Nadúvanie, plynatosť a kŕče

kvet1nka0
27. aug 2023

Dobrý deň, mám 17 rokov.. píšem sem aby som dostala nejake domáce rady atď., ako vypustiť zastavené vetry. Včera okolo 17-tej len tak z ničoho nič som začala pocitovať strašné kŕče v bruchu, bola som na ceste na oslavu a už vtedy som vedela že budem mať pravdepodobne zastavené vetry, nuž tam som si dala nejaké kvapky čo mi dali a bystrinku, išla som na wc a potom som ďalšie vetry silou mocou zadržiavala pretože asi nikto by v prítomnosti ľudí nechcel stále „prdieť”. Nedopadlo to dobre, potom som takmer odpadla, tak som si šla poležať a oddýchnuť, obklady som mala na sebe a pila som magnézium. Potom som šla s priateľom domov, a doma som si všimla neskutočne nafúknuté brucho, doteraz je ako balón. Celú noc som nespala, nemohla som si ani poriadne na chrbát ľahnúť, pretože hneď som vyskočila a zasiahli ma extrémné kŕče v bruchu, ako keby ma pichali nožmi doňho. Tieto záchvaty trvali tak 15 sekúnd a stali sa niekoľko krát a už som bola naozaj zúfala, sestra mi poradila spravit si kmínový/rascový čaj a dať si čierne uhlie, musím povedať že toto mi v noci fakt pomohlo a mohla som už aj pokojne zaspať, zaspala som až o 5 ráno.. nie som aj tak teraz vyspatá pretože by sa mi už nedalo, keďže ma strašne nadúva, som nafúknuta a stále mam mierne bolesti brucha. Pijem tie rascové vývary a dopĺňam uhlie do seba, mrzí ma že mi to niekto neporadil skôr, pretože predtým som skúšala espumisan a no-spa, no toto mi vôbec nepomohlo. Cítim sa plná aj keď niesom a rada by som sa normálne najedla a fungovala ďalej ale nedokazem to. Ak máte niekto skúsenosti, dajte vedieť, budem rada 🙏🏻 Chcem vedieť, či to budem musieť pretrpieť aj na viacej dní alebo sa môžem z toho rýchlejšie dostať.

majulino
27. aug 2023

Kľudne to môže byť aj žlčník, u mňa sa to takto zacalo

ivankamirka
27. aug 2023

@kvet1nka0 mne sa tak prejavoval helikobakter 😕