Na čele mám pigmentové škvrny

14. máj 2023

Ahojte. Na tvári mám pehy, ale opaliť sa viem napriek tomu pekne do hneda. Posledné roky asi mi ale začali robiť pigmentové škvrny, IBA na čele. Čo za tým môže byť? (Opaľujem sa bezpečne, cez obed na slnko nevychadzam ale 50spf odmietam). Všimla som si že čelo je oblasť s ktorou ma viac ľudí problém 🤔 čo to môže spôsobovať?

mamamasama
14. máj 2023

To bude tym odmietanim 50spf 😅

autor
14. máj 2023

@mamamasama 🤷🏽‍♀️ viem o tom svoje

veselo_neveselo
14. máj 2023

Slnko a reakcia koze nan. Prehodnot ten nazor na spf50.

janka1011
14. máj 2023

"Opaľujem sa bezpečne, ale SPF 50 odmietam "....tak toto mi nevychádza...ak odmietaš spf, zaručene sa bezpečne neopaľuješ a priprav sa na ďalšie a ďalšie škvrny...a nielen na čele...

michaelamaranesi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avakona
14. máj 2023

Keď nebudeš pravidelne používať SPF aspoň 40, tak sa ti budu tvoriť stále nové a nové pigmentové škvrny a vrásky, zbytočne sa to budeš snažiť odstraňovať. Plus ani nehovorím o riziku karcinómu koze. Držím palce, aby si prehodnotila názor

nikpa
14. máj 2023

Pokračuj v tom čo robíš a za chvíľu budeš mať celú tvár flakatu, nie len čelo. Nebude to aspoň tak kričať 😃

domiklik
14. máj 2023

Bud sa budeš " bezpečné" opaľovať a mat pigmentové fľaky alebo prehodnotí používanie tej 50tky. Čelo je len zaciatok

kkovacovak
14. máj 2023

Spf odmietam 😄 aha ok takže jedinú vec ktorá ti môže pomôcť odmietas. Takže čo teda potrebuješ?