Nadlupený necht na ruke

sofi2300
22. apr 2018

Ahojte, chcela som sa spytat uz dlhsie ma bolieval necht na ruke na palci na ktorom som mala take biele flaky, ktore pri dotyku trochu boleli. Pouzivala som lak loceryl ale flak bol stale rovnaky. Prlredvcerom sa mi tento necht pocas spania v noci nadlupil az zacal krvacat a puchnut, spod nechta mi vyteka taka cira tekutina. Bolest sa ustalila ale neviem ako tento prst pod nechtom liecit. Vcera som si kupila dezinfekciu betadine,ale neviem ci ten hnis spod nechta vylieci. Spravila som si aj zabal z repika namacala som si prst repiku. Prosim vas chcela by som sa spytat co pouzit na takyto zapaleny necht.

simsalabim
22. apr 2018

No neviem, ja by som sla k dr. Ved nevies, co to sposobilo. Ak je to napr plesen, tu je lepsie liecit v spolupraci s lekarom.

sofi2300
autor
22. apr 2018

@simsalabim ved asi vyzera ze to je plesen vyteka :( ale ked mi v meste mame taku blbu koznu..mozno sa skusim popytat na to v lekarni..

mijunik
23. apr 2018

Možno aj chirurg Ti poradí, možno obvodný (všeobecný) lekár. 😊 Držím palce k skorému uzdraveniu. 🙂

simdob
23. apr 2018

tak si skús nájsť inú kožnú, aj keď ďalej, ale ty sama nešpekuluj, neskúšaj kadečo, aby si si zbytočne neuškodila 🙂

sofi2300
autor
23. apr 2018

@simdob pytala som sa nato dnes rano v lekarni a ta pani mi bola vzdynochotna dobre poradit a povedala ze kv. Betodine teda ta dezinfekcia to si davam dobre ale ze nemam to miesat z nicim inym ani luhovanie v repiku vtedy tie kvapky stracaju ucinok..uvidim ked tak skusim aspon k obvodnej zbehnut. Dakujem vam velmi pekne.

simca06022011
23. apr 2018

Pleseň nezvykne vytekat, či? Nemala si úraz na tom prste?? Nemiesaj nič, napr nám.lekarka na rany tieto kúpele v bylinkách neodporučili vôbec, kvôli sterilnosti, ešte viac baktérií sa tam dostane, dezinfikovať treba napr tým betadinom. Ale to je podľa popisu na lekára...

sofi2300
autor
24. apr 2018

@simca06022011 tak neviem co to vytekalo ale kamoska robi s nechtami a ta mi povedala ze to je plesen taka cira tekutina spod nechta. A v lekarni som si kupila ten betadine, ale od dnes rana mam necht stvrdnuty a nic nevyteka ako keby sa prilepil ach hadam vyrastie bohvie co je pod nechtom :( hadam to nezastavilo rast. ale na dotyk je uplne tvrdy...uz sa aj bojim davat ten betadine.

simca06022011
24. apr 2018

@sofi2300 betadinu sa nemáš prečo báť, je to len dezinfekcia

seblicek
24. apr 2018

@sofi2300 To som ešte ani ja nepočula, že by pleseň vytekala, fľaky to je pleseň to mám skúsenosť, ale vytekať jediné čo tak by som povedala, že hnis neviem si predstaviť niečo iné 🤒

sofi2300
autor
25. apr 2018

@seblicek ano zle som sa vyjadrila to je hnis..ale uz to nevyteka cely necht stvrdol uvidime co bude dalej..

sofi2300
autor
25. apr 2018

@simca06022011 ano dakujem 🙂 davam nadalej 2x za den..

simsalabim
25. apr 2018

@sofi2300 divim sa, ze takto experimentujes a neskusis lekara. Na to podla mna su.

sofi2300
autor
26. apr 2018

@simsalabim ako ktory..ta by mi ho vytrhla hned mame v meste blbu koznu..tiez na mojom mieste by si experimentovala. Mam s nou zle skusenosti

simsalabim
26. apr 2018

@sofi2300 vytrhnut ho nemoze bez tvojho suhlasu. Treba sa spravat asertivne. Prediskutovat moznosti liecby. Nechat si vysvetlit postup. A ten potom prijat ci odmietnut. Navrhnut lekarovi alternativu. Ty so sebou nechas robit cokolvek? Ja teda nie. Mozno by ti vedel poradit obvodny lekar ci chirurg. Nemusi to byt prave ta hrozna kozna. Nieco vedia predpisat aj tito lekari.

sofi2300
autor
27. apr 2018

@simsalabim obvodna by to mohla vidiet to mas pravdu. Skusim nabuduci tyzden tam behnut jej to ukazat..ale uz ma to skoro ani vobec neboli..

sofi2300
autor
28. apr 2018

Cely necht sa mi uz odliepa a chce vypadnut :(

mijus87
24. okt 2018

@sofi2300 ako to nakoniec dopadlo?🙄

sofi2300
autor
6. nov 2018

@mijus87 dobre ..mam narasteny novy necht, nepptrebovala som ist k ziadnemu lekarovi jednoducho stary odpadol novy narastol a vec vybavena