Myóm a možnosti liečby

felycity
30. apr 2014

Ahojte, veľmi by som vás chcela poprosiť o názory, skúseností ohľadne nálezu - myómu. Našli my myóm veľký cca. 4 cm, som už po 3 pôrodoch, zatiaľ ešte len pôjdem na podrobnejšie sono, ale zaujíma ma aké máte skúsenosti, či v takomto prípade musel ísť hneď von/viem, že na toto mi odpovie len doktor/, ak áno akou formou liečenia ste sa stretli, či je to bolestivý zákrok / aj laparoskopia aj operačne/, ako dlho ste boli hospitalizované ako dlho trvala rekonvalescencia či ste mali nejaké problémy potom.... za každý názor/skúsenosť ďakujem /omylom som túto tému zadala do fóra, chcem otehotnieť tak sa ospravdlňujem za duplicitu/

paula21
30. apr 2014

@felycity mne nasli spociatku len 2cm velky myom.... spociatku sa cakalo co sa bude diat ale stracala som vela krvi az tak ze ma nechceli pre malo krvi zobrat na laparoskopiu. mala som silne bolesti a menstruaciu aj trikrat do mesiaca. za 4 mesiace mi vyrastol z dvoch na sest cm. laparoskopia je fajn, mam tri male jazvicky ... akurat pri zmene pocasia citim bolest v mieste kde mi to vyrezali. odporucali mi cim skor otehotneniet, lebo je pri tom vela problemov... po pol roku od operacie mi nasiel doktor opätovne nejaky nalez ktory mal takmer pol centimetra, zatial sa nezväcsuje a ani to neriesim az po porode budem... som v 6-tom mesiaci... nic sa nebojte, vsetko dobre dopadne..

paula21
30. apr 2014

@felycity a este bola som v nemocnici dokopy 4 dni ... potom som bola v domacej liecbe asi dva tyzdne kym sa to nezahojilo... stehy mi povyberal moj gynekolog a tie vo vnutri mi vypadali same...

felycity
autor
30. apr 2014

@paula21 ďakujem za základné info, práve to, že všade čítam, že každému odporučili opäť otehotnieť, ale ja už mám za sebou 3 pôrody /z toho 2 sekcie/ a určite už neplánujem ďalšie tehotenstvo, zatiaľ nemám žiadne problémy, keby som nebola na kontrole tak ani neviem.... múdrejšia budem až po konzultáciu podrobnejšieho sona, ale priznám sa, že nemám moc chuť ísť pod nôž 😖

paula21
30. apr 2014

@felycity vies ono aj ked uz mas tri porody za sebou, to neznamena ze je dobre aby si to mala v tele. ako spominala vyssie ja som spociatku nemala problemy len mi to rastlo... ale neskor, neznesitelne bolesti, velke krvacanie ja som stracala tolko krvi ze ked som povedala doktorovi ze pouzijem za 7 dni krvacania 5 balikov vloziek a tych najhrubsich tak nevedel co ma odpovedat... ja ta nechcem strasit... uvidis co ti povie lekar, ale riesila by som to ak by sa tvoj stav zmenil hoci len o jedno peercento...

felycity
autor
30. apr 2014

@paula21 áno, uvedomujem si to, že je vysoká pravdepodobnosť, že bude rásť... preto sa snažím si urobiť aspoň ako taký prehľad ohľadne liečby- riešenia a v kútiku duše viem, že ak sa potvrdí tak asi bude musieť ísť von ☹

paula21
30. apr 2014

ale neboj .. laparoskopiu robia 'na chodbe' ako mi povedali v banskej bystrici.. 😀 a nie je to zle... mne bolo len z narkozy zle... trocha bolelo brucho ale jazvycky su malicke priam neviditelne... 🙂 len pupok je trocha skaredsi...

felycity
autor
30. apr 2014

@paula21 a bolesti, po zákroku a potom v domácej liečbe? Absolvovala som 2 cisáraky tak neviem či je to porovnateľné...

sednaja
30. apr 2014

Ja síce nie, ale moja mamka myóm mala. Gynekologyčka ju hneď posielala na operáciu, ale mamka vedela niečo o homeopatii, tak sa jej pýtala na to. Lekárka ju však doslova vysmiala. Tak mamka zmenila lekárku a dala sa na tú homeopatiu a vyliečila sa 😉. A žiadna operácia nebola potrebná.
Inak operácia je v každom prípade (nielen v tomto) to najposlednejšie riešenie. Pre organizmus je veľmi zlé, keď sa otvorí. Počula som, že aj to je spúšťačom nádorových ochorení - prílev priameho vzduchu do organizmu spúšťa vývin zlých "buniek". Inak, mamka po tejto liečbe mala ešte jedno dieťa s bezproblémovým tehotenstvom.
Opýtaj sa svojho lekára aké sú možnosti liečby, počula som aj o prípadoch, ktoré boli na operácií (ale neviem ako to prebiehalo). Možno nie je myóm ako myóm.... veľa šťastia 😉

lilila65
30. apr 2014

@felycity ahoj, moja mamka mala myom tiez, jej v tej dobe vybrali celu maternicu s myomom, ja so sestrou sme sa bali, ze sa to moze vyskytnut aj u nas, tak to mame nastudovane, myomy sa vytvaraju pri bolestivom menstruacii v skratke, mozes proti myomom zabojovat liekmi na tlmenie bolesti alebo homeopatickou liecbou, hlavne je aby si nemala krce, kedze tie krce posobia na myomy, nasledkom toho ti narastaju. ja mam aj endometriozu, beriem antiko, aby som vobec nemala krce, pijem pomarancovu stavu z duzinou, velmi dobre to posobi aj na PMS a pijem liecive caje na zenske problemy a som v pohode. sestra berie silnejsie tabletky, no spa sa volaju

paula21
30. apr 2014

@felycity ja to tiez neviem porovnat zo sekciu .. budem rodit prvykrat.. 🙂 ale su to tri male rezy v pupku je najväcsi, potom jedna dva cm .. a ta tretia co ja viem jeden cm ... neni to velmi bolestive... ako oproti krcom co som mala pre operaciou to neviem porovnat ...mna to az tak nebolelo...

paula21
30. apr 2014

@sednaja trocha s tebou nesuhlasim .. ja keby som cakala na alternativnu liecbu, tak uz by som bola viac ako tri roky na cintorine...

tonka28
30. apr 2014

ahoj,tiež mi povedal lekár že mám myom ale že sa mi nezväčuje tak že je to dobré-že netreba s ním nič robiť......tebe povedal ho treba odstrániť? @felycity

janinah
30. apr 2014

nič v zlom,ale toto je presne príspevok,aký ľudia s diagnozou nemajú čítať resp. sa ním riadiť...ak je v tele nádor,tak tam nemá čo robiť a má ísť von,aj moja sestra tak čakala /pod dohľadom lekára/ a keď konečne myom vybrali,tak už prerastal steny maternice a začínal sa zvrhávať na zhubný,čo potvrdila histologia....homeopatikami by som neliečila ani psa,no ale to je môj názor/aj niektorých vedcov,ale to už iná téma/...pacient má právo skúšať to i ono,ale je tu jedno riziko-že prepasie čas na poriadnu liečbu a môže byť potom neskoro a liečba bude ťažšia a dlhšia....

felycity
autor
2. máj 2014

ďakujem za príspevky, našťastie som človek, ktorý si robí len prehľad, ale rozum vie, že všetko, čo si prečítam na nete nemusí byť úplne pravda a vždy záleží od konkrétneho pacienta a na mojom zvážení a odporúčaní doktora 😉 , pýtala som sa, lebo viem, že sa vyskytuje táto dg, ale nikdy som sa bližšie o to nezaujímala tak som chcela počuť rôzne skúsenosti, nech viem, čo a ako,jedine čo ma mätie je, že chvalabohu, ja nemám žiadne príznaky ako ste tu vyššie písali, ja nemám bolestivú menštruáciu, ani výrazne nekrvácam pri nej, čo je jeden zo znakov, ale tiež predstava, že tam je niečo mi moc nevonia.... poslali ma na podrobnejší ultrazvuk tak potom uvidím čo mi povedia a ako )ďalej..... len som chcela vedieť ako ste prežívali laparskopiu, síce som absolvovala 2 cisárske, ale priznám sa, že potom poslednom, som zrazu viac v panike z bolesti...

sednaja
4. máj 2014

@paula21 Ja som však nepovedala, že to tak platí pre každý prípad, iba to, že si treba poriadne premyslieť, či je operácia nevyhnutná. Záleží od lekára a diagnózy

kakatulik
18. nov 2014

Ahojte,suhlasim s tym,ze netreba operovat vzdy a vsetko.Ja mam myom velky 7,7 cm a kedze nerobi problemy a ani rychlo neraste mi ho moj lekar vybrat este neodporuca. 🙂 Bezproblemovy myom je asi mensie ryziko ako operacia.
Je jasne, ze silne krvacanie je jena s hlavnych indikacii na operaciu.
😉

macka2711
25. jan 2015

@paula21 ahoj, chcela by som sa ťa spýtať, ti radili hned po laparke otehotnieť, mne doktorka hovorila, že po laparke by sme sa rok nemohli snažiť o dieťatko.

paula21
25. jan 2015

@macka2711 ... ahoj, 🙂 mne povedal doktor, ze ked sa budem citit vo forme, po zahojeni ran, hlavne maternice, lebo mne rezali dost maternicu. a kedze do skoly som chodila, tak som nad tym nerozmyslala, zo sexom som zacala asi po dvoch mesiacoch. ale nehovoril mi doktor aby sme rok cakali a preco ti to odporucila az tak dlho cakat??

macka2711
26. jan 2015

@paula21 ahoj, doktorka mi to odporucila, ze aby sa mi to dobre zahojilo, ale zda sa mi to strasne dlho, kedze uz teraz sa snazime skoro dva roky po prvom neuspechu, a ked si predstavim ze rok cakat, tak mi teraz nasadila duphaston, lebo mam kratky cyklus, aby sa mi upravil a ze budeme pol roka skusat a ked nie, tak by poriesila tie myomy. no hadam sa to do vtedy podari....

paula21
26. jan 2015

@macka2711 a aky kratky mas cyklus? my sme sa nepokusali , nechali sme tomu volny priebeh ... tvoja maternica si sa ma urci kedy to ma prist alebo nie.. 🙂
ja som chodila este na strednu ked som bola na laparskopii, ale nebrala som ani antiku ani nijak inak sme sa nechranili ... a podarilo sa nam to to po styroch rokoch .... od operacie.

macka2711
26. jan 2015

@paula21 mam od 22 do 26 tak, aby som mala 28-dnovy, ze to potom budem mat aj ovulaciu v strede cyklu, a bude lepsia sanca, ze sa mi podari otehotniet.

blankako
1. feb 2015

mne ich nasli 6 -niekolkocentimetrovych,mam ich poprerastane aj z vonkajsej aj z vnutornej strany a moj gyn. mi povedal ze to netreba nijak riesit ...tak neviem,mate to niekto az takto?Okrem toho mam aj prsia plne cyst-tiez povedal ze neriesit...

marcellabk
17. feb 2015

@felycity
Ahoj Tiez mi nasli dva myomy. Mam uz deti ale ja som mala velke problemy s krvacanim. Chceli mi vybrat všetko vraj uz rodit aj tak nechcem. Operacie som sa vyhybala ako sa dalo. Bola som ale uplne vycerpana unavena a to krvacanie kazdy mesiac bolo silne, uz sa to nedalo vydrzat Sla som zase k doktorovi ze teda sa uz dam operovat a ponukol mi este moznost liecby Esmyou. Vraj to treba skusit krvacanie prestane a ja sa budem citit lepsie. Stratit som nemala co tak som suhlasila. Uzivala som Esmyu tri mesiace denne tabletu Prestala som krvacat uplne - vraj je to sucast liecby. Ked som dokoncila liecbu moje menstruaciu su oproti tomu ake som mala pred liecbou ovela slabsie. Teraz chodim na kontroly, operaciu zatial netreba riesit povedal doktor lebo tento liek sposobuje aj to ze myomy sa zmensia. A vraj sa da este ta troj mesacna kura zopakovat To si nechavam v zalohe ak nahodou budu znova problemy,... Doplaca sa okolo 12 eur mesacne

babu8731
10. máj 2016

Vidím ze uz mate aj mimi. Ja mam tiez problémy z myomami, mam zasebou 3 operacie,2 hysteroskopie a pred mesiacom laparo, teraz musime čakať pol roka kym sa zahojim.. Je to strašne nekonečné.. Vy ste otehotnela prírodné, ak sa mozem opýtať.. A za akú dobu.. Dokujem krasne a gratulujem

babu8731
10. máj 2016

@paula21 ahoj pauli, takže aj ty mas problémy s tými myomami.. ja mam zasebou uz 2 hysteroskopie a teraz pred mesiacom laparoskopicky... Nakoľko sa snažíme o babenko, tak tie myomy su pre mna zlo. A toe bolesti.. Môžem sa opýtať po akej dobe si otehotnela? ďakujem

zuzana1888
1. jún 2022

Dobrý deň prajem chcela by som sa opýtať mám 35 rokov minulý rok mi bol nájdený myom o veľkosti 4 cm, včera som bola na ultrazvuk a sú dva myomy veľkosť 4.8cm a druhý 5.3 CM, mám ťažkosti s močením keďže jeden myom tlačí na močový mechúr, je jediná možnosť len operačné riešenie? Deti zatiaľ nemám, ďakujem za odpoveď