Muž má Covid-19. Čo ďalej?

30. dec 2023

Ahojte, už by si človek aj myslel, že covid je záležitosť minulých rokov, ale muža som dnes testovala a bum, pozitívny. Mala som doma len jeden test, ja zatiaľ príznaky nemám žiadne. Dala som mu vitamíny C, D, paralen na noc, lebo sa sťažoval, že ho bolí hlava a nohy ako pri chrípke, uvarila čaj a včera a dnes v 12 hodinových rozostupoch zalilala Theraflu. Nohy som mu pomastila chladivým gélom a zapratala ho pod perinu. Hrdlo ho nebolí, ani nekašle, skôr viac kýcha. Teplota sa mu teraz pred spaním trochu zvýšila, ale to viem len na omak, lebo teplomer sa rozhodol, že prestane akurát teraz večer fungovať a dával mne aj jemu teploty 35⁰🤷🏻‍♀️ saturácia v poriadku.
No čo s ním mám ešte robiť? Máme obaja dovolenku do 8.1., takže medzi ľudí ani nejdeme, máme to niekam nahlásiť? Teraz už tuším nie je ani povinná karanténa. Čo vlastne teraz mám robiť a nerobiť s jeho covidom? Ďakujem pekne za rady

ddaassuullaa
30. dec 2023

Nikam nic hlasit netreba, covid je uz chapany ako standarne respiracne ochorenie. Rezim pri virusovych ochoreniach - oddych, tekutiny, lahka strava, vitaminy a vyhybanie sa zdravym poznas. Lieci sa len sypmtomaticky, to zvladas tiez. Tak uz len skore uzdravenie a ziadne komplikacie

janinah
30. dec 2023

Hneď ráno by som šla na tvojom mieste do lekárne,pre istotu s ruskom a nakúpila lieky.teplimer..a dake jedlo na par dni..pokial si sa hneď neizolovala,tak budeš chorá aj ty .Vybaviť si v utorok telefonicky pn,škoda prísť o dovolenku,ale ako chcete.Ked mu netreba pn,tak dr.uz nemusí hlásiť,že má covid.teraflu á 12 hod,je malo,má len 325 mg paracetamolu,kúp paralen a ibalgin.ties kvapky do nosa ,sinuperet na dutiny a erdomed prášok na kašeľ,príp.co ti poradia v lekárni,tiež vír D a C.

kamatopo
30. dec 2023

Hlavne žiadny stres. Ja som mala na začiatku decembra a muž ani syn nič. Normálne chodili do roboty a dcéra do školy. Jediné čo mi doktor odporučil je cetalgen a vitamín C vo vyššej dávke.

zuzuliennka1
30. dec 2023

kovid nie je zalezitost min. rokov, je to dalsie respiracne ochorenie, ktore mutuje, a bude tu kazdy rok (ako aj chripka), netreba riesit nic vynimocne, kludovy rezim, vela tekutin, najlepsie caj, vitaminy, lieky proti bolesti, teraflu,.. a vylezat

vanilkovazmrzka
31. dec 2023

Teraz mu daj uz len pokoj a nech spi 😅

januska12323
31. dec 2023

Teraflu vyhoď a namiesto neho zalej čaj, paralen podľa potreby. Inak nič.

buberova
31. dec 2023

Urobila si všetko super 🙂

sofia1979
31. dec 2023

Nič izoluj sa ak už nieje neskoro prečkať

belllinka
31. dec 2023

Ako o dieťatko sa staráš 🙂

diewcatqoo
31. dec 2023

Mala som covid pred par dnami, akurat pocas Vianoc. Normalne som fungovala, navarila som aj veceru, aj som napiekla nejake zakusky. Vela som kychala, tiekol mi sopel a bolela ma hlava. Zvladla som to so sipkovym cajom a morskou vodou do nosa. Nijako som sa neizolovala v ramci domacnosti a nikto sa odomna nenakazil. Kedze cez sviatky nefunguje ani moj prakticky lekar, ani gynekolog (som tehotna), nikomu som ani nehlasila, ze mam covid.
Zas, ak sa chlap neciti nejako extremne zle, tak to nemusite prehanat len kvoli tomu, ze mu vysiel pozitivny test. Nie sme uz v roku 2020 🙂

simca06022011
31. dec 2023

Dá o neho riadne staráš:D nič, zahrabat do postele a vybavene. Nič netreba hladiť, riešiť. A ešte je to začiatok, ja som mala pomaly kazdy deň iné príznaky

marianarem
31. dec 2023

Ja len ze ja by som nezrazala hned teplotu tym Theraflu, nechala by som ju nejaky cas aj posobit, ma pri chorobe svoj vyznam.

ibrunova
31. dec 2023

Theraflu a Paralen je to isté, nepredávkuj ho zbytočne. Navar mu čaju, nech sa potí, a skôr len ľahko prikryť, nie pod hrubou perinou. A hlavne nech oddychuje, nechaj ho v kľude, zvládne to 😁

koniarova
31. dec 2023

Jeej. Ty si aká zlatá. Ešte aj nohy mu masiruješ. 😁 Nič nerieš. Nechaj ho oddychovať.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anketkarka
31. dec 2023

Je to virusové ochorenie. Nie každý sa ním musí nakaziť. Lieky proti teplote sa dávajú nad 38,5 alebo pri silných bolestiach. Inak si nimi len škodíš. Telo sa teplotou bráni proti vírusu a len teplota nad 38,5 je pre telo zaťažujúca. Treba dúfať, že vás nenakazí a ak áno, tak sa hádam už bude o vás potom vedieť starať tak pekne ako teraz Ty o neho. Skoré uzdravenie želám. Mala som to tiež cca 4 dni. Raz som použila liek od bolesti. Veľmi bolela hlava. Inak úplne obyčajná ,,nádcha" s bolesťami celého tela.

belllinka
31. dec 2023

A potom že sa ženy sťažujú, že chlapi sa tvária na umretie pri každom soplíku 😀 Ale keď ich takto obskakujete, tak sa nečudujte 😁

madeincssr
31. dec 2023

Si uuuuzasnaaa manzelka a clovek. Tisko zavidime tvojmu choremu partnerovi... Aj ty si davaj viac vitaminov C, D a jedz kopu ovocia a zeleniny, dostatocne odpocivaj a spi. Silna imunita je najlepsi liek. A vela vetraj aj bud na cerstvom vzduchu.

kakakina
31. dec 2023

Aj on sa o teba bude tak starať ,keď ta školí horúčka .Ved to nie je bábätko .Je chorý ,mal by vedieť čo mu pomáha .

nikaeli
31. dec 2023

V utorok pred Vianocami som sa zobudila s teplotou 38,2°, triasla ma zima, teplotovala som celý deň, bolelo celé telo, neskutočne hlava. Prespala som deň s negatívnym testom. V stredu som mala ísť k dr, pre istotu som urobila ešte jeden test a bola som pozit. Po telefóne sme sa dohodli s lekárom čo a ako. Odporúčal mi Kalobu a napísal Erdomed a Novalgin na bolesti. Na druhý deň mi takmer nič nebolo. Nik z domácnosti sa nenakazil, manžel sa o mňa staral, deti chodili do izby hore dole. Prajem skoré uzdravenie 🙋🏻‍♀️

lucka_ke
31. dec 2023

nedávať hneď Paralen, telo musí samé bojovať s vírusom a robí to práve tým, že zvýši teplotu, do 38,5 netreba zrážať (mala som covid pred týždňom)

majlo1234
31. dec 2023

@madeincssr haha, ako vacsina partneriek, ktore maju doma choreho muza🤣 tam ide furt o zivot
Autorka, ak ho takto obsluhujes, a on kasle a smrka, budes pravdepodobne chora aj ty, tak sa zasobtr paralenom - nejakym jedlom, nech to viete vylezat

majkakvet
31. dec 2023

@belllinka tiez mna to napadlo. Ze okolo dospeleho muza skace ako okolo novorodenca.