Možná počiatočná diastáza

bella1988
31. dec 2015

Ahojte zeny!prosim vas o radu,pripadne zdielanie vasich skusenosti...som v 37.tyzdni tehotenstva,pribrala som doposial asi 9kg a brusko mam take primerane stadiu tehotenstva,ziadny mega vagon zatial☺posledne tyzdne badam,ze pri vstavani z postele alebo kedykolvek z lahu do sedu,sa mi nad pupkom robi taky maly kopcek,ako taka mini strieska,nic strasne,ale ja to vidim a viem o tom.Citala som o diastaze,ide podla vas aj v tomto pripade o nu?alebo je taketo nieco,resp.mierny rozostup brusnych svalov normalny?upravi sa to po tehotenstve?ked som si robila samovysetrenie diastazy podla navodu na nete,do medzery medzi svalmi na bruchu mi pasuju necele dva prsty...dakujem za kazdy koment a postreh,viem,ze v tehotenstve nemaju zeny brucho ako modelky,ani tesne po nom,len by ma zaujimalo,ci sa brucho ciastocne dostava do povodnej formy samo...

bella1988
autor
31. dec 2015

Dufam,ze je moj prispevok dostatocne zrozumitelny...ak s tym mate skusenosti(vraj je to v tehu dost bezna zalezitost),tak budem vazne vdacna za kazdy prispevok...

katrin21
31. dec 2015

ja mam zase take, ze obcas akoby ma chytil krc do svalstva na bruchu,ale len pri nejakom blboom pohybe , ked sa za niecim natiahnem + sa vytocim trochu pri tom, ale je to len sekunda.. a tiez ma napadlo, ze je to diivne, ze dufam, ze sa mi svaly nerozidu..... ale tak dobre s nami a zle prec...
ale myslim,ze o diastaze je tu nejaka tema, tam by si sa mohla spytat, mozno baby skor poradia....

bella1988
autor
31. dec 2015

@katrin21 Dakujem, vyskusam tam,lebo tu mi okrem teba nejako nikto nereagoval...

katrin21
31. dec 2015

@bella1988 tam vies oslovit uz konkretne baby, co ti skor odpisu, ked ich oznacis.. ludia su teraz rozlezení na Silvetra aj po chatach... a tak..

lucmar2015
31. dec 2015

Ahoj. Ja som bola u svojho doktora kvoli ekg tento tyzden a ked zbadal moju ako to ty nazyvas striesku povedal ze vidi ze sa nam crta problem.. Vraj ak by bol akutny problem tak sa to operuje hned, ale ze vacsine zien sa to po porode upravi samo resp.sa im odporuci dat si to zoperovat ak uz nechcu mat dalsie deti. Pytal sa ma ci to boli. Povedala som ze na dotyk to mam citlive a ked vstavam napr alebo sa smejem mi vychadza cely pupok. Povedal ze ak by bola bolest treba dat vediet a praje mi krasne tehulkovanie.. ;)

stardust
31. dec 2015

mne sa to po porode upravilo samo.

bella1988
autor
31. dec 2015

@stardust jezis,bodaj by to bol aj moj pripad!mimo tehu pravidelne cvicim,nemam teda kocky na bruchu,ale nie som uplna mlandra.aj v tehu sa snazim hybat,tak dufam,ze sa to nejako upravi do urcitej miery aj prirodzene,v ramci davania sa dokopy po porode...

victoria9870
3. mar 2016

Diastaza pocas tehotenstva by sa spravidla mala sama upravit pocas sestonedelia.. hned po porode si kup pas, stahovaci... Ono ti pekne pomoze po porode dostat brusko ako tak do formy, lebo ak sa ti diastaza pocas sestonedelia nestiahne, uz je to potom beh na dlhu trat.

slavkaz3
3. mar 2016

@bella1988 ahoj, ked si ešte len tehotná a máš medzeru na necelé dva prsty, tak sa ti to po pôrode dá pravdepodobne samo do pôvodného stavu. Dosť pomáha kojenie k zavinovaniu maternice. Ak by sa ti zdalo bruško po pôrode príliš veľké a budeš chcieť dať ho čím skôr do pôvodného stavu, tak si pozri túto stránku: http://www.bocianiehniezdo.sk/content/diastaza-...
sú tam cviky, ktoré môžeš cvičiť po pôrode a okrem toho aj veľa užitočných informácií.

bella1988
autor
3. mar 2016

@slavkaz3 dakujem krasne,uz som veru 6 tyzdnov po porode a uz na druhy den po tom bolo brucho aj medzera prec,sama som tomu neverila☺akoby som ani tehotna nebola.a to som pritom nikdy nebola nejaka mega chuda

zuzana90m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz