Nadmerné vypadávanie vlasov 8 mesiacov po pôrode

fridaa
4. nov 2023

Ahojte,

určite nie som sama s týmto problémom, preto by som Vám bola vdacna za akékoľvek rady.

3 mesiace po pôrode mi začali nadmerne padať vlasy,ale v takom množstve, že tých na hlave mam o polovicu menej. Spravili sa mi kúty, kde však dorástli nove vlasy. No vypadávanie stále pokračuje a vo veľkom. Pred umývaním vyčešem za hrsť vlasov, po umyti je v umývadle ďalší obrovský chumáč. A to nevravím o tom koľko ich za sebou nechávam na zemi po celom dome. Všade radia, že treba vydržať ale ja sa už naozaj na to nedokážem pozerať a nechcem prísť o všetky vlasy.

Z každej strany teraz na mňa vyskakuje reklama na Bloom Robins, ale zaplatiť za recenziu si vie každá firma, preto by som chcela vediet či majú aj obyčajné ženy (nie blogerky, influencerky, známe tvare) s nimi také dobré skúsenosti???

PS: pripadne odporučte ine produkty, ktoré aspoň trochu pomohli Vám.

Vopred dakujem 🙂

asdfka
4. nov 2023

Ahoj, prezivam to iste po porode 🥲 kupila som si lopuchovy sampon a pouzivam aj brezovu vodu uz cez mesiac. A vlasy nepadaju az tak, zo 10 ich vycesem. A vidim ze nove uz zacali rast ale nenormalnou rychlostou a to myslim vazne. Ale neviem ci to nie je aj s tym spojene ze som vybrala cely sirup od justu cucoriedkovy. 😀

kkovacovak
4. nov 2023

@fridaa ide o hormonálne zmeny a musí to prejsť. Žiadne vitamíny ti nepomôžu a sú to v tvojom prípade len vyhodené peniaze. Vlasy ti začnú časom rásť aj bez vitamínov

fridaa
autor
4. nov 2023

@kkovacovak rast mi začali, ale neskutočne padajú. Je to nieco hrozne, vlasy musim mat len zapnuté.

meg321
5. nov 2023

@fridaa mam rovnaky problem, akt 3 mesiace po porode a zas padaju rovnako ako pri prvom tehotenstve-vtedy mi zmizla asi polka vlasov tak snad sa to ted upravi skor. Zabralo mi vtedy len ked som uz prestala mat stres, nenervovala sa tolko a hl ziadne sampony nejak nezaberaju, musi sa to riesit vnutorne-dopln aspon ( kym nebudes v psyxickej pohode 🙂 ) zinok, D, selen