Náhradná korunka

31. dec 2023

Ahojte žienky, prosim Vas, kto riešil korunky na zuboch a mal nahradne kym sa vyrobia tie pravé. Dosť v nešťastnom termine na konci roka sa mi zlomil zub ( korunka) a dorabal mi zubny implantat a dal nahradnu korunku.Pre veľa objednanych pacientov aj sviatky mam termin až v polke januara.Ale začala sa mi korunka od včera kyvať. Jasne že budem v utorok volať či ma nevezme skor...ešte na potvoru ma druhy zub začal bolieť. Mam už hrozu z toho že zas sa mi zlomi , alebo niečo pokazim... Mal niekto niečo podobné? Už mam viacero okuronkovanych zubov ale vtedy mi to robil zubar zo dna na den, nemala som nahradné.

kacena4
31. dec 2023

ja mam docasnu korunku a vedla vytrhnuty zub hoji sa mi to 2 mesiace. tiez sa mi kyve. dr. mi vysvetlila ze je to docasne, ziadne hryzenie inak ak sa vykyve uplne dorobi mi ju znova (a znova si ju zaolatim...) takze si ju seyrim aby neodisla uplne a vydrzala. ja mam termin az 22.1. drzim palceky

janicast
31. dec 2023

Fíha,mne nadrobila náhradu ešte v lete a stále som sa na korunku nevymotala..drží..tak preto

nikpa
31. dec 2023

Mala som podobnú situáciu a záleží od lekára. Ja som mu ráno volala, ze sa mi odlomilo z dočasnej korunky na prednom zube. Zobral ma namiesto obednej prestávky, čo ma mrzelo ale bez predného zuba sa chodit nedá. Druhá vec, že nemôžeš s tým kusat, to vieš? Dočasne korunky sú v podstate len na ,,okrasu,,

hanaxxx
31. dec 2023

Pre mna je prekvapujuca informacia, ze s docasnou korunkou by sa malo zaobchadzat jemne. Mala som zatial dve docastne, jedla som normalne a nemala som s nimi ziadny problem.

autor
31. dec 2023

@hanaxxx veď aj mne to tak bolo povedane, že zaobchadzať ako s normalnou korunkou, že to by malo vydržat.. 😳