Musím si zívnuť, aby som sa nadýchla

10. sep 2023

Ahojte otázka na vás ktoré ste to už mali , alebo mate
Dýcha sa mi tak ťažko že si stale musím zyvnut aby som sa vôbec nadýchla aj to nie vždy pomôže .
Čo vám na to pomohlo, alebo čo to môže byt ?
Citim ak taky tlak na hrudi
Ďakujem

marianarem
10. sep 2023

Pretazene nervy, ja tento stav dobre poznam.

desa12
10. sep 2023

Ahoj, neviem sice kolko mas rokov alebo ake mas ine pridruzene choroby. Ale je to zrejme tetania/panicka porucha. Nasad si vysoke davky magnezka, tymto nic nepokazis a mozno vyriesi problem 🙂 medzicasom skus zajst aspon k obvodnej

autor
10. sep 2023

@desa12 22r

autor
10. sep 2023

@desa12 akože všeobecne problémy s dýchaním mám ,mám aj spreje ale trz to je až tak že si musím až zyvnut aby som sa nadýchla aj to nie vždy pomoze

zuzinabila
11. sep 2023

Moze byt uzkost a nasledne hyperventilacny syndrom.

radkaradix
11. sep 2023

ahoj, neporadim, cim to je, ale tiez to mavam.. zvalujem to na stres, vzdy ked to pride, vravim si, ze som asi v strese, aj ked mozno len nejaky vnutorny potlacany stres.. napriklad pocas leta, dovoleniek som to teraz mala, zvalila som to na horuce pocasie.. neviem no..

zuwa78
12. sep 2023

Ja som to tak mala pri uzkosti

autor
13. sep 2023

@marianarem a prešlo vám to ? Lebo zatiaľ to stále trvá niekedy aj v noci sa zobudím na to že sa mi ťažko dýcha a cez deň ani nevravim …

akiana
13. sep 2023

To je uplne normalne, moze to byt panicky zachvat a tzv. hyperventilacia. Tiez to mam niekedy zo stresu. Pomaha mi, vypit plny pohar vody.

marianarem
13. sep 2023

V podstate nepreslo, resp.su obdobia ked to vobec nemam a potom ked to mam. To byva v case zvysenej psychickej zataze.

autor
13. sep 2023

@marianarem mne to zatiaľ trvá akože tak že ledva akože sa nadýchnem niekedy mám pocit že sa ani nenadychnem , magnezium mám aj v tabletkovej forme čo užívam aj normálne šumivé

fion22
13. sep 2023

Ja to mávam občas, a teda neviem o tom, že by som mala úzkosť a pod...príde to väčšinou, keď som riadne unavená, mne osobne pomáha piť pomaly vodu s bublinkami