Namýšľam si najhoršie

26. júl 2024

Baby mňa bolievaju roky kríže. Bola som u neurologicky poslalaa na CT mám tam o pár milimetrov posunuté asi tri platničky a s možnou kompresiou nervu. Ona má vyradila absolvovala som rhb a tým to skončilo že mám cvičiť. Platila som si aj dráhu fyzioterapeutku ale zlepšenie som aj tak necítila a išlo to do peňazí. Mňa už nebolia len kríze naľavo ale dlhodobo aj vyššie pri dýchaní má pichá aj pri miernom potocrni hore brušná časť obidve strany no a dnes má začalo aj pri pohybe pod krízami na jednej strane skoro až ako je zadok. Do toho ma mesiac boli podbrusko naľavo (mám ale.divertikulozu a laktozovu intoleranciu). A ja už si namyslam nejakú rakovinu vaječníkov alebo mechúra alebo čo keď aj to podbrusie aj tie kríze 😭 na CT by sa asi neukázalo keby mám niečo na vaječníkoch myslím CT krížov keď mi robili. Na gynde som bola minulý mesiac aj stery boli dobre aj sono. Ja uz neviem alebo si mám nejaký nádor na crevch nemám ani 30 a nemám deň bez bolesti. Nepomáha ani flector nedávam si preto už nič ale dnes má zas vystrašila tá bolesť chrbta ešte nižšie ako zvyčajne je taká nezvyčajná a viac v strede boli to pri pohybe. Myslíte že môžem mať aj nejaký nádor

mamamasama
26. júl 2024

Ješ zdravo? Koľko hodín denne za posledných 10 rokov si venovala pohybu? Pláveš, chodíš na jogu, pilates, do fitka? Prechádzky v prírode? Piješ čistú vodu? Vyhýbaš sa škodlivinám?

autor
26. júl 2024
0silvia0
26. júl 2024

a cvičíš denne tie cviky predpísané fyzioterapeutom?

koniarova
26. júl 2024

Gynekológ, obvodný čo hovoria?

citronove_koliesko
26. júl 2024

Moze to byt aj kostrc. Nejaky posunuty clanok.

fairyy
26. júl 2024

ja mam chrbat ako paragraf (zranenia, zle drzanie tela cely zivot, nevhodny matrac a tak dalej...) absolvovala som vsetko co aj ty a tiez to skoncilo iba radou pokracujte v cvikoch... akonahle som.nadobudla svalstvo, teda nerobila som.len ich cviky, ale nasla si trenera, ktoremu som vysvetlila svoju diagnozu, prestalo ma vsetko boliet - sval pracoval namiesto chrbtice...avsak akonahla polavim a nechce sa mi boli ma.vsetko a vsade neviem dychat ohnut sa pre spadnute kluce, niekedy ani sama sa umyt... jednoducho bud sa staram o svoj chrbat a nepolavujem alebo trpim

autor
26. júl 2024

@koniarova na gynde som mala všetko v pohode bola som pred mesiacom. Obvodná nerieši

autor
26. júl 2024

@fairyy keď ja som cvičila mesiace aj chodila na fyzio a žiadna ulava...je fakt že som polavila už a dnes som sa zobudila a boli ma až dole na zadku všetko má bolí pri minimálnom pohybe v pokoji nie. Zas si vravím keby mám nejakú rakovinu asi mi nepomôže nehybat sa a bolelo by to aj tak

fairyy
26. júl 2024

ja som tiez nemala ulavu po fyzio...az ked som zohnata v posilke trenera, ktory bol zaroven aj fyzioterapeut a skombinoval mi to tak, ze som nabrala svalstvo a trvalo to voac ako pol roka kym zacali prve ulavy od bolesti, uplne bez bolesti som bola az po roku

bublinka1426
26. júl 2024

zas dalsia tema, kazdy den sa to rozobera daky hypochonder. snad sa nejedna o rovnakeho cloveka. a ak si ina osoba, tak sa vopred osrpavedlnujem

ak mas vsetko v poriadku, mozes si zaplatit este krvny test na onkomarkery, je to drahsie ale snad ta to ukludni...pozri si to na nete...

neverim ze ta lekarka neposlala ku psychiatrovi rovno.
lieky na uvolnenie svalstva beries? dake?

co sa tyka chbrtice, to uz ma snad kazdy treti clovek, zosuchane posunute platne.
cvicenie nepomaha?

stanulienkat
26. júl 2024

@bublinka1426 to je stale ta ista. Kazdy den nova tema o namyslanej rakovine a zvysene pozorovanie sa. Tu treba psychiater. Uz vcera bolo neskoro.
Autorka-rodina nevidi, ze sa s tebou nieco deje? Vyhladaj odbornu pomoc.

bublinka1426
26. júl 2024

@stanulienkat cumim.

autor
26. júl 2024

@bublinka1426 mala som sirdalud ale nepomohol.onkomarkery nie sú vôbec presne ukazovatele rakoviny

bublinka1426
26. júl 2024

tak aka si sikovna asi si vela nastudovala. mozes ma prosim poucit?
lebo ak teda si taka mudra, a nic ti nie je, preco sa stale sledujes?

jumama
26. júl 2024

Nesedavas v miestnosti s klimou napr. v praci, doma? Ja takto krize a este potom na tvari trojklanny nerv citim v klimatizovanej mistnosti, ak je prilis chladno.

Nemas stres? Vacsinou ked je stres, moze sa to prejavit vselicim, aj prilisnym sledovanim seba samej a pripisovanim chodob, hoci je to len zastupny problem.

veklipo
26. júl 2024

Neprekonala si v detstve zápal pľúc?
Moja 5r dcéra mala tento rok veľmi silný obojstranný a bola hospitalizovaná na pľúcnom. Okrem antibiotík sme museli s ňou robiť dôkladne 6x denne rôzne cviky. Primárka mi vysvetlila, ze mnoho dnešných dospelých ma neidentifikovateľné bolesti chrbta ako následok nekompletne liečeneho zápalu pľúc.

betulinka1
26. júl 2024

Nie nador nebudes mat. To je chrptica a kludne aj creva. Nic ine ti neostava ako cvicit. Skus rozhyb to, tam dava cviky na konkretne casti chrptice. Mne celkom sedia aj cviky od trenerapohybu (velmi dobre vysvetluje dýchanie do spodnej casti rebier, potom aj rychla fyzioterapia. Kazdy den. Skus milgamu, kolagén, vitamin D, B, dlhodobo. Kedze ti tlacia platnicky na nervy, treba tym nervom výživu. Chod teraz dvakrat za sebou na celotelovu masaz, krasne ti uvolni chrbat. Dobry Maser ti aj povie, ked zacíti, ze mas niektore svaly viac “tvrde”, Cize tie treba uvoľniť potom aj cvicenim.

ahhola
26. júl 2024

Potrebujes niekoho, kto sa na teba pozrie komplexne, kde ho vsak vziat??? 🤔

gigie24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diaszoky
27. júl 2024

Zblaznila si sa? Ja mam vysunutu platnu 11mm a mala som bolesti az v pupku od chrbticovych neevov.. bolesti v mechurri pichanie to je pri xhrbtici normalne