Musím zostať v karanténe ja, keď som už prekonala Covid-19?

merrit1
23. mar 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať, od 22.3. 2021 som pozitívna na Covid-19. Chcem sa spýtať kebyže niekto z mojej domácnosti bude tiež pozitívny tak musím zostať v karanténe s ním alebo stačí keď dokončím svoju karanténu a potom už môžem normálne chodiť medzi ľudí?

zooeynka
23. mar 2021

Zostat znova dalsich 14 dni...

kuka221
23. mar 2021

@merrit1 skončí ti 14 dní karanténa pokiaľ budeš poskedné tri dni bez príznakov si voľná. U nás to tiež tak bolo. Muž išiel po 12 dňoch (vtedy bolo ešte tak) do práce a ja doma s covidom 4 týždne

abbey1
23. mar 2021

@zooeynka Nejaké nové nariadenie je?

rebekamarcusko
23. mar 2021

@merrit1 manzel bol pozitivny 16.2. Ja 19.2. Manzel isiel po 14dnoch normalne do prace. Ja som bola o 3 dni dlhsie.

mery89
23. mar 2021

V rodine sme tak mali,zena bola pozitivna,po jej karantene bol pozitivny chlap,zena sla do roboty,chlap bol v karantene najskor s nou a potom so sebou.

sandri
23. mar 2021

Ked prekonas covid a mas to potvrdene od lekara, uz sa na teba povinnost karanteny nevztahuje, a to aj v pripade, ze sa niekto dalsi z rodiny medzitym nakazi. Toto mam info priamo od obvodaka. Plati ti to 3 mesiace, ak by si sa potom (po uplyniti 3 mesiacov) stretla s niekym pozitivnym, musis znova do karanteny.

zooeynka
23. mar 2021

@abbey1 nas tak vypisala obvodna. Najprv muz 14 dni, ja doma v karantene s nim, ku koncu jeho choroby som ochorela ja a on zostal dalsich 14 dni so mnou...ja som sa nad tym ani nezamyslela, prislo mi to logicke ze ked je doma clen rodiny pozitivny tak nebude dalsi clen chodit medzi ludi....
Ale mozno po prekonani covidu je to uz inak

vavricula
23. mar 2021

Ja som prekonala covid,bola som 14 dni v karantene,na 8. den objednali na testy deti,mali pozitivny vysledok,takze od testovania ony 14 dni karantena,takze uz boli doma navyse.Ja som skoncila svoju karantenu,normalne uz chodim von,ale deti svoju musia dokoncit.

klarissa25
23. mar 2021

@sandri nemusis mat ani potvrdenie od lekara. Staci pozitivny vysledok testu

monkabohdalova
23. mar 2021

@sandri presne takto som to mala aj ja od obvodného

merrit1
autor
23. mar 2021

A to mi doktorka dá nejaké potvrdenie alebo čo potrebujem? Lebo ja mám výsledok testu v SMSke iba

sandri
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merrit1
autor
23. mar 2021

@sandri budem jej zajtra volať tak sa na to spýtam

vavricula
23. mar 2021

@merrit1 na tvoju ziadost ti vystavi potvrdenie,ale normalne sa ti staci preukazat smskou o pozitivnom vysledku.

karkulka89
24. mar 2021

@merrit1 áno musíte aj my to tak máme teraz manžel musí čakať na koniec mojej karantény. Nový zákon. Dnes nám to lekár oznámil takže čerstvé info.

zabulienka266
24. mar 2021

@karkulka89 no neviem ako, ale my sme teraz doma. Manželovi končí karantena 28.3. ja pokračujem, pretože syn medzitým ochorel do 6.4. Muž svoju končí v nedeľu a dovi dopo. Mám to potvrdené aj RÚVZ. Ja musím dokončiť so synom, keďže som negatívna. Ak nebudem mat svoj test pozitívny.

abbey1
24. mar 2021

@karkulka89 Aký zákon? Veď k tomuto sa nevydávajú žiadne zákony.

topanka
4. dec 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať musím byť doma v karanténe
keď je priateľ pozitívny ja som prekonala covid v januári.dik za odpovede

majulino
4. dec 2021

@topanka ano, prešlo uz veľa času

topanka
4. dec 2021

@majulino akože mám byť doma??? V karanténe

majulino
4. dec 2021

@topanka áno. Doma v karantene

topanka
4. dec 2021

@majulino ďakujem

topanka
4. dec 2021

@topanka
@majulino lebo každý povie nie nemusíš tak ani neviem.potom čo mám robiť katastrofa 😔😔