Mravčenie v nohách

6. júl 2023

Dobry den ais 2 tyzdne som mala celodenne mravcrnie len v jednej lavej nohe a obcas mi brnrlo v rukach a malickoch..vcera som bola na celotelovej masazi a odvtedy v obpch nohach...od chodidla po kolena. Je mozne ze je to z chbtice lebo na neuro je dlho cakacia doba ? Mam tetaniu ,mg beriem nepravidelme ale aj teraz som si skusali dat a nezabralo..treba ho brat pravidelne vo vyssich favkach aby zabralo? Alebo ma zabrat ihned ked ho je nedostatok?tetania sa mi prejavovala skor busenim srdca atd...kazdy rok inak :/ Dakujem

luccija
6. júl 2023

Aj aj.Kludne to moze byt málo mg, ale aj od chrbtice.MG treba brať pravidelne a kvalitné

eveline88
6. júl 2023

Toto mam aj ja, busenie srdca a mravcenie, trpnutie noh/ ruk...bola to borelioza. Nakazilla som sa pred rokmi od kliesta a nevedala som o tom.. Az na moju ziadost mi dal lekar spravit testy z krvi .Som na dlhodobej liecbe ATB a vsetko preslo. No pri mravceni mi pomahali vysoke davky magnezia.

autor
6. júl 2023

@eveline88 ja som kliesta este nemala :/ takze toto asi nie aj ked viem ze sa moxem nakazit aj od komara...a ak ste si dali mg pomohlo vam hned alebo az casom?

eveline88
6. júl 2023

Vzdy hned, mne dobre zaberal Magne b6, daj si kludne aj 3 naraz ked mas mravcenie

autor
6. júl 2023

@luccija ale teda ja to mam nonstop asi okrem noci vtedy to necitim ...ja som myslela ze mi namasiruje chrbticu a prejde to a ono to este islo aj na druhu nohu🙈

eveline88
6. júl 2023

moze to byt z chrbtice. Posunute stavce...Treba ale na to najst dobreho fyzioterapeuta, nie masera.

jajka2407
6. júl 2023

Tetania...aj ja to tak mam...obcas mi trpne aj tvar...magnezium, vela pit, vela spat, nestresovat sa zbytocne 👍

autor
6. júl 2023

@jajka2407 lenze mne mravenci v nohach cele dni mozno par minut co nemravenci...ano aj usta mi miestami mravencia (tie usta viem ze tetanha ale tie noohy su nieco nove

autor
6. júl 2023

@eveline88 a to pri chrbtici takto nonstop mravci? Pytam sa lebo som to este nemala :/

liv1
6. júl 2023

@eveline88 si na dlhodobej liecbe atb? 😳 ako dlho? Ja som sa na to nedala. Lebo brat dlho atb moze nakoniec skoncit horsie ako povodna choroba

jajka2407
6. júl 2023

no mne to zacalo tikom v prstoch (ukazovak a palec) a zdalo sa mi ze nemam taku silu v dlaniach, krmila som dieta a bolela ma dlan ako keby z unavy alebo som varila alebo krajala a proste ruka unavena... zlakla som sa a zacala obiehat lekarov, na nic sa neprislo, ale odporucili mi vitaminy aj magnezium...v lete som pozabudla na magnezium a mesiac ho nebrala a potom sa to zhorsilo po masazi vo wellnese, zacala mi trpnut prava noha, najskor len od kolena dolu potom normalne cela, a zasa bola taka unavenejsia...neskor sa pridalo trpnutie tvare a to uz ma posla neurologicka na vysetrenie tetanie a ta sa potvrdila...odporucili mi pit vela vody, brat magnezium, chodit skoro spat (najkvalitnejsi spanok je pred 12tou) a dat sa do kludu, nestresovat sa (to islo same ked som vedela diagnozu uz som sa tak nestresovala a neriesila sa tak)...nedavo napr. mi mesiac poskakoval palec na lavej ruke, ked som bola v klude, proste taky tik ... neriesila som to preslo to same...

jajka2407
6. júl 2023

potom ked som si citala o chorobe viac tak som zistila ze uz davnejsie ked mala dcerka cca4 mesiace som mala par tetanickych zachvatov, ale riadnych ze som myslela ze ma chytil infarkt alebo co...plytke dychanie, nakoniec to povolilo a predychala som to, objavilo sa to asi 4 alebo 5 krat a potom uz nikdy, ale vtedy som si to este nepriradila k tetanii...az o 1,5 roka nastali tieto miernejsie priznaky s tikmi

mischel12
21. jan 2024

Dobrý deň. Viem,že tato diskusia je staršia ,ale zaujíma ma ako ste dopadli. Niečo podobné mám aj ja. Mravenci mi práve chodidlo po kolená. Ďakujem

autor
21. jan 2024

@mischel12 dobry vecer ..preslo mi to..pravdepodobne od chbtice to bolo..po masazi sa mi na 2-3 dni zhorsilo ale to ma maserka upozornila a potom zmizlo odvtedy som to nemala

mischel12
21. jan 2024

Mali ste prosim aj ine priznaky? Okrem mravencenia? Dakujem pekne za odpoved