Nafukovanie, priberanie, zadržiavanie vody

silvo1172
25. júl 2024

Zdravim vas, uz si fakt neviem rady tak idem sa zverit a skusit stastie tu. Tak pred polrokom cca. Som mala sutaznu formu(fitness) a dlhodobu dietu na dost nizkych kaloriach(1200 kalorii) a tukoch(20g denne) po dobu cca troch mesiiacov, priprava a sutaze skoncili 2. aprila. Menstruacny cyklus od februala meska az do dnes. No nejak som to vtedy po diete neriesila lebo aj pred rokom to tak bolo a dostala som ich naspat asi do dvoch mesiacov, takze pomalicky som pridavala jedlo a kalorie(2000 kalorii) naspat no po cca 2 mesiacoch v tejto reverznej diete uz pri 2000 kaloriach sa nieco stalo a zacala som sa nalievat, priberat a nafukovat(stravu mam uplne cistu). Najprv som skusala vyradit vlocky(lepok) ci to nemoze sposobovat atd. Mliecne idem stale grecky jogurt s cottage no stravu mam skoro vzdy rovnaku od diety az po dnes. Samozrejme kalorie su vyssie ale nie take zeby som mala z toho vela naberania, nafukovania a zalievania 🙏🏻 bola som na krvne testy reprodukcny system aj stitna zlaza(foto prilozim) a vyslo to v norme vsetko aspon podla lekarov, bola som u gynekologicky vsetko je v poriadku ziadne cisty nic ani tehotenstvo no pichli mi agolutin na vyvolanie cyklu. Tak sa chcem poradit treba este nieco skusit? Probiotika, traviace doplnky mam taktiez. Skratka zijem fitness zivot cize aj kardio, cvicenie, zdravy sposob zivota… Takze len pockat ked pridu dni tympadom hormonalna nerovnovaha sa da dokopy a odtecie zo mna voda a prestane naduvanie? za kazdu odpoved ti velmi pekne dakujem a zostavam s pozdravom

lucka_ke
25. júl 2024

zvýšené AST poukazuje na nejaký problém s pečeňou a tá môže spôsobovať aj opuchy, aj zvýšené MCV a MCH môžu súvisieť s pečeňou

taktotedanie
26. júl 2024

Odchylky su zanedbatelne, tam problem nieje

subartic
26. júl 2024

nežiješ zdravý spôsob života. Vynechanie menštruácie je prvý signál že niečo v tvojom tele neprebieha tak ako by malo . Neprimeraná fyzická záťaž , málo tukov , veľa bielkovín je to čo ti môže spôsobovať tento stav. Telo čo prvé zastaví je reprodukcia.