Myšlienky strachu

22. feb 2024

Zažili ste si to niektora?
Posledné týždne ni to úplne prepuklo , bojim sa ísť kdekoľvek sama. V podvedomí mi chodia myšlienky strachu čo ak sa mi stane to, či hento.
Dneska som išla na masaz a už keď som prichadzala na semafori som musela vytiahnut levandulu na upokojenie a snažiť sa upokojiť… trápili má tie hnusne myšlienky, pocity strachu, kŕče v bruchu , ledva som došla na miesto. Potom som išla do nákupného centra len rychlo čosi kúpiť a vkuse ten strach somnou. Cítim sa pritom úplne akoby v nebezpečí, vnútorne akoby sa mi malo čosi stať. Fyzicky mám problémy kadejaké. Všetko vždy so strachom obeham len rychlo a utekám domov sa zavrieť 😒
Trápi má že nemám silu nič ani robiť, keď sa chcem premôcť a si vytvoriť nejaký návyk že cvičiť doma, tak si pomyslim že veď mna všetko boli a radšej si ľahnem 😒stále aj doma mi niečo je a hneď myšlienky koho zavolám na pomoc, čo s deťmi a pod…
Bojim sa že sa dlho takto nedožijem keď v 30tke sa cítim totálne ubolena a ustráchaná furt. Som rok po pôrode , neviem či to ešte môžu byt hormóny ale bojim sa že ostanem fakt len doma sa trápiť. A este muž možno začne chodiť do zahraničia a ja sa bojim že to nezvládnem sama s dvoma deťmi :(
Chcem žiť normálny život ako predtým , ale mám pocit že sa už z toho nikdy nevyhrabem…

mareka49
22. feb 2024

Smer psychológ/psychiater.
Toto sama ťažko zvladnes

ivanis267
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
22. feb 2024

lieky potrebuješ... psychiater ti predpíše ad.
máš deprsie, úzkosti, psych. ataky

monika185243
22. feb 2024

Určite treba vyhľadať psychológa a ten určí presnú diagnózu, ale tiež my to pripadá na depresie, úzkosť...

domkakvet
22. feb 2024

Treba si najst dobreho psychologa.

autor
22. feb 2024

A môžu byt aj bolesti tela spôsobené psychikou? Ja sa totiž bojim že mám nejaké ochorenie. Ja aj ked sa odhodlam a zacvičm si doma pár cvikov (len naťahovanie 15minut) , tak sa cítim pritom ubolena , úplne bez energie a lem tak nasilu to robím 😒

katulka027
22. feb 2024

Ja som sa rozhodla ísť k psychiatricke,kvôli deťom.aby som mohla fungovať.a nedá sa porovnať život pred liekmi ako teraz.

autor
22. feb 2024

@katulka027 a aké si mala problémy predtým ? Ako si sa cítila ?

katulka027
22. feb 2024

Sama z domu som nešla ani nepamätám,robilo mi veľkú námahu keď som niekam išla. Možno ti chýba seratotin, ja som dlho kojila,hormóny všetko. Rok beriem lieky a fungujem ako nikdy predtým.aj energia sa vrátila,všetko. Úzkostná porucha diag.
Nečakaj choď k doktorovi,uvidia že bude dobre.zaciatky užívania sú ťažšie prvé dva týždne ale potom bude len lepšie a lepšie.

katulka027
22. feb 2024

Pocit tocenia hlavy,tlak na hrudi.aj telo mi dávali prejavy,kŕče v stehnách....atď..

hradnapani
22. feb 2024

ano, aj fyzicke bolesti mozu byt prejavom depresie, ries to s psychiatrom a psychologom

moonlight1210
23. feb 2024

“A môžu byt aj bolesti tela spôsobené psychikou? Ja sa totiž bojim že mám nejaké ochorenie.”

Ano, psychika moze vyvolat pocit ochorenia, az ochorenie samotne.
Bud take, ze ho citis (citis sa fyzicky zle, vnimas rozne priznaky), ale nic ti nie je (pri vysetreni vsetky hodnoty mas v norme, organy pracuju spravne, atd.). Psychosomaticke choroby.

Alebo to moze prejst nakoniec do realneho ochorenia, ak taky stav dlho trva.

lucinkaboz
23. feb 2024

Ja som mala nieco podobne z prekonanych stresovych situacii, ak uz bolo dobre, obcas ma to prepadlo, strach zacala som uzivat vyzivu na mozog, rybi olej ktory dokaze vypatie strachu takmer zastavit, milgamu, magnezium, mnohe suviselo s tum ze som sa mnohych veci bala, to je moja skusenost

gkka
20. aug 2024

@katulka027 Dobrý deň a ako ste sa citili pred liečbou?

katulka027
22. aug 2024

@gkka dobrý deň. Pred liečbou a život teraz sa nedá opísať. Konečne žijem normálne.clovek čo to nezažil nevie aký je to pocit slobodne bez strachu žiť.