Musia sa chodiť testovať aj očkovaní ľudia?

24. mar 2021

Ahojte, chcem sa opytat ako to je s testovanim ludi, kt. dostali uz obe davky vakciny ? Musia sa chodit testovat kazdych 7 dni ? Dakujem

sisa_s
24. mar 2021

Ak nechodia cez hranice, tak maju vynimku na testovanie na slovensku 🙂 po 14d od 2.davky

lenadka
24. mar 2021

Nemusia, iba ak by mali príznaky a plus čo písala
@sisa_s

autor
24. mar 2021

Dakujem velmi pekne za vase odpovede 😊

simona92101
24. mar 2021

Nechodia,mala by si mat ockovaci preukaz,ak by od teba pytali dokaz,preukazes sa nim

77katarina
24. mar 2021

Môj otec má 73 rokov, bol už zaočkovaný druhou dávkou a musel 2 týždne po druhej dávke chodiť na testovanie t.j. 2x musel ísť. Očkovací preukaz nemá, len papier A4 kde má napísané, čím bol zatestovaný.

77katarina
24. mar 2021

*oprava : zaočkovaný

anjelicek26
24. mar 2021

Kedze sa mozu nakazit, samozrejme, ze by sa mali normalne testovat. Praveze je pravdepodobnost, ze su infekcny - bez priznakov - dost vysoka. To, ze by sa vytvorili priznaky - po dvoch vakcinach - je mala sanca. Takto sa uz nakazilo kopa ludi v komplet preockovanych domovoch dochodcov u nas v nemecku, pretoze personal (ockovany) to tam bezpriznakovo priniesol... nie, ludia neumreli, ale nie kazdy mal lahky priebeh, proste tam bola kopa chorych ludi...testovat treba kazdeho - bohuzial - to ockovanie nie je ochrana pred nakazenim, len pred tazkym priebehom.

jaga18
24. mar 2021

Nie, netreba. 14 dní po druhej dávke už stačí potvrdenie o očkovaní. Je to vo vyhlásení vlády.

pribinak
24. mar 2021

@anjelicek26 ale no. 14 dni od druhej vakcíny sa testovať nemusia. Nezavadzaj

anjelicek26
24. mar 2021

@pribinak ja pisem, ze by sa mali, nie, ze sa musia.

gelifil
24. mar 2021

@pribinak a načo sa potom očkovali?

pribinak
24. mar 2021

@gelifil e čo? To píšeš mne?

nika23t
24. mar 2021

Moja mama je zdravotná sestra, preočkovaná už aj druhykrát, a testovať sa musí pravidelne.

katus226
24. mar 2021

Nemusia, tak ako sa tu pise. Nejaka euforia vsak nie je namieste. Uz sa totiz precekli, ze vakcina chrani len pred tazkym priebehom. Stale sa moze ockovany nakazit a dokonca moze nakazu aj prenasat. Cize pekne naprd vakcina.

anjelicek26
24. mar 2021

@katus226 tak ja to zasa chapem, ze ockuju len castou virusu, riziko, ze by to zmutovalo, keby ockuju inak, bolo proste prilis velke. Ale je na mieste otvorene hovorit, ze ano - ak si zaockovany, napriek tomu sa mozes nakazit a byt kratko nakazlivy pre svoje okolie. Ockovanie chrani vylucne toho, ktory sa zaockuje (teda ano, rizikove skupiny sa urcite maju zaockovat, lebo priebeh choroby by bol zly).

terezka1947
24. mar 2021

Som zaockovana 2x,aj mam davno po 2t,no kedze pracujem s mnozstvom ludi...idem sa napr.tuto sobotu pretestovat.
Clovek nikdy nevie.
Ockovanie beriem ako moju ochranu pred tazktm priebehom,nie ako ochranu,ze neochoriem a nebudem to prenasat dalej. A nosim respirator,aby som chranila seba,aj ludi okolo.
Prave dnes som bola zaskocena....zdravotna sestra na chirurgii,veselo bez ruska,bez respiratora....ze ona nemusi,ma uz ocko za sebou.
Smutne....a najsmutnejsie,ze sice sa pravidelne testuju,no sama moze zaniest covid na odd a nebude o tom ani vediet.

mondolina
24. mar 2021

@katus226
podľa mňa je bonus už len to, že chráni pred ťažkým priebehom, veď o to išlo....aby čo najmenej ľudí skončilo v nemocnici.

engel76
24. mar 2021

@terezka1947 no velmi by som sa nespoliehala, ze nemusi byt po ockovani tazky priebeh. V Rakusku zdrav.sestra mala covid pred rokom, tazky priebeh dlho bola hospitalizovana aj na ventilacii a tento rok 2 tyzdne po druhej davke ockovania zas covid a tazky priebeh, zas hospitalizovana, akurat tentokrat bez ventilacie

terezka1947
24. mar 2021

@engel76 2t po druhej davke este nemohla mat uplnu imunitu.
A druha vec....ja sa nespolieham....dufam a verim.
Volila,som cestu mensieho zla..snad.

luccija
24. mar 2021

@nika23t čo viem, tak v nemocnici sa testujú aj očkovaní stále...
@katus226 nie, že prekecli...tvrdili to od začiatku, lebo mutácie...v prvom rade chránia seba a kľudne môžeš ochorieť aj preniesť všetko záleží od imunity a protilátok.Poznam veľa ľudí čo ochoreli opakovane aj po očkovaní aj po tých 2 t druhej dávky.Ockobanie nie je taká istota ako sme očakávali aspoň ja😀

elementissa
24. mar 2021

Aha, takze dobrovolne nasilu nas vsetkych zaockuju a nic sa nezmeni. Zivot pojde dalej tak, ako posledny rok. Zopar spolocnosti sa na tom dobre nabali, par desiatok tisic ludi pride o zivotbytie a pre ostatnych bude zivot nadalej krasny, lebo nadalej budu moct byt zalezeni vo svojich protiatomovych ukrytoch. Uzasne

77katarina
24. mar 2021
scorpionflower1
24. mar 2021

Plnu imunitu (tych deklarovanych 97 % v pripade Pfitzeru) maju ludia az 4 tyzdne po druhej davke, dnes to povedal Jarčuška. Drviva vacsina ludi, co sa nakazili po druhej davke, to bolo v prvom tyzdni - dvoch po jej podani. Na Slovensku je takych okolo 1000. Vsetci mali nekomplikovany priebeh. Ale, bohuzial, poznam taky pripad, ze jedna zdrav. sestra - zaockovana - nakazila manzela a ten zomrel. Nic ine nam uz z tejto covid sračky nepomoze len o dušu ockovat, aby bola vacsina populacie zaockovana co najrychlejsie.

veronika2021
28. mar 2021

@elementissa presne tak !