Nádor na semenníku a chemoterapia

lauraisabella
29. júl 2021

Ahojte.
Potrebujem poradit a podporit.
Mojmu priatelovi nasli nador na semeniku, cely semenik mu vybrali. No nador bol tak agresivny ze sa zacal hned sirit(metastazy) uz berie chemo, na chemo je 3 den. Velmi sa bojim. Mate s tym niekto skusenost? Zmizli metastazy? Zmizla ta hnusoba z tela? Chemo by mal brat 2 mesiace.
Tyzden v nemocnici, druhy tyzden v utorok na stacinonar a potom zas tyzden v nemocnici a tak sa to bude striedat.
Dakujem za kazdu odpoved a podporu.

ajka0207
29. júl 2021

@lauraisabella ak má zdravý druhý semenník, tak by som riešila uchovanie spermií, lebo je šanca že príde časom aj o ten, inak mám známeho s podobným osudom, už je to tak päť rokov a zatiaľ si nažíva spokojne. A druhého čo nemá ani jeden semenník už, ale tiež je v rámci možností vyliečený. Rakovina semenníkov máva celkom úspešnú liečbu.
Prajem vela síl v liečbe.

janci05
29. júl 2021

Moj manzel akurat dokoncil 4.cyklus chemo. Po CT nastastie čisty, bez nalezov, ale on bol viac menej aj predtym. V oktobri ide na kontrolu. Neboj, dobre to bude. Toto sa vraj velmi dobre lieci, tak tomu verime.

dollyzv
29. júl 2021

Známy to mal takto isto..dostal sa z toho..ale len na nejaké dva roky,ta hnusoba sa mu vrátila a museli mu vziať aj druhý semenik a vraj je na Tom horšie ako prvý krát :( držím palce nech sa priateľ čo najskôr a bez následkov z toho dostane

lauraisabella
autor
29. júl 2021

@ajka0207 dakujem za podporu . Spermie su uz odovzdane, teraz uz len bojovat. Tak velmi sa bojim.

lauraisabella
autor
29. júl 2021

@janci05 dakujem za povzbudzujucu spravu 😔🙃

slovakboy
29. júl 2021

@lauraisabella kolega mal nádor pred veľa rokmi odobrali mu Semeník aj uzliny okolo a chodil na rádio terapiu. Je ok.

janci05
29. júl 2021

@lauraisabella za malicko. Vela zdravia prajem. A nervov a trpezlivosti. Viem, kto si to nezazil, neuveri kolko usilia to stoji. My sme si to uzili od februara. Teraz uz cakame, kym zacnu vlasy rast, fuzy uz idu.

ibajaanikiny
29. júl 2021

@lauraisabella ak ste aj za nejaku “alternativu”,tak si dopomozte aj vysokymi davkami C vitaminu, vitaminy D3/K2,treba aj zmenit stravu,vylucit muku,cukor,prejst na “zelenu stravu”,cerstve stavy,jadierka z broskyn a co je podstatne,pomahaju na semenniky aj cibulove obklady s anizom (priamo na miesto) a nejaky nechemicky produkt zo saw palmetty,ta pomaha velmi na taketo problemy…iba take “rady”. Drzim palce

sashka22
30. júl 2021

@lauraisabella jedna z najľahšie liecitenych rakov. Kamarátovi stihli odobrať spermie, má ich zmrazené. Dnes už má manželku, ktorá všetko akceptovala a premýšľajú nad bábätkom. Držím vám palce, dobre to dopadne!

zuzap33
30. júl 2021

@ibajaanikiny blbosti. Keď počúvam tie reči o jadierkach, stavach, obkladoch, vylúčení cukru a pod, je mi z toho nanič. Treba jesť vsetko!!!! Inak oslabne organizmus a nebude mať silu bojovať. Na rakovinu treba ísť chemicky, len tak sa dá zničiť. A vit C? Akurát ho vymoci a nič viac. Žily bude potrebné na aplikáciu liekov. Rakovina semenníkov sa v dnešnej dobe dá vyliečiť už úplne. P. S. Dva roky som v liečbe na chemo, tak nejak o jej účinkoch viem. Som stabilná, ale v inej dg ako semenníky

ibajaanikiny
30. júl 2021

@zuzap33 Vas nazor,ten neberiem. Mali sme rakoviny v rodine viaaaac nez dost a na niektore veci nedam dopustit…! Za to o chemoterapii sa da veeeelmi polemizovat! Takze asi tak. Ja som napisala autorke,ze AK si chcu DOPOMOCT, nepisem o tom,ze vylucit chemo a prejst iba na tieto veci! To,ze Vy tomu neverite,neznamena,ze musite odhovarat aj inych. Je to na nich,telo je po chemo znicene,takze preco nie…nech si robi kazdy ako uzna za vhodne. Aj Vy a aj oni…dovi