Muž má teplotu a suchý kašeľ

2. feb 2021

Ahojte, ide o mojho muza. Vcera mal teplotu v noci strasne ho zacalo klepat ale na teplomeri bolo 36,5.
Dnes prisiel cely horuci z roboty teplota 37, 8 bol aj na testoch antig. vysiel negativne. Kasle ale len suchy kasel ma aj to nie casto. Boli ho hrdlo. Chcem sa len opytat je mozne ze len prechladol?
V sobotu bol pomahat pri testovani snad sa tam nenakazil boli tam aj pozivny ludia.
V kazdom pripade si test zopakuje.
Este mi poradte ako nemam ja ochoriet. Som tehotna a bojim sa trosku. Nespim s nim v spalni co mi je luto lebo ho neviem kontrolovat ci nema zas horucku a on sa neozve ze ho klepe od zimy :D predsa len vela ludi skoncilo v nemocnici . Pcham donho lipovy caj :D c vitamin a paralen a ovocie. Uvarila som mu aj vyvar nastastie nejojka ze umiera :D len mi ho je luto :(
dufam ze len prechladol lebo neviem ako sa naozaj prejavuje ten covid.

Dakujem za kazdu radu

martasz
2. feb 2021

odporúčam PCR test, môže to byť pokojne covid. Ty si nasaď rúško, skús všetko dezinfikovať, vetraj často a intenzívne, WC splachujte so sklopeným deklom... držím palce

autor
2. feb 2021

@martasz tak bude musiet ist asi na ten pre istotu
diky 🙂

janai1
2. feb 2021

Budete asi prekvapená ale existujú aj iné choroby ako covid 😉

autor
3. feb 2021

@janai1 ved toto.. teraz kazdy tlaci na ludi chod sa testovat clovek si ani kychnut nemoze

eliska105
3. feb 2021

Skusila by som antigen neskor pri rozvinutych priznakoch alebo PCR ak sa da 🙂

mogaa
3. feb 2021

no nič len ho objednaj cez korona.gov na PCR testy, dovtedy doma ležať ty nanajvýš do obchodu nakúpiť potraviny....jasne že to nemusí byť len Covid, ale ak mu to za 2-3dni neprejde alebo sa stav nezlepší tak to Covid bude....pozitivitu ukáže každý test(aj antigén aj PCR najskôr na 5deň od nakazenia), príznaky bývajú tiež cca 4-5deň, ale pri tomto víruse nie je nič isté, každý má iný priebeh, iné príznaky ,príznaky sú štandardne cca 4-5deň ,ale opäť niekto ich môže mať aj skôr a rovnako u niekoho prídu neskôr...takže nedá sa pri Covide spoliehať na nejaký štandard ako ochorenie prebeha.....ak by mu to prešlo po 2-3dňoch, kludne nech sa odobjedná z PCR testu.....zatiaľ doma, kludový režim....

janai1
3. feb 2021

To chápem, ale nesilila by som to s tými testami... Radšej by som ležala doma v posteli, pila čaj a podobne... Teraz je dosť divoké počasie, jeden deň pod nulou, druhý deň nad 10 stupňov... Klasické prechladnutie sa schyta veľmi rýchlo 😀

lucia147852
3. feb 2021

Ja by som šla na pcr testy, nech viete na čom ste. Veď sú menej nepríjemne ako antigen a spoľahlivé na 99%. Poznám už 5 ľudí čo antigen neg s pcr poz. Je kopec iných chorôb ale teraz proste človek musí myslieť aj na to, že to môže byt covid

janinah
3. feb 2021

V noci teplota.potom do práce? No.super.....

autor
3. feb 2021

@janinah uz je doma na pnke a nemal v noci teplotu len ho klepalo teplomer neukazal ze by mal zvysenu v noci... rano mu nic uz nebolo a teplota mu ASI zacala az v robote stupat kto mohol vediet ze tak vystupi
samozrejme na testy ideme

leska123
3. feb 2021

nech ide určite na PCR test 🙂 priatel bol asi 5x na antigenovych lebo potreboval do roboty a ukazalo mu ze negativny ale zacal pokasliavat tak isiel na PCR test a ten mu ukazal ze je pozitivny a mna zacalo po par dnoch tiez iba pobolievat hrdlo antigenove testy mi ukazali ze som negativna tak som isla na PCR a pozitivna 😣😀

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. feb 2021

@beata_k ci pana teraz nie v zlom neutocim na Vas len ja uz nechapem to ozaj uz iba covid existuje chripka a prechladnutie nic? pred rokom by nas toto ani nenapadlo automaticky by sme to brali jak prechladnutie alebo daco ine :(
samozrejme pre istotu sa dam otestovat aj ja

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. feb 2021

@beata_k joj v pohode dakujem 🙂 za to som pisala ze nie sa urazis :D

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. feb 2021

@beata_k ja som to tak nemyslela ach jaaj si ma zle pochopila
myslela som tak ze pred rokom by sme si ani nemysleli ze mame nieco ine ako prechladnutie alebo chripku ze sme to brali automaticky... a teraz sa musime dat testovat aby sme zistili ze mame covid a nie ze sme iba prechladli
tak prepac ak si sa urazila napisala som to jak mozno jak debil

dakujem aj tebe 🌺

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. feb 2021

@beata_k potom ok nechcem tu byt s nikym na noze 🙂
ved toto doba sa meni fnukanim to nezmenim.... dakujem este raz 🙂

simca06022011
3. feb 2021

Takto u mňa vyzerá klasické prechladnutie 😁 objednaj ho na PCR a budete na istom... Tam je aj čakanie pár dní, pripadne dajte do poznámky, kedy najskôr chcete termín... aby tam bolo aspoň 5 dní... čiže už by to mohol zachytiť test ak je to covid. Inak vylezat 😷 skore uzdravenie prajem.

autor
6. feb 2021

zeny muz je pozitivny :D zial asi budem aj ja uvidime po pcr testoch

simonabelj
6. feb 2021

Ja som tiež zistila dnes, že som pozitívna 😃 som si myslela, že je to len nádcha a tiez som tehotná 🤰 tak dúfam že sa to nevystupnuje

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. feb 2021

@beata_k dakujem 🙂
zial mne uz asi zacinaju priznaky hrozne ma vsetko boli a aj hlava mi ide prasknut bud to je z tehotenstva ale to neverim... ale dalo sa to cakat ze to raz dojde aj na nas :D

@simonabelj drzim palce nech ste v poriadku

simonabelj
6. feb 2021

Tiež držím palce 🙏 ďakujem

iveta7677
6. feb 2021

Nebojte sa, ja som bola pozitivna a nikto z rodiny sa nenakazil.