MR mozgu

moncitka123
17. jan 2024

Dobrý deň na Nový Rok ma brala RZP odpadla som mala som silne hucanie v hlave bolesti hlavy oči tlaky v hlave a tie pretrvávajú aj trpnutie rúk a úst zle vidím dokonca sa mi zahmlieva pred očami som veľmi slabá a to behám okolo deti stále nesedim len tak tlak mám vysoký mávam už od pôrodu. Včera som bola na MR a dnes mi prišiel nález vedel by mi niekto prosím preložiť ? Ďakujem krasne
Točenie a bolesti hlavy stále aj trpnutie rúk a nôh oči ma veľmi bolievaju aj mám rozmazane videnie

flair_spc_sag, t2_blade_tra, t1_se_tra, ep2d_diff_tra, ep2d_diff_tra, t2_ci3d_tra_iso, TOF_3D_multi-slab, TOF_3D_multi-slab, TOF_3D_multi-slab, TOF_3D_multi-slab, t2_swi3d_tra, t2_swi3d_tra, nativ
Infratentoriálne intra- extraaxiálne ložiskové zmeny neprítomné. IV. komora v strednej rovine primeranej šírky, SA priestory zachovalé, bazilárne cisterny, CC prechod voľné. Akútnu ischémiu / hemorágiu nesledujem.V PC uhle bilat. cisternálne , intrameatálne, bez NV kolízie, labyrint cochlea, antrum bilat. bpn.
Supratentoriálne BG bilat. bez abnormalít, akútnu ischémiu / hemorágiu nesledujem, ložiskové zmeny intra- extraaxiálne neprítomné. Temporomediálne kortikálne, corp. amygdaloideum, hippocampus bilat. bez atrofie, meziálnej sklerózy, bez ložiskových zmien. Komory symetrické bez dilatácie, deformácie, viariačné cavum septi pellucidi. Stredové štruktúry bez presunu. Sella nezväčšená, hypofýza primeranej veľkosti bez lézie, stopka hypofýzy bez deviácie, supraselárne cisterny zachovalé. Toky v durálnych sinusoch, venach zachovalé.PND bilat. pneumatizované.
MRA v art. fáze - zachovalý tok, šírka lumenu AV bilat. AB ACP bilat. ACComP bilat., AICA PICA bilat. ACI bilat. ACA ACM bilat. ACComA, cievnu malformáciu nesledujem.
Záver:
viariačné cavum septi pellucidi. Supra / infratentoriálne fyziologický nález, MRA - fyziologický nález. PC uhol bilat. bez NV kolízie.
Lekár: MUDr. Ingrid Mociková, Ph.D.

zuzik307
17. jan 2024

@moncitka123 nalez mas uplne v poriadku, v mozgu pricina tvojich tazkosti nebude...

moncitka123
autor
17. jan 2024

@zuzik307 Ďakujem za odpoveď

cookie29
17. jan 2024

Mate tam nespojenu membranu ak dobre rozumiem, teda je tam dutinka, ktora existuje u babatka v brusku ale potom sa uzatvara. Povazuje sa to vsak v norme. A vsetko vyzera ok.

moncitka123
autor
17. jan 2024

@cookie29 Ďakujem krasne som rada že je všetko v poriadku
Ďakujem 🙂

minnie30
17. jan 2024

nemáš tetániu zistenú? lebo tieto stavy mám aj ja- točenie v hlave, zahmlené videnie, tŕpnutie hlavne ľavej ruky a prstov a mám tetániu. akurát dnes som sa objednala na neurológiu

hrabovo
17. jan 2024

@minnie30 áno aj ja také mam, tetania, a krčná chrbtica

moncitka123
autor
17. jan 2024

@minnie30 Zatiaľ nič také mi nepovedali a asi ani nezisťovali hneď som išla na MR takže netuším čo bude ďalej aké vyšetrenia ale teda vôbec to neustupuje práve naopak hlavne s tým Zrakom vidím slabšie a slabšie :/

viera27
17. jan 2024

To moze byt kludne aj migrena. Ja mavam take zachvaty,ze mi odchadza recove centrum,videnie,koordinacia,triasky aj v bezvedomi som uz bola.

minnie30
17. jan 2024

@hrabovo ja celkovo chrbtica - krčná, rameno, kríže (ale mám aj skoliózu)

minnie30
17. jan 2024

@moncitka123 to poznám, stále si oči pretieram, aby som lepšie videla a nič. skús si dať magnézium

hrabovo
17. jan 2024

@minnie30 to všetko môže byť od krčnej chrbtice, aj rameno, aj kríze.... Ja som mala bloknuty aj hrudník, to som ani netušila, ale po odblokovani nastala neskutočná úľava

minnie30
17. jan 2024

@hrabovo hrudník? joooj, to mávam tiež tlaky a vystreľovanie z chrbtice do hrudníka ☹ ako ti to odblokovali

zuzik307
17. jan 2024

@moncitka123 a s tym tlakom ako? beries nejake lieky?

sofia1979
17. jan 2024

@moncitka123 chrbtica? Skús si za tým ísť cardio očné

moncitka123
autor
17. jan 2024

@zuzik307 S tlakom som mala ísť k obvodnej odkladala som to keďže aj starší syn po doktoroch mladšia tiež a ja samozrejme kaslala som na to no už idem objednaná som dobehli ma to isto budem mať lieky