MRI malej panvy

ivet1908
20. jún 2023

Prosim Vás, čaka ma MRI malej panvy v Ba Ružinovska poliklinika. Mam klaustrofobiu. Dajú mi do tunela aj hlavu? Či bude vonku?

martinmmartin
20. jún 2023

@ivet1908 Jo aj hlavu, Tunel ma ca 2m na dlzku takze sitam cela. Bud rada ze nejdes na mri hlavy lebo tam ti v tom tuneli este navyse zavru hlavu do klietky. Skus tam prist uplne nevyspana a unavena, pustia ti hudbu a das si slofika

ivet1908
autor
20. jún 2023

@martinmmartin tak to nedám.Ja dúfam, že budem mať hlavu vonku. Niekde som videla fotky, že je tam pacient len po krk, teda opačne.

marlenka112
20. jún 2023

@ivet1908 klaustrofobia je relatívna kontraindikácia k MRI vyšetreniu. Treba sa dohodnúť, aby ti ju urobili v sedacii.

luccija
20. jún 2023

@martinmmartin nevyspata bude ešte uzkostlivejsia.
@ivet1908 dajú Ti liek na ukludnenie večer doma plus ráno pred vyšetrením pýtaj sa lekára.Ja som tiež hľadala MRI "otvorene" ale to zase nebolo tak silné, aby vyšetrili čo mali.

ivet1908
autor
20. jún 2023

No asi to zrušim. Neurol si mám dať. Keby mi tam nedali hlavu, to by bolo v pohode.

ivet1908
autor
20. jún 2023

@luccija ja nevleziem ani do metra. Ani neurol nepomohol. CT brucha mi robili,tam to bolo v pohode.

luccija
20. jún 2023

@ivet1908 chápem ja mám takú paniku na lanovkach.Skus popozerať vraj na Kramaroch je iný typ MRI tam je vraj hlava vonku ja som chrbticu vydržala v Procare na Lexaurine 3 mg, ale MRi mozgu som vzdala.Nevydrzim mat priviazanu hlavu a nad sebou pár cm, že neviem ani hlavu zdvihnúť pre mňa to je nočná mora
Ak Ti dajú vyssiu dávku zvládneš to uvidis len treba aspoň ten deň predtým začať...

ivet1908
autor
20. jún 2023

@luccija napisali mi, źe si mam dat tabletku, nenapisali akú ani kolko mg.

ivet1908
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aandrea9
20. jún 2023

@ivet1908 neotvaraj oči a dáš to. Tiež som panikarila pri prvej mri a už to dám v pohode. Aj mri mozgu.

ivet1908
autor
20. jún 2023

@aandrea9 dakujem za povzbudenie. Ja už mam hrozu teraz. Musim to dat.

yoxinka
20. jún 2023

@ivet1908
V Cinre v petržalke (neviem, či už nie su presťahovaní do Borov), keď som bola na MRI mozgu, tak som pred sebou mala také zrkadlo, ktoré mi zrkadlilo miestnosť. Keď som pozerala do zrkadla, pozerala som akoby do miestnosti. Bolo to určite menej skľučujúce ako pozerať len na tunel na sebou. Ale toto som mala len pri MRI mozgu, keď mi robili driekovú chrbticu, také som nemala. Ale keby si opýtaš a k tomu tabletku, dáš to!

luccija
20. jún 2023

@ivet1908 to sa spýtaj obvodnej akú a koľko mg.A odporúčam ti ju dať už aspoň večer predtým a ráno v deň vysetrenia.

ivet1908
autor
20. jún 2023

@luccija tak aj na Kramaroch hlava v tuneli, ale že len na začiatku.

katka0202
20. jún 2023

@ivet1908 Ahoj, ja mám tiež klaustrofóbiu a zvládla som to. Vždy zavriem oči skôr, ako ma tam strčia a otvorím ich až vtedy, keď ma po vyšetrení vysunú von. A to som mala aj hlavu v klietke. Treba si pokojne dýchať so zatvorenými očami. Držím palce.

aandrea9
20. jún 2023

@ivet1908 dáš to neboj. Oči zavri hneď ako ta budu vsuvat do tunela. A mysli na niečo pekné alebo si opakuj nejakú vetu dokola. A spytaj sa, ci pustaju ventilatorom vzduch resp. O to poziadaj. Ja si beriem vždy moje obľúbené tricko🙂 po prvej mri som vysla celá bledá a rozklepana a to len preto, lebo som otvorila oci a ten pocit ze si v hrobe bola hroza😵‍💫. Ale dá sa to zvládnuť. Drz sa 🙂

ivet1908
autor
20. jún 2023

@katka0202 prosim ta a tabletky na utlmenie si si nedala?

ivet1908
autor
20. jún 2023

@aandrea9 ja si zasa myslim, že je lepšie mat oci otvorene, ci je tam tma? Povedali mi, źe budem mat hlavu na zaciatku tunela. Bola som na CT panvy, musela som otvorit oci, lebo to bolo este horsie.

katka0202
20. jún 2023

@ivet1908 nie, nedala.

aandrea9
20. jún 2023

@ivet1908 tma tam nie je, ale 10 cm od nosa mat nejaky dekel nebolo nič pre mňa 😄

ivet1908
autor
21. jún 2023

@aandrea9 bože to je také úzke?

aandrea9
21. jún 2023

@ivet1908 no, široké to nie je. Odvtedy mam problém vyjst na trenčianskom hrade na matusovu vežu cez tie úzke schody 🤦‍♀️... zatvor oči, viem co hovorím 🙂

ivet1908
autor
22. jún 2023

Tak zvladla som to. Vôbec nič to nebolo. Ani ten tunel nebol uzky. Hrali mi pesničky. Na konci keď ma začali vysúvať som sa aj pozrela. Ďakujem za podporu.

luccija
22. jún 2023

@ivet1908 super vidíš strach má veľké oči.A dala si si liek?
@aandrea9 asi som tvoj klon🙂na Oravskom hrade som mala problém vyjsť schodíkmi hore a, keď som sa pozrela ako sme vysoko a kam dovidim tak som vo vnútri rozmýšľala ako sa dostanem späť.A ešte isli ľudia velmi pomaly o to horšie.Neznasam výšky.Raz mi muž chcel spraviť prekvapenie kamarát je pilot a zobral nás na prelet vrtuľníkom ešte pred 10 r som sa tak nebála teraz by som už nesla

ivet1908
autor
22. jún 2023

@luccija dala som si liek, ale necitila som, že by nejako zabral. Keď som ten stroj videla a videla, źe tá diera je velka uź to bolo ok. Predstavovala som si to inak, ze to bude tmave.

trojnasobnamama
22. jún 2023

Ja som ani pri jednej mri neotvorila oci.Bola som asi 5x a zatvorila som oci ked ma tam vopchali netusim co sa okolo dialo 😀

aandrea9
22. jún 2023

@luccija si lepšia, ja som nevyšla hore. Zasekla som sa vo výklenku, počkala kým všetci vyjdu hore a ja hajde dole 😂

martinpolak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz