Náhrada za predný zub - živicový, či porcelánový?

nicooollka
13. nov 2018

Dobrý deň prajem,mamicky.potrebujem.od vás radu a poprípade tie co mate skúsenosti tak vás názor. Bola som u zubára a musel. Mi vytiahnuť predný zub bol. Už mŕtvy nedal sa zachrániť a povedal mi ze musíme robiť mostík tak ze 3 zuby ešte zbrusit vpredu.. Navrhol mi porcelánový mostík 4zuby ale ze je aj možnosť živica ale tie by neodporúčal.problem je v tom ze ledva teraz žijeme z peniaz ktoré máme a za porcelánový pýta odomna 400€ a za zivicovy 220€. Vravel ze zivicove už ani vyrábať nechcú že sa rýchlo opotrebujú. Len ze ja ak si nemôžem dovoliť porcelánový neviem co robiť. Musela by som. Si minimálne rok šetriť. Poraďte mi prosím baby a napíšte svoj názor na živicu. Ďakujem vam

kristinkahugo
13. nov 2018

Doktor ma pravdu. Živica ma tendenciu farbiť sa pitím kávy, fajčením atd. A v dnešnej dobe je uz naozaj “retro”. A v neposlednom rade tak ci tak by si na tom prerobila, pretože životnosť živica je podstatne kratšia. Skús sa popýtať ci sa da ošetrenie riešiť aj na splátky, mnohé ambulancie toto riešenie ponúkajú svojim pacientom . Držím palce 🙂

nicooollka
autor
14. nov 2018

Dakuem ti krásne za radu ako je mi jasné že porcelán je kvalitný a vydržal by dlhšie ale ak mi to nedovolí na splátky tak budem vyše rok bez predného a nebude to pre mňa nič príjemné :( je to strašne veľa peňazí. Ďakujem ti

babika112
14. nov 2018

@nicooollka v žiadnom prípade mostík, pri ktorom ti musia zbrúsiť vedľajšie zdravé zuby. Zubár nepočul o implentátoch alebo sklokeramických vláknach???? Pozri na google a zmeň zubára

nicooollka
autor
14. nov 2018

@babika112 nemám ich práve že zdravé :/ druhý predný mam pokazený štvrtina je tam vyplnená skoro polovina a vedľa toho co mam vytiahnuty teraz.. mi blomboval sa mi pokazil od toho vytiahnuteho zubu.

denjelka
15. nov 2018

No ja si myslim, ze implantat je sice lepsia volba, ale nemoze si to dovolit kazdy, vzhladom k jeho vysokej cene.skuste sa dohodnut so zubarom na nejakych splatkach. 🙂

kristinkahugo
15. nov 2018

Za seba mozem iba tolko, ze v maji som si dala robit implantat, vysledna suma bola1500eur.

nicooollka
autor
16. nov 2018

@kristinkahugo ich bože to je strašne veľká suma tu by som si nemohla dovoliť ani po 2 rokoch minimálne :( mesačne mame príjem s priateľom 700€ dokopy... Jeho plat a moja materská... A do ďalšej výlety nám ostáva takych 100..ked treba na jedlo niečo na lieky benzín... Momentálne ani auto teraz nemáme tak ze je to ťažké. Bude to dlhá cesta k tým zubom ale budem sa snažiť porpedt co môžem a niečím si privyrobiť aby som ich mala a nemusela z nášho rozpočtu z toho mala brať

bobricek1979
16. nov 2018

@babika112 píše tu že nemá peniažky jeden implantát 1000eur

nicooollka
autor
16. nov 2018

@bobricek1979 ďakujem za pochopenie

karmen118
16. nov 2018

Určite porcelánový, ako písali aj nado mnou v komentároch, mňa to tiež čaká, ale ja mám veľký problém so zubami, ja musím našetriť 800 e minimálne a tiež neviem kedy sa to podarí ☹

nicooollka
autor
16. nov 2018

@karmen118 tak to si tiež dopadla :(. Je mi to ľúto keby ja som mala dat 800 tak môžem šetriť 2 3 roky.. Prajem ti veľa šťastia a držím palce aby si si nasetrila čím skôr
🙂

karmen118
16. nov 2018

@nicooollka ďakujem, no uvidíme kedy sa podarí došetriť. Škoda, že človeku nenarastie zub, vždy keď potrebuje, bolo by po probléme 😅.

nicooollka
autor
16. nov 2018

@karmen118 tak to by bolo po problémoch... To aby sme začali hľadať nejakú knihu kúziel :D