Mykoplazmy a pískanie v prieduškách

berry78
8. apr 2023

Ahojte, ak ste mali pľúcne mykoplazmy, aké antibiotiká ste na to brali? Ja som dostala 3 krabičky Sumamed a mala som ich brať s 4 dňovou pauzou medzi baleniami. Zajtra beriem poslednú tabletku posledného balenia a cítim sa ešte horšie ako na začiatku liečby. Nemalo by sa to brať dlhšie alebo bez pauzy?
K mojej doktorke v tomto nemám veľkú dôveru a plánujem sa objednať na pľúcne, len mi napadlo spýtať sa na vaše skúsenosti s liečbou. Najhoršie je pre mňa pískanie v prieduškách, hlavne večer a ráno, mám pocit, ako by som sa išla zadusiť a nechápem, prečo ATB nezaberajú.. 😕

palculienka40
8. apr 2023

@berry78 Sumamed podla nasej plucnej je slaby na mykoplazmy, chlamydie. Dava sa skor ciprofloxqxin, klaritromycin alebo tetracyklin. Dlzka lieby 14 az 21 dni podla tazkosti. Vzdy som mala liecbu na 3 tyzdne. Alebo do vymyznutia priznakov. Este som brala subezne PM chlamydyl extra je volnopredajny, treba brat aspon pol roka, aj subezne s atb.

nwnw
8. apr 2023

@berry78 ciprinol a nasledne preliecenie Luivacom. Dozaduj sa liecby, lebo sa to bude zhorsovat 😩.

krisstinkaa
9. apr 2023

Ja som mala 2 krabičky Klerimedu