Musím ísť za ortopédom, keď mi treba ísť na rehabilitácie?

lizzygrant
20. jún 2020

Dobrý deň, pred mesiacom som sem písala, že mám zlomenú krychlovú kosť na chodidle. Chvalabohu, včera som bola na kontrole a už je to zahojené, idem teraz chodiť na rehabilitácie. Ja som sa doktora spýtala len to, že či si môžem sama vybrať že kam alebo či mi on odporúči niečo. Povedal, že si to môžem vybrať sama. Lenže mamku dnes ráno napadlo, že či najprv nepotrebujeme ísť k ortopédovi, aby sme mali odporúčanie na rehabilitácie, ale veď predsa keď im na rehabke ukážem papiere z traumatológie, tak to bude stačiť nie? Píšem sem, pretože mi absolutne ani nenapadlo sa niečo také spýtať pretože som to nemala odkiaľ vedieť, toto bola moja prvá (a dúfam, že posledná) zlomenina a tiež si myslím, že ak to treba riešiť cez ortopéda, mal mi to lekár povedať sám. Ale tak pre istotu napíšem sem, možno tu niekto bude mať skúsenosti. Ďakujem vopred💖

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika82
20. jún 2020

z traumy ti mal dat papier na rehabku

lizzygrant
autor
20. jún 2020

@nika82 Nič mi nedal, akurát je na papieri napísané “láskavo prosím o rehabilitácie”. Tak ja neviem...

nika82
20. jún 2020

@lizzygrant pondelok zavolaj na rehabilitacie a spytaj sa ci to staci

nika82
20. jún 2020

@lizzygrant ja som dostala taketo tlacivo

mogaa
20. jún 2020

@lizzygrant so správou z traumatologie za obvodnou a tá ti vypíše odporúčací lístok na rehabilitačné

gemerka17
20. jún 2020

@lizzygrant ak to máš napísané v lekárskej správe že prosí o rehabilitacie tak by to malo stačiť.

3009
20. jún 2020

@lizzygrant so správou z traumatológie sa treba objednať k rehabilitačnému lekárovi a ten ti predpíše procedúry a tie si potom vyberieš na rehabilitácii. Jedine rehabilitačný lekár ti môže predpísať procedúry.

janinah
20. jún 2020

to stačí,že je tam prosím o rehabilitácie,objednaj sa kam chceš a najprv pôjdeš k rehab. lekárovi a on ti predpíše potrebné procedury,ktoré potom sestričky podajú,určite je to tak,nie som laik

lizzygrant
autor
20. jún 2020

@janinah Dobre, ďakujem Vám aj všetkým ostatným, ste zlatí💖💖