Nadmerné potenie + nočné potenie počas dojčenia

veve7777
2. feb 2022

Dobrý deň, stretli ste sa s nadmerným potením a najmä aj nočným potením počas obdobia dojčenia?
Dieťa dojčím na požiadanie, má 8 mesiacov.
A hlavne posledné dva mesiace badam, že sa v noci potim tak, že mám mokré tričko. Mohol k tomu prispieť aj fakt, že som začala viac uspavat dieťa na prsníku? Predtým som viac používala cumlík, ktorý ale dieťa začalo odmietať. A tiež zatiaľ máličko papa prikrmy.

nevenka
2. feb 2022

@veve7777 inokedy sa nepotis viac, ziadne ine prejavy? Lebo toto som mala hned po porode a postupne to ustupovalo. Ked sa mi to objavilo znova, ale potenie a navaly horucavy aj cez den, cca po 6 mesiacoch po 2.porode, tak to bol prejav zvysenej cinnosti stitnej zlazy. Ale mala som aj vyssi pulz, tlak, nervozitu, tras ruk a padanie vlasov. Stale som to pripisovala unave zo starostlivosti o narocne babo, ale vysledky boli nakoniec take. Sla som k dr., ked ma zacalo prehanat a zacala som rychlo chudnut, plus ten tlak a pulz...

veve7777
autor
2. feb 2022

@nevenka bola som len na USG a TSH mám v norme. Aké odbery vam urobil endo? Aj iné ako to TSH?

veve7777
autor
2. feb 2022

@nevenka a ten pulz ste mali v priemere vyšší?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oliviabb
2. feb 2022

@veve7777 mala to moja neter, zacalo jej to asi 3- 4 mesiace po porode, dali jej smer endokrinologia, kde mala horsie vysledky. Musela tam chodit uz aj pocas tehotenstva. Lekarka jej odporucila pit Fatru a zacalo to ustupovat.

nevenka
3. feb 2022

@veve7777 joj, pravdaze, TSH je ale zaklad, ja som ho mala nemeratelne asi cca 0,001, potom robili volne frakcie fT4,fT3 - hormoby stitnej zlazy, tie som mala vysoke a este vysoke protilatky ATPO, ATG a hlavne TSI - to su stimulujuce protilatky, Graves Basedowa choroba to je. Tak ak je TSH v norme, malo by to byt ok.

nevenka
3. feb 2022

@veve7777 pulz okolo 100 v klude, pri namahe aj 145. Tlaky okolo 150/100, pri namahe podla holtera to slo k 200/135, pulzy 150 v tom najhorsom case, to som uz ale musela naskocit na lieky, pri prvom ataku mi to prealo same aj bez liecby, tento druhy atak je horsi...☹