MR vyšetrenie s kontrasnou látkou

janula2511
6. feb 2023

Ahojte,idem na MR vyšetrenie mozgu aj s kontrastnov látkov.bojim sa tej látky do žili.mám rôzne myšlienky ,ako napr.mi bude zle z nej.bolo niekomu z nej zle?

nelca84
6. feb 2023

@janula2511 neni sa coho bat, nic necitis, len, pichnutie, preco by ti z toho malo byt zle???

kika831
6. feb 2023

@janula2511 moja mamka aj teta boli aj s kontrastnou latkou a hned im dali aj liek aby im nebolo na zvracanie. Nebolo to vraj prijemne ale da sa to zvladnut. Drzim palce. Ja som bola bez kontrastnej latky.

janula2511
autor
6. feb 2023

@nelca84 ja neviem prečo.psychika.

nelca84
6. feb 2023

@kika831 co? ja chodim pravidelne kazdy rok na mr-ko s kontrastnou latkou a este som ani nepocula o tom, ze by bolo niekomu z nej zle

nelca84
6. feb 2023

@janula2511 tak sa ukludni, nic to nie je, ja si pri mr-ku vzdy celkom dobre oddychnem 🙂

janula2511
autor
6. feb 2023

@kika831 bola si bez látky a musela si si pred vyšetrením urobiť kreatín v sére z krvi spraviť?

kika831
6. feb 2023

@janula2511 nie nemusela.

kika831
6. feb 2023

@nelca84 ano pri podani kontrastnej latky sa mozu objavit aj nezelane stavy ako je pocit horucavy v tele, nevolnost a pocity na zvracanie a dalsie.

nelca84
6. feb 2023

@kika831 zaujimave, ze sa ma nikdy nikto neopytal, ci mi nie je zle, ani nikto nenaznacil, ze by mi malo byt z toho na vracanie alebo nieco podobne

kakakina
6. feb 2023

Mne nebolo vôbec nič, bola som dvakrat

mamatroch
6. feb 2023

@janula2511 moja dcera chodi na MR s kontrastnou latkou od svojich 8 rokov a zle jej z nej nebolo nikdy 🤷 ... Ono je to asi ako aj s liekmi, vzdy sa moze najst niekto, kto ma vedlajsie ucinky, no vacsina to zvladne v pohode. Neboj sa, ak by cosi bolo, masv ruke tlacitko pocas celeho vysetrenia, vies stlacit a vysunu Ta "z tunela" a povies, ze sa necitis dobre...

betulinka1
6. feb 2023

@janula2511 ja som to tiez mala. Dokonca som dostala taku uzkost, ze som prerušila MR 🙈🙈🙈 hanbila som sa ako dieta ale nevedela som to prekonat. Na druhykrat uplne v pohode. Nic mi nebolo. Nemusis sa bat, aj keby sa nieco stalo, tak personal je školený a si hned v nemocnici. Maju to aj napisane na tlačive , ktore tam vyplnas.

joesvk
6. feb 2023

Zvyčajne sa,podávajú lieky už v príprave na vyšetrenie.Ale to má asi každé oddelenie inak.

petamich
6. feb 2023

mne tiez nic nedali, len ma upozornili, ze mozem citit pocit tepla na niektorych miestach a tak aj bolo, zle mi nebolo

janula2511
autor
6. feb 2023

Normálne ste išli do roboty po vyšetrení ?

ninusa221
7. feb 2023

Nič mi nebolo bola som na MR mozgu aj s kontrastnou látkou už 5 krát a normálne som potom fungovala.

mtn112233
7. feb 2023

@janula2511 mne dávali kontrastnu latku do žili pri mri mozgu.. ja som teda zažívala hrozne stavy.. nemocnicu som mala 5 minut pešo od domu ale ledva som prišla domov.. závraty, návaly tepla a zimy, triaška, nevoľnosti, pocit na zvracanie.. keď som to pri druhej mri povedala tak už mi ju nedali, vraj alergická reakcia.. na každého to môže zaucinkovat inak