MRI mozgu - výsledky

otazkovnik323
21. okt 2020

Ahojte.
Prosím Vás, vedel by mi niekto pomôcť s objasnením správy z MRI mozgu ? Stretnutie s lekárom mám az pozajtra, dovtedy by som chcel vedieť aspoň niečo bližšie, coho by som sa mal obávať 🙏🏼 Vopred ďakujem za vašu pomoc

majla87
21. okt 2020

@otazkovnik323 vsetko ok 😉

sisa_s
21. okt 2020

V mozgu vsetko bez problemov, iba vybocena nosna prepazka doprava 🙂

kacena4
21. okt 2020

mas tam mozog a je ok 😍 nemusis sa bat, dokonca aj zvukovody, nos vyzera ok, akurat ako pise sisa mierne vybocena prepazka v nose, ale to netreba riesit ak ti to nevadi pri dychani (upchavani nosa) byva to po uraze nosa alebo aj od narodenia

majamat
22. okt 2020

@kacena4 😂

majamat
22. okt 2020

@kacena4 ked je tam mozog, tak je to ok 😀

majamat
22. okt 2020

@otazkovnik323 veru, vsetko OK. trosku som sa pobavila na prispevku @kacena4
su ludia, kotrym yb mohol veru vyjst aj horsi vysledok, ze mozog chyba 😀

kacena4
22. okt 2020

@majamat sak treba povzbudit my chodime pravidelne na kontrolne a uz si z toho robime takto srandu lebo inak sa neda, teraz pred par tyzdnami sme mali velke zakrvacanie total sok... takze ked mozem niekoho potesit ze je to ok preco nie 😍

majamat
22. okt 2020

@kacena4 fuha. no drzim vam palce. a ano, mas pravdu., je dobre sa trosku nad tie starosti povzniest. napatie a stres nikomu neprospeva. je lepsie byt aspon tak pohode, ako sa da.

lindass
23. okt 2020

Dobrý deň chcela by som sa spýtať či by ste mi vedeli poradiť vysvetlenie pojmov z mr vyšetrenia mozgu som napätá zatiaľ kým sa dostanem k neurologičke.

sisa_s
23. okt 2020

@lindass daj to do skupiny Zdravotnici na MK a oznac dr.neurologicku "zuzicka27888"

kacena4
23. okt 2020

@lindass neviem ci uz ti robili predtym mri ci je toto kontrolne ci prve a ake mas problemy od toho sa odvija popis neda sa len tak povedat co je tam napisane

lindass
25. okt 2020

@kacena4 tzv, blokáda to tak nazvala neurologička keď som cítila nepríjemné pocity bolesť v oblasti L5s1 platničky to ešte pred mesiacom v septembri , na mr som bola vo februári 2019 ale tom bol problém platničkou. výsledky mozgu sú no ešte nebola som na kontrole neviem ale uvidím čo povie ona teda moja neurologička keďže stale pociťujem pri dlhšom chodení ako to nazvať nerovnováhu a slabšiu nohu ľavú je to nepríjemné len pri dlhšom chodení, a svalové napätie pri tej nerovnováhe ale trápi ma to že nedokážem udržať čo som pred tím nemala problém chôdzou samostatne aj som dávala pozor a teras zrazu tento problém 😔😕

kacena4
25. okt 2020

@lindass mri mozgu nema nic spolocne s platnickami L5 co je driekova chrbtica a noha, to je nieco ine vobec to nesuvisi. ak mas problem s driekovou platnickou a vystrelujucou bolestou do nohy asi tam je utlak na koren z tej platnicky nech ti to skontroluje znova na mri preto aj mas problem s chodenim a stabilitou bacha na to mne to pred rokom operovali a uz som mala poskodeny nerv do nohy tiez po niekolko rocnom odklade a este stale mam problem s nohou a s tym vyzarovanim bolesti do nohy ale hlava je nieco ine tam je bud problem s krcnou chrbticou alebo mozog to je ina parketa toto mri mozgu

lindass
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindass
26. okt 2020

@kacena4 ďakujem za radu viete ako to neurologička pátra ujistuje sa najprv mr mozgu ôk napriek že som jej jasne povedala opísala celý môžemj probléma ale tiež som aj ja trvala na tom ze by som chcela radšej sa uistiť s platničkou kedz prvý priznak odtiaľ, zatiaľ ma neposielala na neurochirgiu keďže skontaktovala pri vyšetrení že je to blokáda a napriek tomu že som je povedala ze ma tam zabolelo nepríjemne septemtembri potom s prestávkami keď som šla niekde tlak potom v na tom mieste nepríjemná bolesť ale nevyžaruje mi to do nohy pokiaľ necítim znecitlivene chodidlo a mravencenie samozrejme necítim vyšetrila ma tak nemá dôvod ma poslať na neurochirugiu ale vyšetrenie z jej pohľadu neurologickeho bolo všetko ok ale aj tak nepozdáva však ok chcela uistiť keďže sa jej nezdalo že som mala problém s rovnováhou stabilitu chrbtice nedokážem sa už tu rovnováhu co som doposiaľ nemala problém aj cvičim povedala ze pri ďalšej kontrole rozhodne postup ja som ja som chcela aj som pýtala mr platničky radšej no najprv chcela mr mozgu... povedala a všetko o tom probléme aj som jej či netreba konzultovat neurochirugom že sa objednám samozrejme. A tiež nechápem akú to môže mať súvislost chrbticou a nerovnahou aj blokáda sa musí riešiť ak to tak nazvala no mne sa to nezdá tiež od začiatku ma tam prvé bolelo potom zrazu noha slabšia pri dlhšom chodení a ta rovnováha narušená. Pri kontrole zváži ďalší postup no poviem jej svoje keď to není mozog tak to bude len to lebo viem aké sú príznaky pri platničke a ako hovoríte môže to byť niečo tam narušené a to tzv tichá ju nazývam preto už nechcem doplatiť prvá operácia bola nehnutna a už by som nerada zas niečo prežívala chcem to rieši nobee výmenného lístku odporúčania neviem al

lindass
26. okt 2020

@lindass @kacena4 bola nevyhnutná operácia prvá tak dúfam ze nebudem dlho čakať chcem to riešiť ale neurológ musí podľa asopn výmeny lístok ved mam problém chcem si byť istá tiež nemám rada keď niekto rieši inée a len to naťahuje sa potom ten čas.

bobricek1979
26. okt 2020

@otazkovnik323 všetko okí akurát máte prepazku mierne vyklenutu