Musí byť všetci v karanténe?

3. feb 2022

Dobrý večer
Už som z toho cvok a neviem sa z toho poriadne vysomarit.
Ano viem po novom je karantena 5 dní.
Dcéra pozitívna PCR od pondelka, ja pcr pozitívna od utorka, syn ide zajtra na test.
Takže dcére zajtra konci karantena, mne konci v sobotu a synovi v utorok, alebo sme zas všetci do utorka doma?
Ďakujem

sigma510
3. feb 2022

Dcére konči karantena v sobotu, tebe v nedeľu. Deň odberu sa ráta ako deň 0. Synovi ak bude pozitívny, konci karantena v stredu. Vy už karanténu ak budete bez príznakov nemáte, má ju iba syn do stredy.

andrejka1974
4. feb 2022

Keď nie ste očkovaní tak vám konci až vtedy keď skončí poslednému členovi rodiny ak ste očkovaní tak končíte na 5 deň ak vám to povolí lekar

sigma510
4. feb 2022

@andrejka1974 to je co za hlúposť? Keby ich bolo doma 10 tak ten posledný sa môže nakaziť aj 3 týždne po prvom, budú si to predávať jeden druhému, a to bude ten co bol pozitívny ako prvý v karanténe mesiac? Mam doma to isté, priateľ pozitívny neockovany, ja idem zajtra na pcr, ak bude bez príznakov karantena mu konci v nedeľu 5 dní od testu, ak budem pozitívna ja, on už so mnou v karanténe byť nemusí, ja už si odkarsntenujem iba svoje. Mam teraz kopu pozitívnych neockovanych v okolí, ktorí sa nakazili postupne, a teda nečakajú kým skončí karantena poslednému nakazenemu.

andrejka1974
4. feb 2022

@sigma510 prepáč ale my sme takto mali v novembri najmladšia neockovana musela byť s nami doma až keď skončí karanténa staršej dcére boli sme doma 21 dní a to najmladšia bola negatívna a nesmela ísť ani do DSS takže takto to bolo a je stále ináč karantenu síce po 5 dňoch môžeš ukončiť ale len po súhlase lekara

andrejka1974
4. feb 2022

@sigma510 aj dcéra staršia bola úplne bezpriznakova a muž zostal s nami tiež doma pre istotu aby niekoho nenakazil a to okrem najmladšej sme všetci očkovaní aj staršia dcera

nikaeli
4. feb 2022

@andrejka1974 vám, teda dcére sa to reťazilo, pretože bola negat a vždy tam bola šanca, že sa nakazí.. autorkine deti už ale sú pozit, preto sa im končí karanténa v závislosti od ich pozit testu - ale - 5 dní platí iba vtedy, ak už budú ok a bez príznakov. Ak sú chorí s príznakmi, o ukončení karantény rozhoduje dr.
(čerstvá skúsenosť 😉 )

sigma510
4. feb 2022

@andrejka1974 áno tak ako tu spomína pani, keď je niekto negatívny tak sa mu to reťazí, pretože je ešte šanca ze sa nakazí, ale ak je niekto pozitívny a počas jeho pozitivity sa nakazí ďalší, tak tomu prvému sa končí jeho karantena a druhému zasa jeho, je úplne jedno ci je alebo nie je očkovaný. My sme neočkovani obaja, ja som tiež karantene preto ze je pozitívny partner, žijeme spolu dvaja, ak by tu bol niekto tretí a ja zostanem pozitívna, tak tomu tretiemu sa to zasa predlžuje lebo sa môže nakaziť odomňa.

andrejka1974
4. feb 2022

@sigma510 ja by som neriskovala tých pár dní nikoho nezabije keď zostane doma

sigma510
5. feb 2022

@andrejka1974 nezabije, ale do roboty treba chodiť a aj platiť účty. A naozaj keď je doma 5-6 členná domácnosť tak aby prvý čakal na posledného je trocha scestné. Ono aj keby bola karantena 10 dní a nakazí sa ten druhy dajme tomu na ôsmy deň, a prvému o 2 dní konci karantena a už mu nič nie je, nevidím dôvod aby bol v karanténe s druhým ďalších 8 dní naviac. Nie každý má buď toľko dovolenky, alebo mu PN nerozbije celú výplatu.

andrejka1974
5. feb 2022

@sigma510 mne tiež vtedy nič nepomohlo a musela som zostať doma 21 dní vtedy bola karanténa 10 dní a išli sme postupne a najmladšia nesmela ísť do DSS pokiaľ neskončila karanténa najstarsej

nikaeli
5. feb 2022

@andrejka1974 my sme boli v karanténe 5 týždňov - boli sme chorí v čase, keď sa chodilo 2x na PCR a stále sme vykazovali pozitivitu.. bolo to fakt o držku, hlavne s 2-ročným drobcom, ktorý bol zdravý a nemohol ísť von, no zvládli sme to 🙃

katkasofka
26. feb 2022

Dievčatá muž bol pozitívny od 15.2 potom ja 19.2 poz.pcr a dcéry od 22.2 pozitívny pcr bezpriznakove ,kedy môžu úst do školy a skolky?treba potvrdenie od dr?uz som z toho jelen

katkasofka
26. feb 2022

Dievčatá muž bol pozitívny od 15.2 potom ja 19.2 poz.pcr a dcéry od 22.2 pozitívny pcr bezpriznakove ,kedy môžu úst do školy a skolky?treba potvrdenie od dr?uz som z toho jelen

luliu
26. feb 2022

@katkasofka v pondelok môžu ísť, treba potvrdenie od dr