MS cvičenie

21. nov 2022

Ahojte,bola som dnes u dotora,lebo mam probleme s chrbticou,a povedal,ze mam skusit MS cvicenie,a chcem sa spytat,ci nevie niekto ,ze kde to najdem video alebo nieco .Pozerala som to na internete,ale tam su len obrazky .Mam bolest chrbta a hovoril doktor,ze preto mam aj dychanie take ine,a ze vraj a kvoli chrbtici ma niekedy aj picha pri srdci,lebo zevraj srdce mam zdrave

nyusika
21. nov 2022

SM system sa necvici podla videi, cvici sa so skusenym lektorom

0silvia0
21. nov 2022

Je to SM system cvicenie a treba zacat s fyzioterapeutom.

viestta
21. nov 2022

Nájdi si certifikovaného fyzioterapeuta a s ním sa nauč cvičiť. Kým získaš rutinu bude to niekoľko mesiacov. Niektoré rehabilitačné centra mávajú aj skupinové cvičenia, vyjde to lacnejšie ako indidualne.

autor
21. nov 2022

Doktor povedal,ze MS cvicenie a nie SM,aj to napisal na papier,ze mam to pozriet na internete

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
21. nov 2022

Ja som si kúpila veci na sm cvičenie,že doma si budem cvičiť ,keďže nemám čas ísť za fyzio a teda blbosť. Ako neviem to správne cvičiť podľa tých videí, keďže tam ide o správnu techniku. Odporúčam fakt ísť za fyzio.u nás v RK to robia aj ako skupinové cvičenie, chystám sa tam a potom doma,keď to budem vedieť dobre cvicit

autor
21. nov 2022

@evica17 ďakujem za odpovede

jamimo
21. nov 2022

SM cvičenie by som určite necvičila sama. Mala som problémy s platničkami, 1 vysunutá, 1 prasknutá. Od neurológa som smerovala rovno k fyzioterapeutke, najskôr si ma zdiagnostikovala podľa MR snímku a mojichi pohybov a polôh. Trvalo to hodinu kým sme spoločne našli úľavovú polohu. Potom na odľahčenie stavu Mc Kenzie cviky, a až potom SM systém. SM systém je náročný na správnu posturológiu tela a koordináciu ruka-noha, zvedomiť si pohyb. Takže bez kvalitného fyzio sa nezaobídete. PS: neviem u akého doktora ste boli, tie jeho odporúčania mi prídu čisto amatérske a neprofesionálne. Odporúčať cviky na chrbticu len tak od stola a internetu je vrchol!!! Mnohými aj fyzioterapeutickými cvikmi si môžete ublížiť. Záleží od mnohých faktorov, lordóza, kyfóza, spondylóza, osteoporóza, hernia disku, kalcifikáty.... Držím palce a prajem mnoho zdravia.

autor
22. nov 2022

@jamimo ďakujem ☺️