Najlepšia zubná pasta

jajajajka
7. apr 2021

Poradte mi dáku najlrpsiu zubnú pastu . Ktoru odorucaju aj zubari . Ktora je fakt dobra . Dakjjem

nafka0483
7. apr 2021

@jajajajka Elmex a Paradontax

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajajajka
autor
7. apr 2021

@viestta dobru kefku mam potrebujem dobru zubnu pastu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
felicita027
7. apr 2021

Ja roky používam Elmex a striedam s Curaprox, nato ma aj dentálna hygienička upozornila, že ak dlhodobo používam jednu a tú istú pastu to nie je dobré a treba aspoň 2x do roka vymeniť

simca06022011
7. apr 2021

Ja som mala True White od sensodyne, ta bola pre mna top. Bohuzial uz podla vsetkeho nie je. Odvtedy, hocico co pride :D

jane1987
7. apr 2021

Ono zalezi aj od toho, ci mas nejaky problem, ci pastu budes pouzivat iba ty alebo aj deti.... na citlive zuby jednoznacne zeleny elmex alebo sensodyne, ak krvacaju dasna paradontax, ak prevencia zubneho kazu, tak oranzovy elmex. Tazko v tomto radit, kazdemu vyhovuje nieco ine a ako uz je vyssie spomenute, dobra kefka a technika cistenia je zaklad.

jajajajka
autor
7. apr 2021

@jane1987 mam kefku curaprox ultra soft .

jajajajka
autor
7. apr 2021

@jane1987 tvoria sa mi kazi mam vela blomb a popri tom si zuby umyvam . Ale do teraz som mala asi zlu kefku

ivkazba
7. apr 2021

Ja používam roky Sensodyne repair and protect fresh. Ale súhlasím s @viestta pasta je aj podľa mňa aj podľa môjho zubára úplne nepodstatná. Podstatná je kvalita kefky a HLAVNR kvalita a technika čistenia. No a potom je tu genetika, tam si môžeš čistiť zuby správne aj 5x denne, budeš mať kazy.

vitriolka
7. apr 2021
jane1987
7. apr 2021

@jajajajka curaprox je fajn, mozno by som skusila mozno softku, pre niekoho je ta ultra prilis makka. Treba zacat pouzivat medzizubne kefky a kedze sa Ti tvoria kazy, siahni po oranzovej elmex. Mozes k tomu elmex gellee 1x do tyzdna (kupis ju v lekarni). Na youtube najdes vela videi ako spravne cistit- ono aj v dospelosti s tym ma vela ludi problem, ja osobne mam par zle pristupnych miest a velmi mi pomohla sonicka kefka. Pripadne Ti este odporucim dentalnu hygienicku- odstrani zubny kamen a pouci Ta, ako spravne cistit a pouzivat medzizubky, ver, ze po odstraneni zubneho kamena je to super pocit na zuboch 🙂

vulka
7. apr 2021

@jajajajka Dobrý zubár Ti povie, že pastu netreba. Dôležitá je technika, ako spomínali iné ženy.

jajajajka
autor
7. apr 2021

@jane1987
Chcela som ist na tu zubnu hygienu ale dostrasili ma ze tyzden po tom nebudem nic moct jest tak to bude boliet

ninusa221
7. apr 2021

Kupim si taku čo je v akcií😂

jane1987
7. apr 2021

@jajajajka nie kazda je takato ,,masiarka" 🙂 skus sa v okoli popytat na nejaku, urcite Ti odporucia. Vela ludi to berie ako vyhodenie penazi, ale ta navsteva urcite neublizi, skor Ti da potrebne informacie a to, ze zuby budes mat bez zubneho kamena, to je prevencia parodontitidy a zleho dychu, takze smelo do toho a pokial viem, poistovne dentalku preplacaju, takze sa poinformuj.

landsmanka
7. apr 2021

my fungujeme na parodontaxe alacalut, kupujem ich na striedacku

jajajajka
autor
7. apr 2021

@jane1987 dakujem ti ♥️

nafka0483
7. apr 2021

@jajajajka Ak ti niekto urobi zubnu hygienu tak, ze tyzden po tom nebudes moct jest, tak ver, ze to nie je spravne urobena hygiena. Ani zdaleka...

lenilkovo
7. apr 2021

Takze kvalitna zubna pasta ma niekolko znakov
1. Ziadne agresivne penidla (SLS), len zbytocne drazdia sliznice, mozu mat vplyv na vznik aft
2. Nizka abrazivita, cim je pasta abrazivnejsia tym viac poskodzuje zubnu sklovinu a zuby to realne aj tak nebieli
3. Obsah fluoridov, ak sa rozhodnes pre pastu bez fluoridov tak to vobec nema zmysel, pretoze tym sa pripravis o jediny pozitivny efekt, ktory zubna pasta ma, lepsie je uz cistit cistou vodou nez pastou bez fluoridov
Ak mam odporucit konkretne znacky tak elmex, curaprox- enzycal, sensodyne alebo aj zubna pasta z lidla 🙂
Urcite chod na dentalnu hygienu, potrebujes zuby nielen vycistit, ale hlavne ukazat priamo v ustach ako spravne cistit a hlavne aky tlak pouzivat, to sa z videa nenaucis. Takisto ti zmeria medzizubne priestory a urci vhodne medzizubne kefky, nech zbytocne nevyhadzujes peniaze za nieco,co nevyuzijes. Pocitaj s tym, ze jedna navsteva nestaci. Idealne chodit 1-2x rocne, priniest si na kazdu navstevu aj kefky ake pouzivas a zopakovat si aj instruktaz spravneho cistenia zubov.....ono sa to nezda ale je to celkom veda 🙂 Ale neboj ked pochopis zakladne principy a dostanes to takpovediac do ruky tak to uz pojde lahko 🙂
A urcite si kup aj oranzovy elmex gel v lekarni, pouziva sa 1-2x do tyzdna, po vycisteni zubov s nim cistit este 3-4 minuty, vyplut, nevyplachovat a ist spat.
Mozno by nebolo zle zainvestovat aj do vodicky na farbenie povlaku, pouzivat po vycisteni zubov, potom vsetko poriadne prezriet kludne aj s baterkou/mobilom posvietit do ust a sama budes prekvapena co vsetko si vynechala.
Musim sa vyjadrit aj k tej vyssie spominanej genetike. Geneticke poruchy skloviny su naozaj vzacne. Na vznik zubneho kazu ma najvyssi vplyv cistenie zubov. Ano su aj inefaktory ako mikrooorganizmy v ustach a ako casto konzumujes sacharidy, ale to je vsetko ovplyvnitelne. Asi by som to prirovnala takto: dedicne mam predispoziciu mat dva zadky miesto jedneho, ale ked mam dostatok pohybu a strazim si jedalnicek, tak mam postavu vpohode, aj ked je to tazsie ako u ludi, ktori nemaju az taky sklon priberat.

elenajezova
7. apr 2021

@jajajajka to určite nie.....

simca06022011
7. apr 2021

POzri aj keby ti dentalna hygienicka podrazdila dasna, co mne sa neraz stalo, lebo ja mam za pol roka kamena az za (ja mam spodne zuby natlacene otrasne na sebe, cize to hotova bana, ked som nebola dlhsie u nej), a hlavne ked nemohla pouzit ultrazvuk jeden rok, tak to bolo... ach. Ale urcite tyzden entrvalo kym som sa dala do kopy, skor tak den.. uz pocas osetrenia mi to krvacajuce dasna osetri. A ked sa potom ide pravidelne, tak to uz je nic. Nedaj sa strasit somarinami.

petra_ko
7. apr 2021

@jajajajka Diamond Smile so saponinmi, krásne odstraňuje postupne zubný kameň a žlté povlaky. A Keď sa teraz bojíš chodiť k zubárovi ako aj aj, tak pasta ústnu hygienu plne vynahradí 🙂)

missviolet
7. apr 2021

Elmex