MRI mozgu v narkóze

lia09
6. okt 2021

Ahoj, neurolog ma poslal na magneticku rezonanciu mozgu a krcnej chrbtice a ja neexistuje aby som tam vliezla. Raz som bola a nikdy nikdy viac. Prosim vas nezaujimaju ma reci ze to musim vydrzat. Kto mate skusenost s mri v narkoze u dospelych? Uz som ich par obvolala a nikto to nechce robit. Viem ze je napr. v piestanoch otvorene mri, ale tam nerobia hlavu. Co sa tyka oblbovakov,tie nemozem. Takze poprosim vyjadrovat sa len k teme mri v narkoze. Dakujem

nyusika
6. okt 2021

mama ma klaustrofobiu, mri zvlada so silnymi upokojujucimi liekmi.
CA je dost velke svonsgtvo pre telo.

loginexistuje
6. okt 2021

co viem ja tak ju robia v narkoze len malym detom ja som tak chodila kazdy rok so synom bola to len taka slaba narkoza vacsim detom len ak boli postihnute mentalne a nevedeli vydrzat ale tak umoznovali aby pri dietati bola mama a napr hladla nozku aby vydrzal (aby nebola potreba narkoza)
ja chodim na MRI tiez na mozog
jedine lieky ak nemozes tie tak potom najskor nemozes ani anestezu inak ako jedine ako samoplatca a obvolavat alebo ti to vysetrenie proste neurobia

lia09
autor
6. okt 2021

@sisa_s ale to je pre zvierata nie? 😄

ddaassuullaa
6. okt 2021

mam klaustrofobiu, viem co je to byt v MRI stroji s hlavou (aj v inom podobnom stroji hodinu) kym som to dala tak, ze som len stiskala ten balonik v ruke, to trvalo. tyzden pred tym ma moja dr nastavi lexaurin. tak som to dala. nie, netesi ma to, ale musim. raz za rok. alebo CT, to je v pohode sice...ale kontrastna latka jod. takze to je jasne, radsej sa dam pripravit vopred, hlava si to odovodni a raz za rok to prezijem. chce to pracivat sama so sebou

aha teraz vidim, ze oblbovaky nemozes...tak to neporadim. skus psychiatra, ci ti napise odporucanie do narkozy

jaass
6. okt 2021

@lia09 ja mám tiež veľkú klaustrofóbiu a žiaľ. Musela som ísť už 7x na MR. Buď sa prinútis a budeš vedieť na čom si alebo to jednoducho zabalíš s tým, že to už vôbec v sebe nerieš. Lebo to len v sebe živíš

sisa_s
6. okt 2021

@lia09 jejdaa, to prve asi 🤣🤣🤣🤣🤣🙈 googlila som iba mr v celkovej

lia09
autor
6. okt 2021

@sisa_s a ja som sa uz tak potesila 😂

sisa_s
6. okt 2021

@lia09 😀 prepac 😀 tak skus ten presov, tam pisu, ze vsetky vekove kategorie 🙂

lia09
autor
6. okt 2021

@sisa_s ano ano prave to pozeram. Huraaa uz som tam volala ze ano robia v narkoze aj dospelych a hradi to poistovna 😁😁😁😁. Ja som taka happpppyyyyyyy😂😂😂😂

sisa_s
6. okt 2021

@lia09 tak drzim prstyy ☺️

lia09
autor
6. okt 2021

@sisa_s dakujem ti,ani sa mi verit nechce. Od vcera googlim a nic som nenasla. Ja som taka stastna ako keby mi povedali ze som vyhrala loteriu 😆😂😂

sisa_s
6. okt 2021

@lia09 ja som vedela, ze je to raritne, tak som googlila a presov mi hned naslo 🙂 super, ze aj to robia niekde

loginexistuje
6. okt 2021

@lia09 aj ti povedali termin ? chcem len vediet kolko sa caka

luccija
6. okt 2021

@lia09 len, že s tebou sucitim.Ja som to nevydržala:(nabudúce budem tiež nastavená na ukludnovaky.Ja nemám klaustrofobiu vydržím výťah, čokoľvek, ale ten pocit v MRI nedavam

ter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia09
autor
6. okt 2021

@luccija dakujem ti,ja tiez zvladam vytah v pohode ale toto je moja nocna mora. Proste ked lezim a mam nieco pred tvarou,fuj. To je ako keby som bola v rakve
@loginexistuje termin este nie,ze mi budu volat

lia09
autor
6. okt 2021

@ter ano je otvorene mri ale tam nerobia hlavu

luccija
6. okt 2021

@ter ja som jedno našla, ale, že na MRI mozgu je slabé

gemerka17
6. okt 2021

Pozor na tie otvorené MRI. Sú to slabé prístroje so zlou kvalitou obrazu. Z toho dôvodu nerobia hlavu ale len končatiny- aj na to je to slabé, ale tak zarábajú na tom.

laila22
6. okt 2021

@lia09 skús jesseniusNR. Neviem či uspávaju dospelých, ale 10 ročné dieťa uspali...

lia09
autor
6. okt 2021

@laila22 uz som nasla v presove. Do nr som volala,tam neuspavaju dospelycg

keira13
6. okt 2021

Natrenuj si to ja som to tak zvladla a to som sa mega bala na youtub si najdi presne video a dlzku a pocuvaj presne ty zvuky je to nechutne ale naucis sa nato zatvoris oci ruky mas vonku len hlava a pol tela je v tunele naozaj to zvladnes mne napr toto moc pomohlo

merrysa
6. okt 2021

@lia09 uplne viem ako sa cítiš, ja som isla na mr mozgu najprv do uzavreteho stroja, asi po 2 minutach som sa cela rozklepala, stlacila balon a takmer doslova odtial usla.. Kedze som vedela, ze sa tomu nevyhnem a musim to absolvovat, na dalsi pokus som si nasla pracovisko s otvorenym mrkom a ked som don vosla, myslela som len na to, ze to neboli, je to maximalne bezpecne, trosku si tam polezim a hlavne ze v ten den nemusim ist do roboty😂 cudujsasvete, zabralo a zvladla som to uplne v pohode...drzim palce

lia09
autor
8. okt 2021

@sisa_s no tak smola, do presova ma nezoberu lebo maju plno ludi z ich kraja a ja som zo zapadu 😭. Ze vraj mam skusat dalej, ze neexistuje aby neuspavali aj niekde na zapade

sisa_s
8. okt 2021

@lia09 no tak to je smola 😐 skus obvolat este tieto pracoviska: https://magnetickarezonancia.sk/

martinuska
8. okt 2021

V Košiciach šaci nemaju tunel na MRI, tak este tam by si mozno vydrzala aj bez narkozy.

lia09
autor
8. okt 2021

@martinuska tam nerobia hlavu

merrysa
8. okt 2021

@lia09 ja som bola v saci na mri mozgu cca 2 roky dozadu

manzanillaa
8. okt 2021

@merrysa a kde je to otvorene mrko?