Muž ide na testy COVID-19. Mám zostať doma?

21. sep 2020

Dobrý deň, chcela by som poradiť, respektíve usmerniť v našej momentálnej situácií. Manžel pracuje vo verejnej doprave, dostal dnes od vedenia príkaz, že zajtra musí absolvovať test na Coronu, keďže vraj im bolo nahlásené, že pravdepodobne prišiel do styku s nakazenou osobou. Viete mi povedať, ako to bude prebiehať? Teda nie samotný test, ale kedy dostane výsledky približne. Ideálne by bolo, keby dostal výsledky už na druhý deň, aj keď až tak tomu neverím. Má teraz totiž dva dni voľna, keďže pracuje štýlom dva dni v práci, dva dni doma. A čo ja a deti? Asi by sme mali zostať doma, však? Ono je mi to v podstate jasné, len je mi trocha čudne z toho (keďže pravdepodobný dátum styku s nakazenou osobou bol 13. septembra) že doteraz sme chodili normálne do práce, do školy, keďže sme o tom netušili, a teraz zostať doma? Podotýkam, že sme všetci úplne bez príznakov, no na druhej strane viem, že príznaky môžu byť, ale nemusia. Som z toho všetkého zmätená, aj keď to vidím tak, že zostaneme doma, dokým nebude mať výsledky. No vravím, doteraz sme chodili normálne medzi ľudí....ach jaj....

maca1984
21. sep 2020

muz musi ostat doma,ty a deti nie.

veronikaszabova
21. sep 2020

Ty a deti nemusite byt doma. Iba on ako testovana osoba - ci to je logicke? No nie...

autor
21. sep 2020

@maca1984 to som rada, nechcem, aby deti zbytočne vynechávali školu....

autor
21. sep 2020

@veronikaszabova no veru, logiku to nemá.....

danielgal
21. sep 2020

Len on musí ostať doma,mi sme boli testovany a na druhý deň sme mali výsledky

namornicka
21. sep 2020

Iba on ostava doma, bol v priamom kontakte s nakazenym, cize je akoze podozrivy. Vy by ste ostali doma ak by jemu vysiel pozitivny test, cize boli by ste priame kontakty nakazeneho.

79viktoria79
21. sep 2020

ak bude pozitivny pojde na test aj vy,zatial doma nemusite biť

autor
24. sep 2020

Ďakujem všetkým za odpovede, našťastie je muž negatívny, tak sme si vydýchli 🙂

79viktoria79
24. sep 2020

mozem sa spýtať kde bol na test a kolko to trvalo?

autor
2. okt 2020

Na test bol v Poprade, výsledky prišli do 24 hodín....