Nadváha a narkóza

adkapatrik123
4. jan 2024

Ahojte, mám ísť do narkozy no mam nadváhu, mam 96 kg astmu a liečim sa na vysoký krvný tlak, niekto nejaké skúsenosti? Ďakujem za odpovede

lilianka28
4. jan 2024

@adkapatrik123 Na toto ti dá odpoveď lekár na predoperačnom anestéziologickom vyšetrení.

macekovam
4. jan 2024

@adkapatrik123 tak uspavali už aj ťažších ľudí... Zvolia vhodnú anestéziu pre teba

janinah
4. jan 2024

Lekári vedia,čo treba robiť,stačí im dôverovať.

miskakyska
4. jan 2024

...preto sa robia predoperačné vyšetrenia na anestéziológii🙃
... povieš všetko,ako sa veci majú a podľa toho sa anestéziológ zariadi

adkapatrik123
autor
4. jan 2024

@miskakyska a ako prebieha taka narkoza nikdy som nebola uspata, pichnu mi niečo do žily a zrazu spím? Žiadne točenie hlavy alebo dáke stavy len spím?

miskakyska
4. jan 2024

@adkapatrik123 buď Tí pustia do žily,alebo do masky na tvári 🙂
Zaspíš v priebehu pár sekúnd,nestihneš ani 🐑🐑🐑🐑 rátať..

adkapatrik123
autor
4. jan 2024

@miskakyska a keď sa prebudim

lulu2014
4. jan 2024

@adkapatrik123 s tymto vsetkymv pohode. Ale samozrejme treba povedat Dr.anesteziologicke pri pokece o vsetkom. A podla toho sa zariadia.
Pekne sa vybuvas a ked ta sa prebudis ci prebudia uvidis sama. Moze byt bolest hlavy, tocenie, ci zvracanie. Ale samozrejme aj takmer nic. Ale oblbnuta a spava asi budes urcite v ten den. Ked uz budes moct pit tak treba viacej aby si to rychlejsie vyplavila z tela. Ak nebude priblem aj colu ci kavu. Drzim palce 🙂

mandarinka555
4. jan 2024

@adkapatrik123 Myslíš ako počas operácie? To žartuješ, však?

adkapatrik123
autor
4. jan 2024

@mandarinka555 čo máte na myslí?

svetlonos
4. jan 2024

@mandarinka555
zial stava sa aj to ale na to tam ten anesteziolog je, aby to okamzite riesil.

svetlonos
4. jan 2024

@adkapatrik123
ked sa prebudis, niekomu byva zle inemu vôbec nič. Ja som mala len taku mininarkozi vnutrozilovu pri biopsii srdca. Zo zaciatku som sa par veci opytala a pozerala na tu obrazovku. Na stole po op sa ma dr opytal, ako som si pospala ? Udivena som na neho pozerala, ze ja som nespala a on sa zasmial, ze veru áno.
To len odpoved pre teba - ani si nevsimnes a nebudes o sebe vediet 🙂

mandarinka555
4. jan 2024

@adkapatrik123 No, ak správne a pravdivo uvedieš svoju hmotnosť a rôzne diagnózy, tak sa určite počas narkózy nezobudíš.