Na čo využívate Alpu?

tajfa
17. dec 2023

Dobry den, zaujima ma ake vyuzitie ma alpa. Na obale je len stroho napisane, ze je na masaze, do kupela a na obklady. Je mozne si natierat napriklad neriedene na spanky proti bolesti hlavy? Pripadne na bolest kolien ci krizov? Na dezinfekciu.. Pripadne ine tipy na jej vyuzitie. Dakujem 🙂

katuskamala1
17. dec 2023

Ked ma boli hrdlo davam si obklad , ked ma postipe komar, dezinfekcia. Detom absolutne nie.

kakakina
17. dec 2023

Na nádchu pozriem popod nos,na bolesť hlavy ,spanky,syn akné

diewcatqoo
17. dec 2023

My Alpu doma vobec nemame, nepouzivame. Ale moji rodicia pouzivaju na dezinfekciu a tusim mama si nou aj potierala kedysi nohy, ked ich mala napuchnute.

nelca84
17. dec 2023

@tajfa ja na nic, ale moja svokra uplne na vsetko, pre starsiu generaciu je to vseliek 🙈

dadka1997
17. dec 2023

@tajfa u mňa nesmie chýbať, používam na migrénu, v tehu keď opúchali nohy, a v lete schladí telo .. a uz som si ju dala aj do kúpeľa a celkom príjemné, na štipance, obklad na niečo bolestivé...

marianarem
17. dec 2023

@tajfa Teraz uz veru na nic, ani ju doma nemame. Ale z detstva si pamatam alpu na kocku cukru pri podrazdenom hrdle, mala som to rada. Pomerne dost dlho som to pouzivala aj na stipance od komarov, kym nebola mast Fenistil.
No a raz som bola s kamaratom v Rusku a byvali sme u domacich. Boli sme prave dost dostipani, tak som vytiahla alpu. A oni hned, ze co to je? Tak ja ze dezinfekcia. A oni: "Da sa to pit?" Dali sme im ochutnat, dalo sa. Takze v Rusku aj do stamprlika 🙂

bublinka1426
17. dec 2023

dobre vysusuje herpes.

renab
17. dec 2023

@marianarem presne. Alpa na cukor - moje detstvo 🤭

viestta
17. dec 2023

na stipance od komarov

osky
17. dec 2023

Ja teda bez Alpy zit neviem
Hoci ,pouzivam ju fakt zriedka
Ale napr.ak sa mi vyhodi daky pupienok,raz dva zmizne
Na spanky pri nadche,horucke,bolesti hlavy
Potieram zuby,dasna..ak bolia
Aj tie svaly,nohy-ale kedze vysusuje,treba sa potom neskor aj nakremovat
A samoska-v detstve ns cukor,pri bolesti brucha,ci nevolnosti

liusa82
17. dec 2023

ja bežne ked si vygargalujem hrdlo solou tak potom dam ešte za malý glg alpy aj prehltnem ako dezifenkcia hrdla od zápalu a zatial žijem🙂 robím tak odjakživa a tiež na kocku cukru ako píšu nám to babka dávala.Takže nič sa nestane aj ked trošku prehltneš raz za čas

zuzanna33
17. dec 2023

Migréna potrieť spánky,štípance od komárov aj ranky či po akné vyčistiť,výplach úst ak sú nejaké zápaly a dáva sa aj na "ťažký" žalúdok pár kvapiek do vody . Ak je samozrejme namáhané svalstvo rozmasirovat či krčná chrbtica, chodidlá

michaela16
17. dec 2023

Ja Alpu používam už niekoľko rokov na hore spomínané alebo si ňou sem tam 1-2x do týždňa vyčistim pleť.

matus7030
17. dec 2023

@tajfa pre mňa je Alpa TOP najmä v lete na štipance napríklad od komárov. Potom ju používame ako dezinfekciu, ak je na niečo treba a keď ma bolí hrdlo a kloktám sa slanou vodou, pridám si aj pár kvapiek Alpy - mne to pomáha.
Môj otec si s ňou pravidelne natiera celé nohy, najlepší darček je, keď mu prinesieme litrovú Alpu - má neskutočnú spotrebu 🙂

t1nusa
17. dec 2023

@tajfa alpa na všetko 🙏🏻🙏🏻 boľavé nohy, svaly, hlava

majlo1234
17. dec 2023

Alpa s klincekmi na vsetky bolesti svalov a celkove uvolnenie. Normalne zazrak, nechcela som mame verit😃 a furt si ju chcem soravit, ale neviem ani, kde sa predava taka alpa

keiko33
17. dec 2023

Alpa s klinčekmi je dobrá na bolesť zubov a tiež ako repelent proti komárom.

vanilkovazmrzka
17. dec 2023

Na dezinfekciu a jeden specificky typ vyrazky 😅

7miriam77
18. dec 2023

@michaela16 prosím ťa a nevysuší ti to pokožku? Celkom ma to zaujalo

michaela16
18. dec 2023

@7miriam77 ahoj vôbec nie, ja mam ale mastnú pleť tzv. T-zónu a mne Alpa nielenže vycisti pleť ale aj stiahne póry, používam ju od 15tich 😉

7miriam77
18. dec 2023

@michaela16 aha, tak super, vyskúšam, mám síce normálnu pleť,no na nose póry mám 🤣, skúsim ich teda alpou zlikvidovať. Dik, pa