Musím lekárovi oznámiť, že mám pozitívny PCR test?

15. feb 2022

Ahojte, chcem sa spýtať. Ak mi výjde pozitívny PCR test, musím to oznámiť lekárovi? Naposledy som dostala vynadané, že nie som očkovaná, preto som sa nakazila..rada by som sa týmto útokom vyhla. Samozrejme karanténu dodržím, PN nepotrebujem. Len či. Toho nebude problem. Tak či onak dr potvrdenie nevydáva, sťahuje sa to z netu. Ďakujem

pribinak
15. feb 2022

Pošli mu mail

autor
15. feb 2022

@pribinak naposledy som tiež, zavolali mi z ambulancie a dostala som prednášku 15 minút.. preto by som to najradšej neriešila. Rovnako znamy bol vkaranténe, leho mal pozitívneho syna a dostal vynadané (tá istá dr)

pribinak
15. feb 2022

Po 10 sekundách by som zložila s tým, že necítim sa dobre a dopocutia.

autor
15. feb 2022

@pribinak dobrý nápad. To mi nenapadlo. Asi to tak urobím, ďakujem

panelacikova
15. feb 2022

ak nepotrebuješ PN a dodržíš karanténu, nie si povinná nikomu nič oznamovať. dolieč sa podľa predpisov (čiže karanténa končí až na 6.deň prípadne po vymiznutí príznakov) a vyriešené.

marianna_peskova
15. feb 2022

To si mala ešte dobre, že si si vypočula prednášku od svojho doktora. Ja som dostala vynadané od zubárky, keď som bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Len preto, že som sa chcela dať očkovať až po pôrode. 😄

jaroe
15. feb 2022

Ďakujem za toho svojho, keď toto čítam🙁. S mojím neockovanim nemá najmensi problém, dokonca som mu povedala, že nemam záujem ani o PCR a následný ORkod, lebo nie som tovar v obchode. Plne chápal a mlcky súhlasil.

mirkava
15. feb 2022

To je co za lekár? Si sa nakazila lebo nie si očkovaná? My s mužom 3 dávky a tiež sme sa nakazili. Tak ja už neviem... kedy môže človek za to ze sa nakazí? Keď je alebo nie je očkovaný? 😁😂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. feb 2022

Ďakujem všetkým za info. U zubárky som sa s takým niečom nestretla 🙂 tam som ani test nepotrebovala :D ale teda naša dr veľmi rieši očkovanie. Pritom poznám toľko ľudí, ktorí sú očkovaní a mali covid a aj horšie priebehy, presne ako píšete.

macekovam
16. feb 2022

nemusis.. ked nic nepotrebujes.. dodrz karantenu a hotovo.. certifilat o prekonani ti pride mailom na 11. den