Nahlasuje sa pozitívny test na Covid-19 doktorovi?

10. okt 2023

Ahojte stále sa nahlasuje pozit covid test všeobecnému lekárovi? (príznaky mam - teploty, kašeľ, bolesti hlavy, hlieny). Ďakujem

tosomja
10. okt 2023

Keď ti netreba PN, očr, tak netreba.

autor
10. okt 2023

@tosomja ďakujem

moonlight1210
10. okt 2023

My nahlasujeme telefonicky vzdy. Ak treba, nech je to zapisane v karte. Aby sa potom dala vystavit ospravedlnenka do skoly, Pnka, atd.

Liecit sa liecime doma. Do nemocnice, len ak sa stav nejak vyrazne hrosi. Co sa zatial nestalo. Vzdy bol len bezne kasel, teplota. (Monitorujem clenom rodiny teplotu a saturaciu. Podla toho sa riadim.)

autor
10. okt 2023

@moonlight1210 ďakujem áno zavolám ráno obvodnej dnes už tam nie je... Celkovo cítim aj hroznú bolesť v krížoch a pri močení takže mi to udrelo aj tam

mamelka
10. okt 2023

Mali sme pred týždňom covid. Všetci z rodiny fungujú ako keby máš,,len,, chrípku. Nakazený vraj môže normálne do práce (my sme boli doma s manželom, keď som mala negatívny test,tak až vtedy som išla medzi ludi) manžel sa dal vypísať na PN keďže mu nebolo dobre aby cestoval 700km

j93375
10. okt 2023

a to si musím asi kupit take novsie covid testy že?.......ked som teda chora a mam podozrenie a teda chcem vediet?.....lebo ja mam nejake este co decká dostavali v skole,ale to uz su mozno aj po zaruke,alebo ktovie ci tieto novsie varianty zachytia?.......no ked ja mam obehat lekaren,aby som si kupila covid test,teraz uz teda na vlastne naklady,radsej sa zostanem doma liecit😉...a peniaze radsej ked mi bude lepsie pouzijem na nakup nejakych vitaminov na zlepsenie imunity,no teda az na to ze nebudem vediet ci som mala covid,ale uz je to asi šuma fuk teda.

mamelka
10. okt 2023

@j93375 prosím ta🙈 muž mi bol kúpiť test, ešte nevedel,že mám covid a on bol OK ešte, v jednej lekárni dal 5e. Radšej si popozeraj na internete, potom našiel aj 1,80 za test. Ale ceny sú 🤦‍♀️

autor
10. okt 2023

@j93375 ja som poslala muža kúpiť test len preto ze som okrem vyššie uvedených príznakov som stratila aj chuť a cuch tak mi to prišlo zvláštne

rachel36a
10. okt 2023

Nic som nikde nenahlasovala...uz to nik netiesi...ziadne opatrenia, ziadne obmedzenia...

kk77
10. okt 2023

Podla nie je zle mat covid zapisany v karte, lebo este stale mozte mat rozne postcovidove problemy, pripadne longcovid a potom sa nebudete mat od coho odrazit. Ludia maju este aj teraz vselijake zdravotne problemy suvisiace s covidom.

maryetta
10. okt 2023

Ja som naposledy volala dr. Ze ci treba. A ona ze ano. Ze ak by sa nieco ine ukazalo alebo proste clovek nevie tak nech to je uvedene v karte.