Mykóza spôsobená candidou v čreve

2. júl 2024

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu ohľadne mykózy. Už ju mám 2 roky. Viem, že mám premnozenu candidu v črevách, čiže je to evidentne spôsobené tým. Nič od gynekológa nezabralo. Beriem probiotiká, brala som aj oreganovy olej no nič nefunguje. Vždy si dávam vaginálne probiotiká po MS lebo ak by som si nedava viem, že sa mi stav zhorší. Áno predtým som jedla veľa sladkého no už 4 mesiace nejem keksiky a podobne len dvakrát do týždňa si dám zmrzlinu to je moja nerest. Už som z toho zúfalá 😞.

domka222
2. júl 2024

Daj si predpísať antimykotiká, niečo ako mykomax.

valdovalda
2. júl 2024

Bojovala som s tým par rokov, už som bola rezistentna voči všetkému od Dr. Natrafila som na zelene potraviny jačmeň a chlorelu a od vtedy mám pokoj.

autor
2. júl 2024

@valdovalda a nebolo ti z nich zle ? Ja nemám úplne super trávenie a bojím sa že sa z toho rozhnackujem. Niekde som čítala aj o wobenzyn

autor
2. júl 2024

@domka222 to sa už stalo a nič nepomohlo😕

valdovalda
2. júl 2024

Nechuti to veľmi dobre, ale v stave zúfalstva človek urobí čokoľvek. Nemusíš sa ničoho báť, napraví ti to aj trávenie. Ja používať už jačmeň na všetko, dokonca si ním vypláchneme dutiny, keď mam nádchu, vylieči mi to zároveň aj boľavé hrdlo, sypem na popáleniny, oplachujem zapálene oči,…Môžem ta nasmerovať na pani, ktorá sa venuje poradenstvu, ja som sa k nej dostala cez net úplne náhodne a fakt mi to zmenilo život, dokonca mi ustúpila aj alergia, vyrába z chlorely aj vaginálne cipky. Alebo chlorelu si môžeš dať priamo do posvy, keď dostanes kvasinku.

taktotedanie
3. júl 2024

Cukor neznamena sladkosti
Ak prijimas vela potravy cast z toho sa vzdy premeni na cukor a nemusis zjest ani omrvinku zkeksika

autor
3. júl 2024

@taktotedanie myslím si, že jem dosť v malých počtoch 5 krát denne, vážim 50 kg….áno dám si jeden kúsok ovocia na desiatu…myslíš že mám vylúčiť aj prílohy k masu ?

autor
3. júl 2024

@valdovalda budem rada, keď mi pošleš na ňu kontakt alebo len link odkiaľ ju kupuješ. Ďakujem

michaelas19
3. júl 2024

Aj ja by som poprosila kontakt,tiež s tým neustále bojujem. Ďakujem pekne

valdovalda
3. júl 2024

Pani sa vola Veronika Klučárová a na FB ma skupinu Zelená pre zdravie

falbala132
3. júl 2024

mne pomohol nystatin a bezlepkova strava. mala som candidu nie iba v creve, ale uz aj v krvi.

autor
3. júl 2024

@falbala132 Čiže len bezlepková strava ? Neriešila si aj stravu v podobe sacharidov ? Normalne si jedla ?

falbala132
3. júl 2024

samozrejme ze aj uprava stravy, ziadne sladkosti a alkohol. samozrejme ani zmrzlina. ale inak nic drasticke.

lukbe
3. júl 2024

Asi len vybrať antimykotiká. Ja som mala v ústach, možno aj v čreve. Opakovane som brala lieky, Fluco sandoz, kupujem si kokosovy cukor. Už som hádam z toho vonku.

autor
3. júl 2024

@falbala132 ciže ryža, zemiaky, quiona a podobne si jedla kedze je to bezlepkove ? a Inak po nejakom čase si mohla sem tam si dat trosku zo sucheho vina alebo sem tam zhresit alebo vzdy dodržuješ bezlepkovú stravu + nič sladke? Ďakujem za odpoveď 🙂

falbala132
3. júl 2024

uz su to 2 roky, takze uz jem relativne normalne, len s tym lepkom opatrne, nejako som zistila, ze mi nerobi dobre. a trochu vina som si zacala davat tak od 4-teho mesiaca, dovtedy som to drzala fakt poctivo.

autor
3. júl 2024

@falbala132 aha tak to skusim drzat striktne drzat aspoň 3 mesiace... a čo sa týka ovocia to si si dala, či ani toto ?

falbala132
3. júl 2024

iba take menej sladke na chut, cucoriedky, maliny do kaše, zelene jablko obcas.. urcite ziadna papaja, banan a podobne.

alenka111234
15. júl 2024

Mne osobne veľmi pomohli vaginálne čapíky GYNTIMA Probiotica Forte.