Nadmerné vypadávanie vlasov. Ako s tým bojovať?

lienka2551
7. okt 2013

Ahojte.
Viete mi prosim vas niekto poradit nejake typy proti vypadavaniu vlasov? Napr.nejake vlasove tonika alebo vyzivove doplnky . Zacali mi hrozne padat. Zakazdym ked si na nie siahnem vytiahnem take trsy vlasov ze sa mi chce plakat a mam pocit ze este tyzden takymto tempom a budem plesata. 😒
Nikdy som nemala takyto problem mala som vzdy huste vlasy a ani nikto z nasej rodiny netrpi tym zeby mali malo vlasov, my sme skor vlasata rodina 😀 . Vlasy som si farbila, umyvala casto a vobec nepadali. Dala som ostrihat nech sa odlahcia, zacala som si vlasy umyvat namiesto 4x za tyzden len 2x, prestala som sa sa farbit a este som aj zacala pouzivat asi 2 mesiace tabletky biosil a nic. Vlasy len padaju a padaju. Vsetci mi hovoria ze to je len tym ze je jesen a ze je to normalne, len ja si nepamatam nikdy ze by mi tak strasne padali ☹
Dakujem za rady

yanka239
7. okt 2013

Ahoj, ja som mala podobny problem, sice mi nevypadavali az take velke mnozstva vlasov resp. trsy ci chumace,ale aj tak to bolo dost....kupila som si v lekarni sampon Revalid a tej istej znacky vlasove tonikum, okrem toho tabletky a je to ovela lepsie ako bolo.... drzim palce, nech nieco pomoze 🙂

06katka
7. okt 2013

..aj ja mam ten problem ...akurat som sa objednavala ku lekarke na odber krvy, pretoze to moze suvisiet aj s tym ze mas malo zeleza...aspon u mna si myslim ze to tak bude a ze budem mozno aj anemicka...pocas tehu som mala tento pproblem.....ak by ti to nepreslo tak si skus dat urobit krvny obraz ....drzim palce 😉

nativanativa
7. okt 2013

ja sa tiez mozem pochvalit s nadmernym padanim , odkedy som porodila , asi tri mesiace po porode mi neuveritelne padaju , ked som bola tehotna ani zdaleka to nebolo take zle

blanocka
7. okt 2013

mne pomohlo toto: http://www.mikomenergy.sk/index.php?page=shop.p...

uzivala som 5tbl/den za dva tyzdne som citila, ze sa to zlepsuje a po dalsich 2 tyzdnoch mi prestali padat uplne. Najlepsie je, ked si tych 5 tabliet rozdelis rovnomerne na den, napr o 8.00, 11.00, 14.00, 17.00 a 20.00.
potom som ich este brala cca 2 mesiace 3x1tbl

chavierka
7. okt 2013

ja mám od pôrodu 2 roky a padajú mi stáleee a ani dlhodobé užívanie vitamínov mi nezaberá. teraz užívam len samotný zinok, tak snad pomôže. je to vraj lepšie, účinejšie - samotný zinok ako vitamíny, ktoré obsahujú pár mg zinku...

susanicka27
7. okt 2013

Mne tiez vypadavaju a mam po porode 10 mesiacov :/

yyyyanula
7. okt 2013

Mne padajú vlasy celoročne, ale teraz na jeseň je to už neskutočné... presne ako Tebe - celé chumáče zakaždým, keď hrabnem do vlasov. Dávnejšie som používala REVALMAX, neviem, či to ešte vyrábajú, už dosť dlho to zháňam po lekárňach, alebo Reghaar. Ale Revalmax bol lepší. A ked to nepomôže, tak by bolo dobré navštíviť kožného lekára.

m_ij_ka
8. okt 2013

aj mne padajú a to som 17 mesiacov po pôrode

marduliena
8. okt 2013

Ja mám tento istý problém, aj mne vypadávajú vlasy , ešte štastie že mam také husté ináč by som bola už asi plešatá, zatial som nepoužila nič tiež my bolo povedané že je jeseň kvôli tomu môžu vypadávať tak uvidím. 🙂

wena
8. okt 2013

Aj mne začali v poslednom čase vypadávať vlasy a tiež počúvam, že to prejde, že je to len tou jeseňou. Neviem, nikdy som nemala nejaké extra husté vlasy, ale ani mi takto nepadali.

Bola som s tým pri kožnej, dala mi na to vlasové tonikum Alpicort F, tak to si dávam každý večer a som zvedava, či mi to pomôže. Keď to nezaberie, tak si dám urobiť testy, či mi niečo v organizme nechýba.
Určite nevyhadzuj peniaze na nejaké vody z drogérie alebo voľnopredajné z lekárne, zájdi radšej ku kožnej.

emilyj
8. okt 2013

vypadavanie vlasov je aj jeden z priznakov ochorenia stitnej zlazy: http://zena.atlas.sk/10-priznakov-neposlusnej-s...

nikolia
8. okt 2013

ja s tým bojujem aj s kožnou už asi 2 roky, najprv že je to po porode , potom z kojenia... a už dávno nekojím a stále padajú a nič nezaberá...ale kedže príčiny u každého sú rôzne, doporučujem zinok , vitamín B aj E aj A....dlhodobo...a dobrý je aj Revalid ...a treba sa snažiť si nevšímať to padanie, pri umývaní a čresaní vlasov som zavrela oči, aby som nevidela kolko zas vypadlo... 😝

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emma_932
8. okt 2013

mne poradila homeopatka cierny sezam oprazit a zjest kazdy den lyzicku + schusslerovu sol modru - Silicea. pomohlo to na 1000%, dokonca mi vyrastlo kopec novych vlasov, kadernicka len kukala, co mam na hlave 😀

haslerka27
8. okt 2013

aj ja mam tento problem,dala som sa aj ostrihat nakratko a je to trosku lepsie ale lezu mi stale....vraj je dolezite nestresovat sa.tak zime kludne😉

visage1974
8. okt 2013

ja som mala problem tiez taky isty ale len pocas kojenia, ostrihala som sa na kratko bolo to lepsie ked som prestala kojit do roka sa my to upravilo. Vacsina ludi, ktori maju slabe vlasy a nechty alebo trpia vypadavanim vlasov, trpi nedostatkom zeleza ktore je dolezite pre rast vlasov aj nechtov. Mliecne vyrobky brania strebavaniu zeleza a kedze ich vacsina ludi konzumuje, potrebuju zvyseny prijem zeleza ja som zvysila zelezo. Je aj toto dobre http://sk.oriflame.com/products/product-detail.... alebo http://sk.oriflame.com/products/product-detail....

barbyna6
8. okt 2013

Aj mne vypadavyju,a nekojim.Ja tiež si neviem poradiť.

barcelona94901
8. okt 2013

kvalitná strava ,vločky,bylinky ,orechy,..všetko je tak prirodzené,neni to umelé a prestanu padať a výrazne sa ti zlepší kvalita vlasov,nechtov,tváre ,mám to za sebou 😉

luuca1
14. okt 2013

ahojte baby no ja tiez trpim. padaju mi vlasy uplne hrozne tiez ked si len potiahnem tak lezu dole a este ma aj koza na hlaveboli ako keby tie korienky. A vsimla som si ze mam nornalne v predu uz sirsi chodnik a presvita hlava nie moc ale spehujem sa stale. Najhorsie ze som pri malej skoro 2 roky vkuse nosila gumicku a vlasy v cope nakolko ich mam po krize. Zajtra idem ku kadernicke sa zostrihat tak popod lopatky ale bojim sa ze mi popri jej strihani a kmasani vypadne dalsi mion vlasov. Kupila som si ten nanogen kondicioner za 20 eur tak som zvedava co je to za zazrak a ci to pomoze. Vysledky mam vsetko v poriadku. Aj imunologicke.

danusskaaa
14. okt 2013

Tkze po porode som si presla jednou fazou padania, az takou ze som musela za doktorom, kedze som mala plesinu v strede hlvy! zidne lieky mi nezaberali, ziadne sampony nepomohli a jedine co mi ich posilnilo bola HENNA NA VLASY. nejako to po 3mesiacoch prestalo. teraz prisla druha faza a zase nezabera nic!!! jem zdravo-kedze sa snazim drzat si postavu /cize zelenina a ovocie kazdy den, zdrave jedla, pitie vody ci caju a ine.../ vlasy aj tak padaju, vybrala som tabletky REVALIT aj PANTHENOL ku tomu sampony nic nepomohlo. sla som zase do tej henny ani to nezabralo. som zufala a za par tyzdnou tymto tempom aj plesata. riesim akurat jeden nenormalne drahy sampon, ale kamosovi pomohol a sesterka ho skusala tiez si pochvaluje... uvidime!!! musi to prestat!!!
PS: zabudla som aj to, ze som sa ostrihala na 1/3 svojej normalnej dlzky vlasov

poias
1. apr 2014

ja uz dlho pouzivam Nanogen a vlasy sa mi zlepsili neporovnatelne! A to pouzivam iba nanogen sampon, ziadne sera. http://www.nanogen.sk/produkty/sampon-proti-vyp... Viem ze v tehotenstve som mala este vlasy huste ale po porode to zacalo. Na temene, cesticka, tam mi zacala dost presvitat pokozka. teraz chapem ze sampon alebo pripravok na vlasy za 5 eur vam prilis nepomoze. treba kvalitu a za kvalitu si treba priplatit, teda ak sa vam zda vela 12-15 eur za sampon. rovnako vitaminy su dolezite B komplex.
http://www.nanogen.sk/produkty/vitaminy-pre-zeny

ritka8
3. nov 2017

@danusskaaa ahoj viem že píšem na tvoj príspevok po dlhom čase , aké by má len zaujimalo či ti niečo pomohlo proti tomu vypadavaniu vlasov . Ďakujem

bruneta880
3. nov 2017

Ahojte baby,
Ja osobne mám úžasnú skúsenosť s kvapkami korolen, hotoví zázrak naozaj.
Nikdy by som nepovedala že toto dokážu kvapky, po celej hlave cítim ježka medzi svojimi dlhými vlasmi.

danusskaaa
4. nov 2017

@ritka8 po druhom porode to bola tiez katastrofa 😐 nezabrala ani henna farba na vlasy (co pomohlo pri prvom) ale teraz uz 4mesiace beriem tabletky - forcapil (posielam foto) a je to ovela lepsie. Vlasy uz tak nepadajú a hlavne zacali rast nove 😊

alexmar
4. sep 2018

mne dost pomohlo obmedzit to umyvanie. ako citam na teba to nezabera. skus si precitat tento clanok:
http://www.inazena.sk/7-tipov-pre-hustejsie-a-z...
dost velmi mi pomohlo i vymenit kefu za hreben

dadax84
5. okt 2019

@wena ahoj, pomohol ti na vlasy alpicort f?? Hľadám recenzie, ďakujem

marcela89
5. jún 2020

@lienka2551 ako sa maju vlasky?

katarina9930
1. aug 2020

Ahojte , potrebovala by som poradiť
Začali mi naraz vypadávať vlasy .
Stále som mala velmi huste dlhe vlasy a asi posledné 3 týzdne mi neskutocne zriedli
Kožná mi predpísala Aplicort F
Aj lieky Methionine
Máte s tym neakú skúsenosť?

sulky
17. okt 2021

@katarina9930 ahoj, prosim ta pomohlo ti nieco? Mam vlasy nad plecia, riedke, a takto mi padaju

sulky
17. okt 2021