto že som pri tej 5 mg dávke mala zive sny a to bolo strašne a nepredĺžilo mi ti spanok , keď som skúsila polovičnú dávku zas nezabral vôbec🙈.

marcellka32
22. feb 2021

Pridávam sa do klubu, nespím asi pol roka riadne ..hľadám príčinu zatiaľ

danieli
22. feb 2021

Rovnakoc 3-4 dni pred mam katastrofalnu kvalitu spanku aj zaspavanie trva nekonecne

ctrl
22. feb 2021

@danieli Myslym že v tvojom prípade by Melatonin bol účinný treba skúsiť možno z nizssimy dávkami a postuone zvyšovať

simsalabim
23. feb 2021

@ctrl asi je to individualne. Mne zabera velmi dobre, rychlo zaspim a spim bez prerusenia. Zobudim sa iba ked mi treba na WC a hned potom zaspim. U mna je najhorsi problem zaspat - a ked uz nespim hodinu, dve , tri, uz som nahnevana, unavena aj nervozna a duplom nezaspim. Tak na to rychle zaspanie je Melatonin super.

Ale nie je Melatonin ako Melatonin. Konkretne tento je pre mna top https://www.iherb.com/pr/Sundown-Naturals-Melat...
Vyskusala som im naozaj rozne za niekolko rokov.

ctrl
23. feb 2021

@simsalabim ja mám tento prosim ta pozrieš mi zlozenie čím by sa mohol líšiť od tvojho? Dakujem
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Melatonin-5-...

ctrl
23. feb 2021

@simsalabim v tvojom je Magnezium sa mi zdá ni ja beriem tiež nočné .

stanulienkat
23. feb 2021

@kinderzwillinge melatonín je takzvaný hormón spánku, ak má ho máš dostatok, tak melatonínové tabletky ti nepomôžu. Ja som ich užívala veľa a dlho a nepomohli mi ani prd. Takže zrejme pomáhajú iba u toho, kto má tohto hormónu málo a dopĺňa si ho tabletkami. A Poznám zopár ľudí ktorým tiež vôbec nepomohol.

simsalabim
23. feb 2021

@ctrl pozriem sa, ale neviem, preco mi to preplo do nemciny... a neviem prist na to, ako to dat naspat do anglictiny... nemecky viem, ale lepsie sa mi cita po anglicky.

danieli
23. feb 2021

@ctrl dakujem, vyskusam, zatial je to znesitelne

simsalabim
23. feb 2021

@ctrl moze nieco byt na tom, co pise
@stanulienkat

kinderzwillinge
23. feb 2021

@simsalabim @ctrl @stanulienkat Dakujem dievcata, vyskusam. U mna to bude myslim poklesom hormonov, kedze sa mi to deje "vekom" 😒

stanulienkat
23. feb 2021

@kinderzwillinge aj mne vekom.😔 Ale ked sa chcem raz za cas vyspat,dam si Dithiaden.🙂

kinderzwillinge
23. feb 2021

@stanulienkat A ako sa k nemu dostanes ?? Nie je iba na predpis ??

stanulienkat
23. feb 2021

@kinderzwillinge asi hej. Su aj podobne lieky bez predpisu. Ale mne funguje aj Kinedril.

sonicka19983
23. feb 2021

Ja som tak rada za túto diskusiu, tiež s týmto mmnt.bojujem...vramci PMS proste mi ide dole kvalita spánku....skúšam persen na také všeobecne ukludnenie a aj sirup novo passit...ten zase obsahuje ľubovnik...ale o melatonine som tiež počula...ps a v akom veku vám toto začalo? (budem mať 38)...ja si idem dať spraviť hormonálny profil a možno začnem brať antikoncepciu na upravenie cyklu ak bude treba...ale rada čítam že nie som sama...

simsalabim
23. feb 2021

@kinderzwillinge aj mne vekom. Ale melatonin mi nastastie zabera. Citala som, ze aj B6 zabera - neviem, ci to aj ten moj melatonin neobsahuje, ale nemam teraz cas to skumat, pozriem po praci.
@sonicka19983 ja budem mat 51, ale trapim sa s tym uz urcite 10 rokov. Mnezes mam stale pravidelny, len posledne 3 mesiace mi zacal trochu haprovat (pride par dni skor ci neskor ako ma).

sonicka19983
23. feb 2021

Tak ja si skúsim dať spraviť ten horm.profil a uvidím...ako môže na to vplývať čokoľvek...Vďaka

simsalabim
23. feb 2021

@kinderzwillinge pozrela som si tvoj aj moj melatonin a netusim, cim sa lisia... mozno je rozdiel v tom, ako sa ktory vstrebe? Naozaj neviem, ale ako som pisala, mne sa ten oranzovy pozdava najviac zo vsetkych, co som doteraz mala.