Nafúknuté brucho

1. apr 2024

Baby uz som zufala. Ked sa najem, napijem mineralky hrozne ma nafukne. Lieky mi iba jedny zaberu a tie su na lekarsky predpis lenze moj gastro mi ich odmieta predpisat tak som prestala k nemu chodit. Daval mi nezmyselne diety, absolutne nemal zaujem len mi robil stale vysetrenia uplne mimo mojho problemu. Uz aj baby v praci sa mi smeju ze vyzeram jak v 9 mesiaci lenze tazsie sa mi dycha prdi sa mi. Nemozem sa dobre nadychnut. Uz som zufala. Nevladzem cvicit. Kedysi som mala krasne stihle brucho a teraz som nafukla ako balon. :(

pribinak
1. apr 2024

Nepi bublinky a začni skúšať čo ti škodí. Vynechaj na čas napr vserko mliečne, potom skús vynechať kapustu majonézu strukoviny rajciny
Musíš hľadať

st_277
1. apr 2024

skus delacto výrobky, espumisan, v DM sa da kupit vláknina ktoru si das napr do jogurtu a pekne čistí, ak nepomoze skus bezlepkove potraviny

autor
1. apr 2024

@pribinak lenze to by som potom nemohla nic jest. Mliecne nemozem, orechy, pecivo, maso muka atd.

autor
1. apr 2024

@pribinak a bublinky nepijem. Mam vraj reflux, histaminovu,alergiu na mlieko laktozu ale to mi vyslo preto lebo to nemozem

autor
1. apr 2024

@st_277 nemozem ani vlakninu espumisan mi vobec nezabera. Jogurty tiez nemozem a bezlepkove tak isto

isis234
1. apr 2024

Obvodný nech ťa pošle na vyšetrenie. Pol roka môže predpísať lieky obvodný, ktoré ti schválil odborný lekár-gastro. Spýtaj sa obvodného, či ti ich predpíše. Možno vie o inom, podobnom lieku, čo zaberie.

simsalabim
1. apr 2024

A ake vysetrenia ti vlastne robili?

veselo_neveselo
2. apr 2024

Tak ked neveris gastrologovi, tak si najdi ineho. Co podla teba su nezmyselne diety a nesuvisiace vysetrenia, tak na to on mal asi nejaky dovod. Mala si sa spytat, na co to vysetrenie/dieta sluzi, a nie to ignorovat.
Pises, ze oijes mineralky a jeti tazko. Tak to nepi, daj si cistu vodu, bylinkovy caj.
A co si sama odpozorovala, ze ti robi zle?

No a potom uz len zostava stara znama zdrava strava. Ziadne mlieko, pecivo, maso, len zelenina, obilniny, ovocie...a uvidis. Ale na niektore poruchy ani zdrava strava nezabera, a od toho je tam gastroenterolog.