Nádor na mozgu - meningeóm. Operácia v Martine

klara024
4. mar 2016

Ahojte drahé mamičky.
Poprosím Vás o radu, skúsenosti.
Už dlhšiu dobu som mala problém so zrakom. Počas tehotenstva sa to ešte zhoršilo. Šla som teda na vyšetrenie k očnej lekárke. Myslela som si, že odídem s okuliarmi, bohužiaľ namiesto toho nastal rad vyšetrení so záverom - nádor na mozgu - meningeom... ( Extraaxialna v.s.solídna ostro ohraničená loziskova ležia nabadajuca na processus clinoideus anterior vpravo,rozmere 17/18/10mn ) Je nutná okamžitá operácia. Čítala som rozne články, fóra atd. Veľmi sa bojím, čo bude ďalej, čo bude nasledovať po operácií, nakoľko som čítala, že človek može zostať plne ležať, oslepnúť,... Mám doma malého dvojmesačného chlapčeka ☹. Trhá mi srdce predstaviť si, čo bude...
Chcem sa spýtať či s tým má niekto skúsenosti..ak áno dajte mi prosím vedieť, ako ste to zvládali, čo možem očakávať, ale hlavne by ma zaujímalo, kde ste sa dali operovať. Mne doporučujú Martinskú nemocnicu.
Veľmi pekne ďakujem.

pribinak
4. mar 2016

Nas sused mal nádor na mozgu, vyvolával mu epilepsiu, strácal rovnováhu
Nakoniec ho operovali v BA, bol normalne pri vedomí pocas celej operácie, dopadlo to velmi dobre, je to cca 3 roky spat, vrátil sa do prace a uz ma aj rodinku

Drzim ti palce ;))

klara024
autor
4. mar 2016

Ďakujem!

bonaqa2013
4. mar 2016

MFN - to ti poviem nič moc. tam zomierajú ľudia ako na páse. Ja by som alebo BA, alebo zahraničie - aspoň česko.

klara024
autor
4. mar 2016

Uf, no ešte mi hovorili Košice.

prasiatko30
4. mar 2016

Svokra mala operovali ju uz asi 4x prva operacia bola pred najekaymi 20r a posledna pred nejakymi 6-7r - tiez ma to lozisko blizko pri ocnom nerve - na jedno oko ostala skoro slepa ale inak ziadne dalsie vedlajsie nasledky nema teda okrem toho ze jej robili tie operacie cez nos a stratila cuch. Problem ma len v tom ze jej to po urcitom case znovu rastie - je to ale benigne - a pri poslednej uz mala viacej problemov ale skor koli jej veku a cez nos jej to uz vycistit nemohli.

bonaqa2013
4. mar 2016

@klara024 česko? Česi sú v zdravotníctve pred nami....

klara024
autor
4. mar 2016

@prasiatko30 a prosím ťa, kde ju operovali?

prasiatko30
4. mar 2016

@klara024 na sk nie 😥

catusca343
7. mar 2016

ahoj, moja mamina mala tiež meningeom na mozgu. Odporúčam operáciu v Bratislave, v NOÚ sv. Alžbety, nádor do 2 cm operujú gama nožom. Ak by si chcela popísať, napíš mi IP. Držím palce 🙂

klara024
autor
19. júl 2016

@prasiatko30
Ahoj.

Tak už mám potom. Podarilo sa im to vybrať celé, uvidíme, čo bude ďalej. Zatiaľ sa cítim dobre. Po operácií mi vzali vzorku a zaslali na vyšetrenie. Dnes mi prišiel papier, že mám isť s výsledkami k obvodnému onkólogovi a dosť to bolo zvýraznené Mám strach, čo sa deje. Nakoľko mi doteraz tvrdili, že je to nezhubný mening., no vo výsledkoch, ktoré dnes prišli sú nejaké iné čísla. Tvoja mamina bola tiež s týmito výsledkami niekde? Ďakujem

vrana2
19. júl 2016

@klara024 určite chod do Prahy,Motol

klara024
autor
19. júl 2016

@vrana2
Mysliš teraz s týmito výsledkami?

vrana2
19. júl 2016

@klara024 poslala by som výsledky mailom na neurochirurgii,aspon druhy názor. Ak treba operáciu,tak určite tam

prasiatko30
19. júl 2016

Super ze uz mas po - drzim palce aby vysledky dopadli dobre👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽

gagik
19. júl 2016

@klara024 a aky presne histologicky vysledok ti napisali?

emilija
26. feb 2017

Ahojte ja som už mam za sebov 4 operacie nadoru na mozgu mala som šťastie nešťastí ,bolo to nezhubne bola som operovana v košickej nemocnici prvikrat som bola v nemocnici 2 mesiace operovali ma trikrát po 4 mesiacoch zas ale uz len plastiku hlavi ano mam bolesti hlavi a necitim si pravú ruku ale som stastna ze mozem bit s rodinnou .

ania2
22. jún 2017

@klara024
Ja mám meningeóm už 6 rokov..na operáciu som nešla pretože mi nejakým zázrakom problémy presli..chodím každý rok na MR...nerastie...našťastie.

srdeenko19
22. jún 2017

@klara024 ahoj, ako si dopadla? Ako sa ti darí po operácii? Všetko bolo v poriadku?

maria0310
14. jan 2019

@klara024 ahoj som po operácii 2roky no častejšie ma bolieva hlava mám stále strpnutu tu časť ľavú kde ma operovali,máš ty nejaké ťažkosti odstupom času?

kosta123
15. jan 2019

@maria0310 stale rovnako 🙄

maria0310
1. feb 2019

@kosta123 a aké máš tazkosti

kosta123
1. feb 2019

@maria0310 bolesti hlavy,migreny,vysoky tlak,stavy na odpadnutie...

katy31
30. máj 2019

Ahojte, vidím, že ste tu tie, čo ste mali meningeom, mne ho našli práve teraz na MR a čaká ma neurochirurgické vyšetrenie... Viete mi o tom niečo napísať viac dievčatá? Ďakujem za správy... Dosť som z toho vyľakaná.....

ania2
16. jan 2020

Katy31 písala som tebe o tom meningeóme?..Nemôžem nájsť konv.v maili.29.11.som bola na MR...mám ho stale rovnaký bez zmeny...o dva roky kontrola.

lala1202
14. feb 2020

catusca343 na SK operuju meningeomy tiez gama nozom? Tiez hladam info, bola som na MR mozgu a mam tam podozrenie na mening. s otaznikom co nechapem ako nemozu vediet alebo len rozsirena vena s otaznikom? a odpor. zopakovat MR o rok. Uz teraz som z toho dost vyplasena. Idete na magneticku a daju vam 2 moznosti s otaznikmi. Inac ja som citala ze gama noz maju iba v CR, alebo uz aj v my?

eruska17
20. feb 2020

@lala1202 dobrý deň, môžem sa spýtať aké ste mali ťažkosti, alebo to bol len náhodný nalez

lala1202
24. feb 2020

@eruska17 no ja som od 28.12 mala strasne bolesti hlavy, 30.12 som zasla k dr lebo som uz nonstop vracala, dali mi infuzky na 5 dni, trochu sa mi bolesti utlmili, ale odvtedy mam nonstop tlaky v hlave. ta magneticka je strasne sprosto popisana, mam ist na ine pracovisko, kde si dam este raz pozriet to cd. raz za cas mam pocit takeho stipania v hlave, len nie zakazdym na tom istom mieste, ja mam prave podozrenie ci to nie je nieco s cievami, idem to este len riesit, lebo spolahnut sa na Dr. a na ten jeden popis mi pride hazard. citim, ze nieco nie je v poriadku ale neviem co proste. citim to aj na tom, ze som strasne unavena kazdy den a citim aj s pamatou ze to nie je tak, ako predtym :/ Kontrolu na neurologii mam az v aprili a neda sa mi cakat do aprila, ked kazdy den mam v hlave tlaky. Ak by to aj bol meningeom, tak to je asi len nahoda ze ho objavili na MR...

maja163
25. okt 2020

@catusca343 Chcem,Vas velmi pekne poprosit popiste o tejto chorobe a operacii viac.Dakujem za odpoved.

maja163
25. okt 2020

@ania2 Chcem Vas poprosit.Ake ste mala priznaky a problemy.Popiste mi viac ak mozete.Synovi zistili 4 nadory a som zufala.Kazda rada mi pomoze.Dakujem.

ania2
26. okt 2020

@maja163 Ahoj, mne ho zistili náhodou, raz v noci som sa zobudila na divnú bolesť hlavy, akú som ešte nikdy necítila, tak som šla k neurologicke, odtaľ ct, mr vysetrenie.Mám ho na ľavej stane v oblasti niede nad uchom, nie je veľký,asi 1cm, a vďaka Bohu, ani nerastie.Mam ho zistený asi 8 rokov, už ani neviem.Operáciu netreba keďže mne nerastie. Nie je to zhubný nádor, takže sa nemusíš báť.Vyberá sa v tom prípade, ak je väčší, alebo rastie, môže tlačiť na nejaké centrum v mozgu.Prajem vsetko dobré, a neboj sa! Strach zbytocne stresuje..