Nadmerné úzkosti

18. nov 2022

Ahojte, možno mi väčšina z vás nebude vedieť poradiť ale skúsim. Dlhodobo užívam antidepresiva (2 druhy). Trpím silnými úzkosťami aleže naozaj silnými úzkosťami. Trápi ma to, že sa všetkého bojím. Niečo sa mi v živote stane(niečo nečakané a ja nenormálne panikárim). Psychiater mi veľmi pomôcť nevie, vie len zmeniť liečbu. Skúšala som no bez úspechu. Rozmýšľala som nad psychoterapeutom ale neviem sa otvoriť cudziemu človeku, takže neviem ako by to bolo. Mám neustále čierne myšlienky, ničomu neverím pokiaľ nevidím nejaký dôkaz. Unavuje ma to. Nedokážem spať, cez deň sa trasiem a pomaly nič nejem. Sú aj lepšie dní no je ich veľmi málo. Vedel by mi niekto poradiť ako si pomôcť, sama to nedokážem.

lenuska9999
18. nov 2022

Véd nechaj psychiatra nech ti predpise psychoterapie u psychoterapeuta. Skúsiť to môžeš, za skúšku nič nedáš. A myslím, že je veľa ľudí, ktorí sa nevedia otvoriť. No myslím, že psychológovia sú na to školení, aby vedeli pomôcť aj takýmto ľuďom.

1994mari1994
18. nov 2022

Myslím ze psychoterapeuta by si mala skúsiť určite. Tiež trpím uzkostami a bojím sa skoro všetkého, ja sa už aj bojím panikarit lebo vtedy námna ide ako keby som mala každú chvíľu odpadnut tak radšej dýcham pomaly a upokojujem sa. Keď si až tak zle natom nenechaj to tak skúšaj všetko čo by ti môže spraviť dobre

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagmarovita
18. nov 2022

Ak máš na psychoterapiu peniaze, tak urcite treba ísť. Ale to su nenormalne peniaze, 50 eur, mozno by Ti dali zlavu, na 45 eur za jedno sedenie, tak stoja kvalitné terapie, ale sedení treba dost vela, ale zas vedia pomoct. Lieky su len barličky, problém v Tvojej duši nevyliečia. Aj dobry psychológ by mozno stacil.

vanda323
18. nov 2022

Ahoj ja mám tiež úzkosti....chodím na terapie no za mňa vyhodené peniaze....je to iné v ambulancii keď Lezis má tej ich sofe a iné keď to príde na teba doma...plus u mňa búšenie srdca...mne sa vtedy zahlmie pred očami s nedokážem urobiť nič ani cvičenia ktoré sa učím so psychológom ani nič proste len ma trasie bojím sa atď dám do lexaurinn magnosolv a čakám kým to prejde

autor
18. nov 2022

@dagmarovita peniaze by ani neboli problém ale tiež si nemôžem dovoliť vyhodiť peniaze len tak.. psychológov som skúsila viacerých a tiež nula bodov. Ostávajú len terapie asi, psychiater mi len povedal, že som pomerne ťažký stav a mám byť rada, že som sa posunula dopredu aspoň trocha.

luccija
18. nov 2022

Terapie mozes mat zadarmo od poistovne aj u sukromneho psychologa.Tvoja mama ci otec neboli uzkostlivi, nestalo sa Ti nic zle?nejaka trauma?odkedy si taka?clovek panikari a boji sa, ked si neveri ako si na tom so sebavedomim?nemala si prisnu vychovu? Ty sa potrebujes o tom rozpravat a vediet reagovat lieky su len doplnok.Ako dlho ich beries?niektore mozu uzkost praveze zvysovat nikdy lekar nepovedal, ze skusite ine lieky?daj konkretny pripad coho sa bojis?

euka210
18. nov 2022

Tak urcite nejaky dobry psychoterapeut. Ja som mala stavy strachu a uzkosti, ze som musela odist z prace kvoli tomu. Aj potom este dlllho mi taky xanax zabral na 2h a zase len bolest brucha z uzkosti. Schudla som 9kg za pol roka. Casom sa to lepsilo, ale chodim pravidelne na terapie. Ma zmluvu, takze to preplaca poistovna. Len trebalo vymenny listok.

autor
18. nov 2022

@luccija Mám to od mala. Vraj mám aj nejaké črty autizmus možno z tejto časti to pochádza. Nie v rodine neboli žiadne psychické problémy neboli. Trauma to byť môže, keďže šikanu a pod som zaživala od kedy som na základnej. Na rodičov nemôžem povedať nič zlé, nebyť mamky tam sa nepozbieram nikdy. Lieky striedam od 11tich, bez nich fungovať neviem vôbec Sám psychiater povedal, že bez liekov by som bola na tom horšie.

autor
18. nov 2022

@luccija A taktiež sebavedomie je na bode mrazu. Tam by som potrebovala povzbudiť, mám pocit, že sama nedokážem vôbec nič. Pritom fungujem už asi rok samostatne. Len každý deň prežijem v strachu

luccija
19. nov 2022

A nemas strach prave z toho, ze uz zijes sama, zodpovesnost a pod?uz nie su v pozasdi rodicia, ktori Ti kryju chrbat?ake beries lieky?