Možný zápal močových ciest a antibiotiká

ajja1
7. feb 2024

Od minuleho tyzdna ma boli v oblasti laveho bedra a stipe ma posva (ale len z vonka). Dnes som bola u obvodneho a mala som CRP 11, moč poslal na rozbor (vysledky budu asi v pondelok). Podla testu (zatlacenia na istych miestach) vylucil zapal obliciek. Predpisal mi antibiotika Biseptol na 7 dni. Vraj ak je to zapal mocovych ciest, nech sa nedostane na oblicky.
Rano som aj uzila jednu davku.
Mam z toho ale zmiesane pocity, ci by nebolo lepsie s uzivanim pockat az na. vysledky mocu. Bola som poobede aj na gymekologii a posvu mam trochu zacervenanu ale ziaden iny gyn problem nemam. Tiez mi zobrali kultivaciu.
Co si o tom myslite? Pockali by ste s uzivanim antibiotik az na vysledky mocu a kultivacie? A co ked som si uz dala jednu davku. Nevadi to nejak?
Dakujem.

lilianka28
7. feb 2024

@ajja1 Nie, nepočkala by som s užívaním.
Pokiaľ ti ich lekár raz predpísal, tak asi vie prečo. Riadila by som sa jeho odporúčaním. Som zvedavá, ak ti ten zápal neustúpi, čo mu povieš... že si svojvoľne neuzivala lieky, ktoré ti predpísal?
Či si myslíš, že na MK sú väčšie odborníčky?

ajja1
autor
7. feb 2024

@lilianka28 jansom sa honaj pytala, ci by nebolo lepsie s antibiotikami pockat, ale on ze radsej preventivne. Nezda sa mi to moc ok brat antibiotika preventivne, no neviem

ajja1
autor
7. feb 2024

@lilianka28 a doktor sam povedal, ze ta bolest v bedrach bude skor od chrbtice ked vyraza do nohy....

monillia
7. feb 2024

@ajja1 Keď nedoverujes svojmu lekárovi, tak ho zmeň. Pre niečo ti tie ATB dal ,naviac užila si uz jednu dávku, to nie sú lentilky

taktotedanie
8. feb 2024

@ajja1 ber dalej

sunshine_18
8. feb 2024

Biseptol sa berie bezne,kludne ho dober nie je to nejaknextra silne antibiotikum ak nepomoze neuskodi a nasad si aj probiotika

ajja1
autor
9. feb 2024

Tak dnes mi prisli vysledky mocu, ziadny zapal ani bakterialna infekcia sa nepotvrdila - takze antibiotika som brala zbytocne ☹
Co teraz? Mam ich vysadit? Lekar dnes neordinuje...