Nádor na mozgu

27. sep 2024

Mal niekto túto diagnózu? Aké ste mali príznaky? Viem že určovať diagnózy podľa googlu je hlúposť ale ja sa už vážne bojím o svoje zdravie. Mám dlhodobé bolesti hlavy hlavne na pravej strane také akoby tlaky že mi tam niečo tlači. Obe oči mám stále červené akoby zapálene a neprechádza to. Na jedno oko dokonca vidím slabšie akoby také náhle zhoršenie zraku. Pociťujem trpnutie končatín vo väčšine prípadov rúk a hlavne dlane a prstov. Také ihlickovanie po tele no viac v nohách. Na neurologii som bola kde doktor to uzavrel ako tetaniu ktorú nemám ani potvrdenu a pritom neurobil žiadne vyšetrenia. Poraďte prosím čo robit.

koniarova
27. sep 2024

Čo robiť? Nájsť nových dr. a žiadať vyšetrenia.

rozculena
27. sep 2024

choď k fyzioterapeutovi,trpnutie rúk môže byť aj z chrbtice

ty si tu už písala,nie?

bbshop
27. sep 2024

Môže to byť aj migréna tiež sa prejavuje bolesťou v jednej časti hlavy a je to tlaková bolesť a sprevádzajú ju aj iné príznaky. Je to viacmenej záchvat a nielen bolesť

jakubrianka
27. sep 2024

Skús si nasadiť liečbu na tetaniu- magnerot, vápnik. Pi cez deň minerálky, nestresuj sa, nepreťažuj sa. Spýtaj sa tvojho lekára na dávkovanie a ak to zaberie - je to tetánia.
Môžeš medzitým vyhľadať aj ďalšieho lekára, aby na základe vyšetrení vylúčil iné diagnózy.

tinqua
27. sep 2024

No poznam, teda poznala som mladu zenu, ktora mala bolesti, také ze vracala a odpadavala, lekari ju odpinkavali, ze migrena...nakoniec sa dopracovala k ct a zial bol to nador. Dnes tu uz nie je a mozno by bola keby ju adekvatne vysetria. Urcite ziskat aj druhy odborny nazor odporucam.

barbara_lux
27. sep 2024

Ja som mala trpnutie ruk a noh a zhoršene videnie a je z toho Skleroza multiplex, casto sa zial zamiena s tetaniou. AK si svojprávna tak najdi nového lekára vyžiadaj si minimálne MR mozgu a budeš vedieť na čom si, snad to bude len ta tetania. Inak ti zostáva len sa pýtať cudzích žien či máš nádor na mozgu...

oli18
27. sep 2024

Môjmu známemu padali veci z rúk.

gemerka17
27. sep 2024

To že natrafis na lekár, ktory náhodou dostal diplom a odpinka ťa, nie je nič nové. Ešte ich je v zdravotníctve dosť. Čiže jedine sa oklepat z nepríjemnej skúsenosti, prekonať znechutenie a bojovať za seba a svoje zdravie. Bez vysetreni sa ďalej nepohnes. Čo sa týka vitamínov, ktoré sú určené pri tetani, tak tie kľudne začať brat môžeš. Neublizia ti ani keby tetaniu nemáš. Sama uvidíš ako to zaberie kým sa dostaneš k inému neurologovi. Len si fakt nedomyslaj diagnózy, to je taky znak hysterickeho pacienta a tam fakt ťa nikto nevysetri a všetko pripíše psychike.

andrea2323
27. sep 2024

Prejavy nádoru na mozgu sú vysoko spokojené s tým, kde je nádor umiestnený, preto môžeš dostať rôzne odpovede na príznaky. Ja som mala na mozočku a mala som problémy s rovnováhou. Následne ma bolela neznesiteľne hlava ale to tak, že som len ležala, nejedla, cítila som sa slabá a chorá, žiadne lieky od bolesti nezaberali. Myslím si, že je dôležité porobiť si vyšetrenia ale nádor sa často prejavuje skôr ešte ďalšími neurologickými prejavmi ako len bolesťami hlavy. Držím palce ✊🏼🙂

autor
27. sep 2024

@andrea2323 akými ďalšími neurologickými prejavmi?

1ivanka1
27. sep 2024

Ahoj, ja co poznam 3 osobky tak
1-pocitovala neskutocnu unavu ale taku ze zaspala pocas dna hocikedy, uplne ju vyplo a po praci si musela ist vzdy lahnut,pripisovala to praci, az dostal velky epilepticky zachvat
2 - taktiez epi zachvat
3 - bolo jej tazko a odpadla, uplny epi to nebol ale odpadla do bezvedomia

andrea2323
27. sep 2024

Napr kmytanie očí, škúlenie, neschopnost sledovať prst, neschopnosť chodiť rovno, zakopávanie, tras rúk až vypadávanie vecí z rúk, epileptický záchvat, poruchy prehĺtania, pískanie v ušiach, ochrnutie tváre, úst.. to mi tak napadá s čím som sa stretla aj v nemocnici od mojich spolupacientov. Samozrejme tým ťa neodhováram od ďalších vyšetrení, určite si porob pre vlastnú spokojnosť 🙂

eliska13
27. sep 2024

Na očnom si bola?

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
27. sep 2024

Pardon, ja som zle prečítala, už fakt musím ísť spať..

beataxxx
27. sep 2024

Hlavne sa nestresuj a nesnaž sa stanoviť si podľa googlu diagnózy….to čo popisuješ na mozgový nádor veľmi nevyzerá, skôr chrbtica a možno zápal slzných vačkov alebo infekcia?