Môžu ísť deti do školy, keď sa rodičia nezúčastnia testovania?

maminuska33
29. okt 2020

Ahojte.Potrebujem poradiť.Ak sa ja a ani manžel nezúčastníme testovania na Covid19,tak nemôžem pustiť ani deti do školy?Máme druháka a štvrtáka

veronikaszabova
29. okt 2020

@maminuska33 pockaj si na nove tlacivo "bezinfekcnosti", ktore maju vydat

stanulienkat
29. okt 2020

Tisica tema na to iste🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

maminuska33
autor
29. okt 2020

@veronikaszabova a kto to bude dávať?

misana84
29. okt 2020

@stanulienkat no lebo nas pan premier to vždy tak "zrozumitelne" vysvetli...najlepsie bolo ako live na tlacovke si protirecili s ministrom zdravotnictva

veronikaszabova
29. okt 2020

@maminuska33 urcite daju skoly info na stranku

silviaeli
29. okt 2020

@maminuska33 treba ísť na testy..a pokial ste negatívní mozte si ísť kam chcete...aj deti do skoly..
Alebo je to taký velky problem???🤷🏻‍♀️

renka30
29. okt 2020

Bez negatívneho testu si bude možné počas zákazu vychádzania zabezpečiť nevyhnutné základné životné potreby ako nákup potravín, liekov, drogérie, pohonných hmôt či krmiva pre zvieratá. Výnimka sa týka aj cesty do zdravotníckeho zariadenia s cieľom neodkladného lekárskeho vyšetrenia alebo preventívnej prehliadky vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzným a cestu späť. Výnimka platí i pre deti do desať rokov.

Rovnako možno ísť bez negatívneho testu na pohreb blízkej osoby, uzavrieť manželstvo, či ísť na krst. Platí to aj pri ceste s cieľom starostlivosti o blízku osobu alebo príbuzného, ktorý je na ňu odkázaný. Výnimka je aj na prechádzku so psom alebo mačkou do 100 metrov od miesta bydliska a na cestu s cieľom starostlivosti o hospodárske zvieratá.

Rodičia budú môcť svoje deti zaniesť do jaslí či do materskej školy. Výnimka zo zákazu sa týka aj cesty do školy v prípade žiakov nultých ročníkov, prvého až štvrtého ročníka základnej školy, základnej školy pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ako aj cesty do a zo zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

mojito3
29. okt 2020

@silviaeli Prečo by mala ísť na testy? Je to dobrovoľné. Keď nechce, nech nejde.

dee01
29. okt 2020

@mojito3 presne tak.

mojito3
29. okt 2020

Už ma to štve, ako niektoré mamičky zavádzajú, že bez negatívneho testu nemôžme ísť ani do potravín. Takže ešte raz... sú výnimky, na základe ktorých môžeme ísť do potravín a môžeme odviesť dieťa do školy. Pre istotu uvádzam link na ministerstvo vnútra
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=vlada...

cica8
29. okt 2020

Ak sa nezúčastníte testovania tak by ste nemali ohrozovat inych ludi v okolí lebo sami neviete co ste zdraví alebo nie.... Nie kazdy ma rovnake priznaky... Je to sice doprovolne ale je to vasa povinnost voci rodine a pribuznym..

mojito3
29. okt 2020

@cica8 Ja nikoho ohrozovať nebudem. Dodržiavam všetky nariadenia. A ak ste pozerali správy, sám Matovič povedal, že ak máte test negatívny, neznamená to, že ste isto negatívny.

tosomja
29. okt 2020

Mňa stále "trápi" moja nezodpovedaná otázka.
Moja dcéra chodí do 4.rocnika, ale mala už desať rokov. Niekto tvrdí, že musí ísť na test, niekto zase že nie lebo je na prvom stupni.
Ja sa testovať nechcem. Neviem, či bude môcť ísť ona do školy tak či tak. Chodí sama.
Veď prvý stupeň test mať nemusí ale ich rodičia áno?

dee01
29. okt 2020

@cica8 a to, že budete mať test negatívny vám zaručuje, že koronu nemáte?, 😀 matovič si zarobil aj s bandou na testoch, na základe ktorých môžu manipulovať a obmedzovať ľudí, ale vám to nezaručí, že chorobu nemáte...ach tá slovač.

mojito3
29. okt 2020

@cica8 Pri testovaní v severných okresoch zistili 5000 pozitívnych, ale predpokladá sa, že ďalších 10000 odišlo domov pozitívnych s negatívnym testom. A tak to bude aj pri celoplošnom testovaní. Veď to každý deň vravia v TV, že tie testy sú nepresné. Sami doktori a virológovi o tom hovoria, ja som si to nevymyslela. A taký "negatívny" budú mať potom všetko otvorené.

tosomja
29. okt 2020

No prečo asi cez víkend neuverejnili celkový počet pozitívne testovaných spolu pcr a antigenove? Lebo tie antigenove sú nepresné a treba sa ešte poistiť pcr testom. 🤷

tarra6
29. okt 2020

@tosomja nie je povedané, že prvý stupeň testy mať nemusí, ale že deti do 10 rokov nemusia mať. Pozrite si na stránke vašej školy, či niečo nepíšu. Naša napríklad včera dala oznam, že deti nad 10 rokov (týka sa to detí na 1. stupni) ak sa nepreukážu testom, nemôžu sa zúčastňovať prezenčnej výučby.

katka281
29. okt 2020

@maminuska33 ahoj, tieto podmienky si urcuje kazda skola samostatne. Moze si to dat ktorakolvek skola ci skolka ako podmienku prijatia dietata do vychovneho/vyucovacieho procesu, ze musia mat negativny test obaja rodicia prijateho dietata. Uz si to niekolko skol zaviedlo, tak sa priamo informuj na tej, ktoru navstevuju tvoje ratolesti. Podmienky si moze skola zmenit zo dna na den. Ja byt tebou, ak nemas kam dat deti kym si v praci, radsej by som na test s manzelom isla.

tosomja
29. okt 2020
silviaeli
29. okt 2020

@misana84 treba počúvať s porozumením 🤷🏻‍♀️..mnohym je to úplne jasne!!

silviaeli
29. okt 2020

@tarra6 deti nad 10r..a týka sa to 1.stupna??🤔to mi nesedi...

silviaeli
29. okt 2020

@tosomja a predstavte si, že všetky antigenove pozitívne potvrdili aj PCR testy...takze??az take nepresne to nebude

silviaeli
29. okt 2020

@mojito3 nikam by ste nemali...tak ako aj starší ľudia pokial nepôjdu musia mat niekoho kto sa o nich postará, nákupy myslím...

0507
29. okt 2020

@tosomja ak mala 10 rokov, tak na testy by mala ist

mojito3
29. okt 2020

@silviaeli Citujem: Bez negatívneho testu si bude možné počas zákazu vychádzania zabezpečiť nevyhnutné základné životné potreby ako nákup potravín, liekov, drogérie, pohonných hmôt či krmiva pre zvieratá.

0507
29. okt 2020

@mojito3 ano, tak to bolo prezentovane, ale doprovod dietata do skoly by tam nemal byt

tosomja
29. okt 2020

@silviaeli niekto mal odklad napríklad

janci05
29. okt 2020

@silviaeli No ak malo dieťa rok odklad, tak vtedy má 10 rokov, ale ešte je na 1. stupni. Ja to mám tak doma. Syn už mal v apríli 10 rokov, tak by sa mal zúčastniť testovania, ale ak nepôjde tak do školy nemôže.

mojito3
29. okt 2020

@0507 Citujem: Rodičia budú môcť svoje deti zaniesť do jaslí či do materskej školy.
Máš pravdu, škola tam nie je.

misana84
29. okt 2020

@silviaeli asi som z tych menej mysliacich