Mykózy - dojčenie a strava

lara81
29. okt 2017

Zienky, zufalo Vas prosim o pomoc. Som po druhom porode 6m a vkuse ma trapia mykozy. Nikdy predtym som to nemala. Z vyterov mam zistene ze mam zvysenu Candilu a po liecbe aj tak bola zvysena. Moja Dr. povedala, ze to mam taku miklofloru s tym ona nic nezmoze. Lenze mne sa ta Candila ozyva aj kazdy tyzden - dva. Vybrala som od jej asi vsetky lieky ale pomohlo to len na par dni. Jedine co mi pomohlo na mesiac bola uprava stravy. Lenze vcera som si dala asi 5 tych malych cokoladiek z Milka dezertu a dnes zo zufalstva som si dala Macmiror krem ako to nenormalne stipe. A moje otazky:
1. Chcem ukoncit dojcenie lenze 6m syn nic do ust neda ani flasu, cumlik, prve prirkmy no nic. Dokonca aj ked bol chory musela som s nim chodit na injekcie pretoze vyplul vsetky lieky. Aj sladky sirup od kasla komplet vyplul. Myslim ze skoncenie dojcenia by pomohlo. Skusala som uz aj rozne mlieka, flasky a nic. Problem nie je v tom zeby mu nieco nechutilo (tie sirupy boli niektore naozaj chutne) ale v tom, ze proste to nejde cez prsnik. Neviem..budem hrozna mama ked nasilu mu nedam prsnik a budem ponukat flasu a necham ho plakat? Ono to dojcenie aj z inych dovodov chcem ukoncit a to ze mi nenormalne vypadavaju vlasy (pri prvej dcere som mala take kuty a riedke vlasy ze dovidenia a tu som kojila len 11m a od 4m papala prikrmy) dalej ze som stale chudokrvna, velmi chudnem uz som pod 50kg atd...
2. Tie co Vas trapia mykozy a pomohla Vam uprava stravy, to fakt si nemozete dat ani trochu sladkeho? Preco nemozem bielu muku? Celozrnna je ok? Kolace ktore som so sama piekla pocas tohto mesiaca mi nerobili problem. Davala som menej cukru a nahradzala ho bud hnedym alebo medom. Najhorsie je ked nemam doma nic napecene ani uvarene a pride hrozny hlad a ja nemam co zakusit len sladke keksiky mam doma :(.

Som fakt zulafa lebo kazda dalsia mykoza je silnejsia a dnes som az plakala ako to stipe hrozne.

Dakujem Vam za kazdu radu.

nelinka2009
29. okt 2017

@lara81 na tvojom miste by som navstivila aj obvodnu lekarku zjavne ti chybaju vitaminy, miberaly a bohviw co este... Mas prekysleny organizmus a telo sa brani. Pochybuhem, ze ti ukoncenie dojcenia pomoze, ale skus, dieta to prezije. Neviem co si zvyknuta jest, ale ocividne mas nekvalitnu stravu.

pininka
29. okt 2017

No ja by som sa neuspokojila s tym co ti povedala doktorka, nejako to treba riesit, ved to nieje sranda. Urcite niesi zla matka, chapem ta, lebo ja ma doma to iste, mala nechce nic, som sa nahladala flasu, nakoniec nam sadla chicco, taka ta siroka,co ma uplne maly cumlik, dos podobny mojej bradavke, jedine toto ju nenapina, ale mlieko nevypije, max caj. Ale zas krasne vsetko papa,aj kase. Mam spoluziacku, ktorej takto zle robilo kojenie, sama detska doktorka jej povedala nech okamzite prestane kojit, lebo to skonci zle. Uplne chudokrvna, strasne vysledky, pecenove testy. Vlasy esteze mala huste, ale zredli jej na minimum. Vyzerala ako smrtka. Navyse jej dcerka mala priserne koliky. Po kojeni sa to cele dalo do poriadku. Darmo kazde telo je ine.

jente
29. okt 2017

@lara81 ja mam s mykozami problem uz sedem rokov macmirror mi nikdy nepomohol. Ak kojis neviem ci ti doktorka ponukla vsetky lieky ... mne najviac pomohol mykomax jedna tableta na dva roky som mala pokoj ... nievo podobne je aj flukonazol...mala si ich aj ty? A k tomu samozrejme som uzivala probio cipky ...aj teraz mam pokoj a to som momentalne tehotna co som myslela ze cele tehotenstvo budem mat mykozu...a ano preventivne pouzivam fungicidin krem ten je naj s tych vsetkych co som mala a len bavlnene pradlo...tak to je moja skusenost

simsalabim
29. okt 2017

@lara81 treba ziadat liecbu flukonazolom, pri opakovanych recidivach sa podava este 6 mesiacov vzdy na zaciatku menstruacie. Tvoja lekarka je riadne divna, ked toto nevie. Tiez by bolo vhodne navstivit imunologa. Mne osobne okrem flukonazolu na mykozu nezabera nic. U nas sa uz flukonazol neda kupit bez receptu, ale v zahranici ano, napr. pod nazvom Diflucan.

PS dobrou matkou ta robi nieco ine, ako kojenie.

lucia245
29. okt 2017

lara81uprava stravy je prva zasadne vec v tvojom pripade. mas jednoznacne zakysleny organizmus. treba vysadit bielu muku, ryzu a sladke. z toho zije kandida. dalsia vec, preco ti klesa vaha podla mna je, ze dieta z teba taha vsetky vitaminy a ty ich nestihas doplnat. pocas kojenia treba mat zvyseny prisun zivin rovnako ako v tehotenstve, dokonca zvysny prijem potravy oproti obdobiu pred tehotenstvom, lebo stale vlastne krmis dvoch ludi. co sa tyka pripravkov, skus, co tu pisu baby, ak to mozes ako kojaca matka.
a k tomu kojeniu - ked ti maly nic nechce iba tvoje mliecko, znamena to, ze este nema travenie vyzrete na inu stravu ako mliecnu. on k tomu dojde postupne, mozno aj o par dni, budes prekvapena. kazde dieta ma iny cas. tym, ze ho nasilu odstavis, mu nepomozes a podla mna ani sebe. a kedze najzdravsiu potravu mas prenho ty, tak naco ho pchat chemiou vo forme "umeleho mlieka"? zrejme je na teba velmi naviazany, chlapci byvaju viac ako dievcata a v tom dudlovani bradavky citi aj blizkost a upokojenie.
a hlavne skus inu doktorku. lebo ked ti niekto nevie pol roka pomoct, je to ozaj na povazenie...

bluka2
29. okt 2017

Aj podľa mňa by všetky tvoje problémy vyriešila kvalitná, vyvážená a pestrá strava, bez blbosti. Keď tak kvalitná čokoláda s vysokým obsahom čokolády a nie milka. Takej by ti stačili aj dve kocky. Ak máš moc nízke hodnoty železa, asi tabletky alebo su aj všelijaké alternatívne recepty na to - melasa, cviklova stáva, atď. Začni možno krvným obrazom

lara81
autor
29. okt 2017

Baby, mate pravdu nejako extra zdravo som sa nestravovala (nejem polotovary, vo fastfoodoch a do restiky chodim len vynimocne) a varim kazdy den. Lenze len klasika nejake maso a k tomu priloha zemiaky, ryza, cestoviny. Musim podotknut ze kuracie, zajacie a hovadzie mam od babky kupujem len bravcove. A tento mesiac ked som vylucila vsetky sladkosti (len raz som mala Horalku a vcera tu Milku) a snazila sa vyhnut bielej muke (piekla som len z celozrnnej) tak fakt cely mesiac som mala pokoj. No presne 24dni. Doteraz kazdy tyzden, dva prisla mykoza. (Od manzela to nemam lebo bola som u Dr. dala mi tabl. aj krem a s muzom sme nemali sex, skoncila liecba, a o tyzden zasa som ju dostala a sex sme nemali) . Testy si davam robit casto a vsetko OK jedine zelezo zvyknem mat nizke. Tak neviem teraz co mam robit :( Este moze byt ze som to chytila lebo cely piatok som prespala kvoli tomu ze doma su vsetci chori a mozno som od nich nieco chytila a mam znizenu imunitu?
To dojcenie ma dost uz unavuje a uz fakt rozmyslam ze len z toho mozem mat tie mykozy. Aj ked ma velmi trapi ze malicky je tak naviazany na ten prsnik a ja mu to chcem odopriet ale uz som maximalne zufala :(. Ked som citala nejake fora tak baby pisali ze to maju kazdy mesiac pred menstruaciou alebo kazde dva mesiace. Ale ja to mam kazdy tyzden- dva... Menstruaciu som este nemala od porodu. A doteraz ani ziadnu mykozu som nemala. Raz som mala zistenu v tehotenstve z vyteru ale nic ma nesvrbelo, nepalilo...

hulahop
29. okt 2017

@lara81ahoj, od zaciatku druheho tehu som stale mala nejake mykozy. Tiez som skusala vsetko mozne. Pomohli mi anionove vlozky. Tak po 2tyzdnoch nastal klud 🙂

lara81
autor
29. okt 2017

@hulahop a tie vlozly kupim v lekarni? Davala si si ich pocas mendzesu ci aj tak ked ta napr.chytila mykoza?

hulahop
29. okt 2017

@lara81 kupovala som ich v nejakych zdravot. potrebach. Pogoogli a uvidis, kde vsade ich maju 🙂 Na tu mykozu ti uplne postacuju tie najmensie intimky. Uz po par dnoch budes citit ulavu. Netreba sa zlaknut, ono zo zaciatku citis take jemne chladenie. Po chvilke to prejde.

lara81
autor
29. okt 2017

@hulahop Dakujem za radu! Nevedela som ze existuju aj intimnky z toho urcite vyskusam.

tinaslukaskom
29. okt 2017

Ahoj s tymto som mavala problem aj ja... Mna to trapilo 4 roky a posledny rok som mavala mykozu aj 3-4x do mesiaca. Mavala som to aj pred tehotenstvom aj pocas kojenia, takze tym ze prestanes kojit sa ti to nenapravi, bola by skoda prestat kojit koly tomu. 🙂 mne pomohol krem Vitagyn C ale je to na predpis, skus sa na to spytat gynekologicky. A tiez nepouzivat ziadne sprch.gely ani nic take umyvat sa len cistou vodou,moze to byt aj zo sladkeho,ale tiez aj stres,co moze byt dalsi dovod vypadavania vlasov. Drzim palce.

mijunik
29. okt 2017

@lara81 ahoj, držím Ti palce, aby si sa čím skôr zbavila svojich mykóz. Napadlo mi - okrem všetkých opatrení, ktoré si urobila alebo plánuješ urobiť skús ešte vždy pred praním postriekať svoje spodné prádlo dezinfekčným sprejom. Tiež som trpievala mykózami a odkedy používam ten dezinfekčný sprej (má protiplesňové, protivírusové a protibakteriálne účinky), mala som ju tuším len raz. 🙂 Sprej nastriekam na tú časť prádla, ktorá sa pri nosení dotýka onej časti tela, hodím do práčky a hneď periem (na 60°C) a asi to funguje, lebo je pokoj. 🙂

figurka1985
29. okt 2017

Kvasinky treba liecit hlavne vnutorne... nie mastickami, tabletami do posvy, atd.... su priznakom toho, ze organizmus je prekysleny... ja som kedyis mala velmi casto kvasinky... des... v kuse s intimkou, svrbenie, nic nepomahalo. isty cas mi pomahal oireganovy olej, ktory zbavuje telo plesni.... avsak dosiel mi, ja som nan zabudla.,., a zas sa vratili.... avsak uz takmer pol roka (teraz som si uvedomila) som nemala ani jednu mykozu.... nic... a co som zmenila? neberiem ziadne lieky, ani ten oreganovy olej (mimoch-. odporucam)... ale zacala som piect domaci kvaskovy chlebik. nekupujeme ziadne pecivo z obchodu.... a pijem pravidelne domaci kefir (ale to este len mesiac)... mozno to znie divne, ale take drozdie- obsahujuce chleby a pecivo- kysnu v zaludku a prekysluju organizmus, co sa prejavi aj mykozami... kvasok je nieco uplne ine... fakt odporucam. a navyse ten pocit.... 🙂 dlho som vahaôla. vyse roka odolavala... nakoniec som sa do toho pustila. a vsetci sme doma spokojnejsi 🙂