Možný ekzém

anni23
12. jún 2024

Dobry den, svrbiace kozne vyrazky, cervene flaky a zihlavka ma trapia uz mesiac, najprv som si myslela ze to je zo stresu, potom som si vsimla ze sa to objavuje a zhorsuje ked sa najem tak som si myslela ze mam potravinove intolerancie pripadne alergiu, ale na alergologiu idem az v july a tazko mi spravia v lete testy…tak som sla ku koznemu, pozrel mi chrbat, lakte z prednej strany a skonstatoval ze to je ekzem a pritom ukazal na lakte (nic som tam nevidela). Spytal sa ma ako dlho to trva ci dni, tyzdne lenze tu je ten problem ze tie flaky trvaju tak pol hodinu a potom to zmizne navyse sa to neobjavuje hlavne na laktoch, zadnej strany kolien ani chrbat… objavuje sa to hocikedy hocikde po celom tele a po pripadnom miernom skriabani zihlavka ktora zvykne aj zblednut, ciary ako keby som sa driapala vidlickou pritom som sa ani neskriabala…navyse vobec to na ekzem nesedi ani podla koze pretoze ekzem by mali byt cervene vacsie flaky ktore su suche lenze moja koza vobec neschne ani sa nelupe…dal mi nejaku mast, olej v ktorom sa mam sprchovat, nemam pouzivat tekute mydlo ani deodorant(to v takomto teple mozne nie je :D) ale zatial nemam pocit ze by nieco pomahalo. V aplikacii dovera mam moznost poslat fotku koze na ktoru sa vie pozriet doktor tam mi odpisali ze to je zihlavka a mala by som navstivit kozneho, lenze tam som uz bola a podla neho to je ekzem. Viete mi prosim poradit, pripadne mate nejake podobne skusenosti? Za odpovede dakujem.

maickamf
12. jún 2024

@anni23 co tak vyskusat ineho kozneho lekara? Nemoze to byt psoriaza?